Öztürk, vekillere minnettar oldukları söyledi

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir'e askeri birliğin gelmesi kosunda canla başla gayret gösteren Kırşehir Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan'a teşekkür etti.

Öztürk, vekillere minnettar oldukları söyledi

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Kırşehir'e askeri birliğin gelmesi kosunda canla başla gayret gösteren Kırşehir Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan'a teşekkür etti.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Milli Savunma Bakanlığı tarafından gündeme getirilen 'Gelişmemiş İllere Askeri Birlik' tasarısının Kırşehir esnafını sevindirdiğini söyledi. Konu ile ilgili olarak Kırşehir Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan’dan bilgi alan Öztürk, “Milletvekillerimiz bu konu ile yakından ilgileniyorlar, bizde onlara gereken her türlü desteği veriyoruz, inşallah Kırşehir’ imiz askeri birliğe kavuşacak” dedi.

Esnaf Odaları Birliği Başkanı Öztürk, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın, büyük şehirlerdeki tabur, alay ve tugay seviyesindeki acemi birliklerin küçük şehirlere taşınması konusundaki açıklamasını desteklediklerini söyleyen Başkan Öztürk" Bu ilerin içinde Kırşehir ilinin olması bizleri sevindirmiş ve heyecanlandırmıştır. Büyük şehirlerdeki insan nüfusunun fazlalığı ve yoğunluğu ildeki ekonomi ve sosyal hareketliliği beraberinden getirmektedir. Kırşehir gibi illerin ise nüfusun ve ekonomi potansiyelin az olması nedeni ile hareketsiz bir şehir konumuna düşürmektedir. Sayın Bakanımızın bu haberi Kırşehir gibi illerin hem ekonomisin canlanmasına hem de nüfusunun artışına vesile olacaktır. Bu da Türkiye'deki diğer illerin ekonomik seviyesine göre aradaki farkı daha aza indirecektir" dedi.

Bir acemi birliğinin Kırşehir'e taşınmasının birçok yönüyle önemli olduğunu dile getiren Öztürk, sözlerine şöyle devam etti:

" İlimizin yüz akı PETLAS Lastik Fabrikası ve her an özelleştirilme tehlikesi ile burun buruna bulunan Şeker fabrikası haricinde büyük sanayi kuruluşu olmayan, bu nedenle istihdam yaratma bakımından sıkıntılı bulunan, sürekli olarak göç veren iller arasında bulunan Kırşehir’ imizin  bu çalışmadan çok büyük beklentileri bulunduğunu ifade eden Öztürk; İl ekonomisinin kalkınmasına ve sosyal hareketliliğin olmasına vesile olacak bu çalışmanın aynı zamanda istihdama büyük katkısı olacaktır. Aynı zamanda ildeki mevcut nüfus göçünü de durduracaktır. Bununla beraber yatırımcıları da cesaretlendirecektir. Bu ekonomik ve sosyal hareketlilik aynı zamanda ilçelerimize sirayet edecek ve ekonomilerinin kalkınmasına vesile olacaktır  "


Başkan Öztürk konuşmasının devamında, "Bu birliklerin kurulacağı illerden birinin Kırşehir olması esnafımızı sevindirmiştir. Esnaf ve sanatkârımız bu konuda beklenti içine girmiştir. Kırşehir esnafı şehrimizin çeşitli yerlerine pankart asarak, isteğini dile getirmektedir. Bizler de esnafımızın yanındayız. Onların bu isteğini bizler de yineliyoruz. Kırşehir’ e askeri birliğin gelmesini yürekten istiyoruz. Bunun olması için de Valimizin, Belediye Başkanımızın, Milletvekillerimizin, bu yolda mücadele veren bütün yetkililerimizin yanındayız. Sayın Milli Savunma Bakanımıza böyle bir çalışma yaptıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bu çalışmanın bir an önce sonuçlandırılıp hayata geçirilmesini talep ediyoruz" dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.