Rektör Karakaya, Van ve Bingöl'de Üniversitelere KALİTE'yi anlattı

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘’Üniversitelerde Kalite Güvencesi Oluşturma Süreçleri ve Bölgesel Kalkınma Tecrübe Paylaşımı Toplantısı’’na katıldı. 

Rektör Karakaya, Van ve Bingöl'de Üniversitelere KALİTE'yi anlattı
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
15 Ekim 2019 Salı 13:07

Rektör Karakaya, Van ve Bingöl'de Üniversitelere KALİTE'yi anlattı

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘’Üniversitelerde Kalite Güvencesi Oluşturma Süreçleri ve Bölgesel Kalkınma Tecrübe Paylaşımı Toplantısı’’na katıldı. 

14 Ekim 2019 tarihinde Prof.Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi’nde gerçekleşen toplantıya Rektör Karakaya, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Rektörleri, ilgili Rektör yardımcıları ve Kalite Komisyonu Başkanları katıldı.

Kalite çalışmaları ve bölgesel kalkınma çalışmalarına ara vermeden devam eden Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, bu alanlardaki bilgi ve birikimleriyle diğer üniversitelere model oldu. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Rektörleriyle kalite süreçlerimizi paylaşan ve bir Ahi şehri olan Kırşehir’deki Ahilik ruhuna uygun olarak bölgesel kalkınma da rollerine dikkat çeken Rektör Karakaya, göreve geldiklerinden beri kalite odaklı bir sistemi benimsediklerini söyleyerek, tüm birimleriyle Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanan ilk ve tek devlet üniversitesi olma özelliğine sahip olduklarını ve hedeflerinin daima en iyiye ulaşmak olduğunu söyledi. Bölgesel kalkınmaya da yine aynı şekilde çok önem verdiklerini  söyleyen Prof.Dr. Vatan Karakaya, pilot üniversite olarak projeler sayesinde Kırşehir’de istihdam alanlarını geliştirmek için çaba gösterdiklerini ve müteşebbislere her türlü bilimsel katkıyı sağladıklarını sözlerine ekledi.
Üniversitelerde Kalite Güvencesi Oluşturma Süreçleri ve Bölgesel Kalkınma Tecrübe Paylaşımı Toplantısı sonunda Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya plaket vererek teşekkür etti.

' VATAN HOCA, BİNGÖL'DE TECRÜBEYİ KONUŞTU '

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma” programı kapsamında Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Kurt, 11 Ekim 2019 tarihinde Bingöl Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘’Pilot Üniversiteler Tecrübe Paylaşımı”  toplantısına katıldı. 

Toplantıya YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan’ın da katıldı. Gündoğan konuşmasında, ihtisaslaşma alanlarında seçilen yükseköğretim kurumlarının tecrübe paylaşım toplantılarının önemine değindi. Yükseköğretim sisteminde birçok yenilikçi uygulamayı hayata geçirdiklerini ifade eden Gündoğan, pilot üniversitelerin yaptığı çalışmalara Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da çok önem verdiğini belirtti. Gündoğan sözlerini şöyle tamamladı: “YÖK olarak hedefimiz kalite odaklı bölgesel kalkınma. Kalite odaklı kalkınmayı da Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi ile sağlayacağız. Pilot üniversitelerimizden ve ürettikleri projelerden beklentimiz yüksek.” 
Rektör Karakaya, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projeleri kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin gerçekleştirdiği faaliyetler, projelerin geldiği aşamalar ile ilgili bilgiler paylaştı. 
Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı sonunda Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. İbrahim Çapak, Rektör Prof. Dr. Vatan  Karakaya’ya verdiği bilgilerden dolayı teşekkür etti.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.