Rektör! 24’ten neden çekiniyorsun?

Gazetecilik ve yasaklar. Gazetecilik salt dört sayfalık içi renkli veya siyah beyaz yazı ve fotoğraflar yığını olan kağıt değil ki.

Rektör! 24’ten neden çekiniyorsun?
16 Ocak 2015 Cuma 12:11

Rektör! 24’ten neden çekiniyorsun?

Gazetecilik ve yasaklar. Gazetecilik salt dört sayfalık içi renkli veya siyah beyaz yazı ve fotoğraflar yığını olan kağıt değil ki. Gazete kurumlar ve yurttaşlar arasında bir köprü. Gazetecilerin ya da medya mensuplarının ana görevi haber almak ve vermek. Medya toplumun gören gözüdür. Gazetecilik Dünya’da en riskli mesleklerin başında gelmekte. Hiçbir kurum. Kuruluş bu hizmeti yürütenleri ayıramaz. Bu ayrımcılık hiçte ahlaki değildir. Başına verildiğiniz kurum babanızdan miras çiftlik olmadığına göre o kurumu kâhya anlayışı ile yönetemezsiniz. Ben yaptım oldu demeniz için göğsünüzün için mangal gibi yürek olması gerekir.
Korku dağları beklerde. Rektörü korkutan ne? Rektörün demek ki bir sıkıntısı var. Korkuyor. Karşı karşıya gelmekten. Göz göze bakmaktan korkuyor. Bu korkudan kurtulmak istiyorsanız yüz yüze gelmek daha akıllıca olmaz mı? Siz etrafınızı nereye kadar. Ne zamana kadar kontrol edebileceksiniz? Kırşehir Haber 24’ü Kampusa almamak, internet ağına yasak getirmekle.  Neyi düzeltmiş olacaksınız? İstiyorsunuz ki; ‘hatalarımızı görmeyeceksiniz. Yanlışlarımızı yazmayacaksınız’ gibi bir iddianın içinde kalmışsanız zaten o kirli ve paslı ilişkilerin sahibisinizdir. Yanınızda böyle anlayışın mihmandarlığını yapan bolca soytarınız vardır. İnanın sizi o soytarılarda koruyamayacak. Unutmayın korkunun ecele faydası yok.
Geçmişte Selahattin beyde benim yazılarıma ve gazeteye yasaklar getirmişti. Bu yasağı serzenişle anlatanlardan biriside sizdiniz. Rektörlük koltuğu sanırım şeffaf olmanızı engelliyor? Yoksa öylemi icap ediyor. Selahattin Salman onca engele rağmen başaramadı. Onlarca rezaletiyle çekip gitti. Akıllarda sadece onca rezalet kaldı. Kocaman, kocaman okumuş insanlarsınız. İnsan birazcık geçmişinden ders alır. Değil mi? 
Zatıâliniz Kırşehir Haber 24’e niçin yasak koydu? Sorusunun aslında bende cevabı var ama. Siz bu yasağın nedenlerini açıklasanız da bizleri eğrimi, doğrumu algılamışsınız hep birlikte öğrenmiş olurduk. Her kim olursanız olun.  O tasmaladıklarınızın zincirlerini çözün. Yüreklerini bir göreyim.  Soy ve sop üzerinden beslenenlerin, Üniversiteyi hanı yağma zannedenler, çıkar üzerinden politika yapanların, nasıl da herhangi bir şey demeden, gerçeklerden ve gerekçelerden uzak yalanlara dayalı ifadelerle, hakaret ve küfür ederek seviyelerini ortaya koydukları alenen belli. Bu sokak satıcılarını benim kadar sizde biliyorsunuz.
Siyasetçilerin Üniversitede olup bitenden bir haber olmadığını düşünmek bile istemiyorum. Siyasetçiler mevcut rektörden desteklerini çekmezlerse Kırşehir’e hiçbir şey vermeyenlere yardım, yataklık ve işbirliği yapmış olacaktırlar.
Üniversitede kralın devşirmeleriyle soytarıları birbirine karışıp sözüm ona güç birliği yapmışlar. Yanlarına çekemediklerine “AZINLIK” kulpu takmışlar.  Ardından azınlıklara karşı cephe oluşturup, cadı avına çıkmışlar. Bu anlayış nedir biliyor musunuz? “Alttan kalkıp, üstekini puşt etmektir.” Kabahatinizle oturmak yerine. Kabahatin üzerine tüy dikmektir. Konuşulanlara kargalar güler. Ağzınızı açtığınızda bilim adamı olduğunuzu söylüyorsunuz ya! Fesuphanallah! 
Cadı avına gerek yok ki. Sizlerin ne halt ettiği açıkça ortada. Onurlu insanlar yanınızda olur mu? Aleyhinizde o kadar çok iddialar var ki; yaz, yaz bitmez… Sürgünler, ihaleler. Vurdumduymazlıklar. Yandaş kollamaları. Kafaya göre kadro. Kafaya göre bilim tacirliği. Keyfiyetler. Zorlamalar. Gayri ahlaki ilişkiler, diğer yanda yattığı yerden beslenenler… Neler, neler! Bizler bunları yazarsak yasaklı gazeteci durumuna düşüyoruz. Değil mi? 
Yazdıklarımızın aksiyseniz öncelikli olarak sizler düzelin. Düzeltin. Onları da yazalım. Üniversitenin çok kısa tarihi içinde yaşadığı kente baktığınızda bu kadar azılı düşmanlığı edenlerin sadece, kendi içine yerleştirdiği devşirmeler olduğunu görürsünüz. Besle kargayı oysun gözünü. 
Sayın rektör lütfen beni anlayın. Beni çok iyide tanıyorsunuz. Hayatımı boyunca hiç kimsenin inancı, dili, etnik kimliği, kültürü ve cinsiyeti üzerinden söz söylemedim, onursuzlar tarafından beslenmedim. Farklılıkların zenginlik olduğunu bilen ve bunu bir zihniyet olarak benimsemiş biriyim. Benim, kemiksiz olabilmem için söylediklerimde ve yazdıklarımda tutarsızlık olması gerekir. 
Lütfen günahsız insanlarla uğraşmayın. Size iki teklifim var. Birincisi… Eğer doğruysanız. Düzgünseniz zatıâliniz yazdıklarıma birileriyle direnmek yerine karşıma bizati dikilir. Aslanlar gibi ortaya çıkar yazdıklarıma iftira der. Devşirmelerle, soytarılarla cevap verilmez. Sizin muhatabınız benim… Bunun içindir ki; bende soytarılarınız yerine doğrudan size cevap veririm. İsterseniz. İstediğiniz bağımsız bir arenada karşınıza dikilir yazdıklarımı suratınızın ortasına söylerim. Benim verilemeyecek hiçbir hesabım yok. Diğeri ise haber 24 porteline engelleme koyarsınız üniversitenin marifetlerini kampus içinde kimse okumaz ama diğer yanda sağır sultan duyar.
Bu şehre daha fazla kötülük etmeyin. Eski projeleri dahi hayata geçiremediniz. Aklınız yeni başınıza geliyor. Ancak size bir 10 sene daha verseler siz busunuz. Sizden çıkacak gömlek ortada. Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse sizden bu şehre hiçbir fayda olmaz.
Fikir tartışması yerine hakaret etmek, doğrusunu anlatmak yerine duyduğu yalanların esiri olmak ve onlar üzerinden laf atmaya çalışmak da başka bir kişilik noksanlığıdır. Elbette ki maşalara da cevabım olur.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kar küreme ve tuzlama aracı - 7 yıl önce
geçen okudum antalya tıp fakültesine 4 miton dolarlık davinci robptu alınmış ve ahi evranın sitesine girdimde ne göreyim kar küreme ve tuzlama aracı dedim ki olmaz olamaz böyle şeyler üniversite misin yoksa özel idare misin belediyemisin valiliklik misin akdeniz üniversitesi 2 davinci robotu alırken sen kar küreme aracı iç anadolu bölgesindesin geçtim onu kar küreme aracı almak üniversitesinin görevimi?
Avatar
KARA - 7 yıl önce
eline bileğine yüreğine sağlık mustafa bey yaz rüstem nasil kadro aldi tokat tan gelen hemşi̇re neden kamana gi̇tti̇ kuru yemi̇şler ne oldu sağlik kültür dai̇re başkanliğinda neler oluyor yaz boş kadrolar ki̇mlere göre hazirlaniyor yaz
Avatar
nedeeeeeeen - 7 yıl önce
Neden olacak abi gercekleri söylüyorsun önce kendi menfaatini değil milletin menfaatini düşünüyorsun böyle zalimlerin karşısında dimdik duruyorsun Tebrikler kirsehirin bu tokat ve samsunlulara teslimiyetci haline bir sen isyan ettin ama az kaldı inş kirsehir hak ettiği güzel günlere kavuşacak
Avatar
Korkuyor - 7 yıl önce
sayın rektör göründüğü gibi değil bence, daha önceki rektörün başına neler geldi biliyor mustafa bey, kendi başına gelecekleri de tahmin ediyordur sanırım o kadarda göründüğü gibi değil bence haber 24 ve sizden korkuyordur korkmaması mümkünmü???