Öztürk'ten Erkan'a teşekkür...

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Ak Saray'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düzenlediği iftar programına ilişkin değerlendirmede bulundu. 

Öztürk'ten Erkan'a teşekkür...

Öztürk'ten Erkan'a teşekkür...

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Ak Saray'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düzenlediği iftar programına ilişkin değerlendirmede bulundu. 

KESOB Başkanı Öztürk, yaptığı yazılı açıklamasında, " Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN‘ın esnafla bir araya geldiği gecede Şoföründen – Kuaförüne tüm meslek erbapları geceye katılarak onur verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de esnafın, devletin, milletin orta direği ve kurucu unsuru olduğunu belirterek, Anadolu'nun kılıçlardan önce her biri aynı zamanda gönül ve zanaat insanı olan Alperenlerle yurt yapıldığını aktardı. Devlet her sıkıntıya düştüğünde esnaf ve sanatkarların milletin önünde yer alarak, yeni bir kapı araladığını vurgulayan Erdoğan, Kurtuluş Savaşı ile güney illerindeki işgallere karşı yürütülen mücadelelerin bunun en somut örnekleri olduğunu bildirdi. Düşman işgaline karşı sivil direniş örgütleri olarak kurulan Kuvayı-milliye teşkilatlarına bakıldığında devlet erkanı ile esnaf sanatkarların omuz omuza en başta yer aldıklarının görüldüğünü ifade eden Erdoğan, bugün de esnafın hem orta direk hem de kurucu olarak yeni Türkiye'nin inşasında önemli bir öncü bir rol üstlendiğini anlattı. Erdoğan, iktidara geldiklerinden beri esnaf ve sanatkarları güçlendirmenin, desteklemenin, taşımanın çabası içinde bulunduklarını kaydetti. Ahilik geleneğinin esnaf ve sanatkarların kendi aralarındaki eğitim, yeterlilik karşılıklı sevgi saygı, müşteri ilişkileri gibi hususları güçlü bir mesleki bir dayanışma ruhu ve mekanizması ile düzenlediğini belirten Erdoğan, böyle bir iklimin sağlayacağı gücü hiçbir kanun, yönetmelik ve zabıta denetiminin asla temin edemeyeceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında esnafa çağrıda bulunarak, mesleklerinin gereklerine sahip çıkmalarını, yanlış yapanları engellemeleri, doğru yapanları ise teşvik etmelerini istedi. Komşunun siftahını gözeten bir esnaflık anlayışının yeniden diriltilmesini isteyen Erdoğan, ahilik yemininde ifade edilen hususlar yeniden hayata geçirilmez ise esnafın varlığını sürdürmenin mümkün olmayacağını belirtti. Geceye katılan Kırşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı temsilcileri ve Kültür Müdürlüğümüze bağlı Davul Ustası ekiplerimiz Kırşehir’imizi çok güzel temsil etmişlerdir. Sn Cumhurbaşkanımızı ; Kırşehir’den geldim İki büklüm Omuzumda davul yüküm Ey benim Cumhurbaşkanım selamun aleykum", "Deresi zemzem akar Bahçede güller kokar Kırşehiri bilmeyenler Yaban ellere bakar", Pirimiz Ahi Evran Aşık Paşadır Garipnameyi yazan Cacabeydedir ilim irfan Kırşehirde bir başkadır Ramazan", "Besmeleyle çıktım yola selam verdim sağa sola ey benim cumhurbaşkanım Ramazanınız mübarek ola" gibi manilerle karşılayan Kültür Müdürlüğümüzün Davulcu ekibini de özellikle memnuniyeti belirten Sn .Cumhurbaşkanımız, esnafımızın ve halkımızın Mübarek Kadir gecesini ve Ramazan ayını kutladı " dedi. 

' NECMETTİN ERKAN, KIRŞEHİR İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS '

Cumhurbaşkanının davetlisi olarak İftar Programına katılan Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, İftar programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kırşehir'li Davul ekibince karşılanmasına olanak sağlayan Kırşehirli hemşerimiz Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürü Necmettin Erkan'a ayrıca teşekkürlerini iletti. 
Konuşmasında Necmettin ERKAN'ın Kırşehir için önemli bir kazanım olduğunu dile getiren Öztürk; "Bulunduğu konum itibari ile Türk Esnaf ve Sanatkârı için ve Ahilik için önemli misyon üstlenmektedir. Gün geçtikçe işini daha iyi öğrenmekte ve görevini layıkıyla yerine getirmektedir. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Esnafların ve Esnaf Temsilcileri için verilen iftar yemeğinde gerçekleştirmiş olduğu organizasyon ile Kırşehir'imizi, Davul-Zurna ekibimizin tanıtılmasını sağlamıştır. Necmettin ERKAN'ın O koltukta oturması Şehrimiz, Esnafımız ve Ahilik için çok önemli bir şanstır. Daha iyi yerlere geleceğinden hiçbir şüphemiz yoktur" dedi.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.