Rektör ve ekibi, Filibe’den döndü

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve akademik heyet, Filibe’de düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonuna katıldılar.

Rektör ve ekibi, Filibe’den döndü
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
04 Kasım 2015 Çarşamba 12:03

Rektör ve ekibi, Filibe’den döndüAhi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve akademik heyet, Filibe’de düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonuna katıldılar. 

Filibe Başkonsolosluğunun özel davetlisi olarak 29 Ekim 2015 tarihinde Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonuna katılan Rektör Karakaya’ya ziyaretleri sırasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Genel Sekreter Doç. Dr. Rüştü Yeşil, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ergin Kariptaş ve Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Erman Akıllı eşlik etti.

ERASMUS+ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMALARI İMZALANDI
28 - 29 Ekim 2015 tarihlerinde Bulgaristan/Sofya ve Filibe’de, 30 Ekim 2015 tarihinde Makedonya/Üsküp ve Kalkandelen’de, 31 Ekim 2015 tarihinde ise Kosova/Piriştine ve Prizren’de resmi temaslarda bulunan Rektör Karakaya ve beraberindeki heyet, Balkanlarda önde gelen üniversitelerle Erasmus+ kapsamında ikili işbirliği anlaşmaları imzaladı.

‘ ERASMUS İLE DIŞA AÇILMAYA DEVAM EDİLECEK ‘

“Yeni Türkiye’nin Yenilikçi Üniversitesi” sloganıyla yola çıkan üniversitemiz yükseköğrenim alanında uluslararası ortaklıklarını güçlendirmeye devam ediyor. 2016 - 2017 eğitim öğretim döneminden itibaren geçerli olacak anlaşmalar kapsamında üniversite, Balkanlarda adından söz ettirdi. Balkan ziyareti ile gerçekleştirilen söz konusu Erasmus+ Anlaşmaları kapsamında üniversiteler ve ilgili bölümler belirlendi.

Bulgaristan ile yapılan anlaşmalar;

·         Bulgaristan Filibe Üniversitesi (Plovdiv University) ile İktisat, İşletme, Felsefe, Okulöncesi Öğretmenliği

·         Bulgaristan Filibe Ziraat Üniversitesi (Agricultural University Plovdiv) ile İktisat, İşletme, Fizik, Matematik, Bitki Koruma, Tarımsal Biyoteknoloji, Zootekni, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme

 ·         Bulgaristan Filibe Tıp Üniversitesi (Medical University Of Plovdiv) ile Tıp Bilimleri, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Sağlık Meslek Yüksekokulu Bölümleri

 Makedonya ile yapılan anlaşmalar;

·        Makedonya Tetova Devlet Üniversitesi (The State University Of Tetovo) [Mevlana Değişim ve İkili İşbirliği Anlaşması da imzalanacak]  ile İktisat, İşletme, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Tarih, Psikoloji, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Okulöncesi Öğretmenliği, Müzik, El Sanatları, Hemşirelik

·  Makedonya Uluslararası Balkan Üniversitesi (International Balkan University) (Var olan anlaşmamızı genişlettik) ile İşletme, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Türkçe Öğretmenliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, El Sanatları

 Kosova ile yapılan anlaşmalar;

·         Kosova Prizren Üniversitesi (University of Prizren) (Mevlana Değişim ve İkili İşbirliği Anlaşması da İmzalanacak) ile İşletme, Okulöncesi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği

·         Kosova Priştine Üniversitesi ( University of Prishtina) (Mevlana Değişim ve İkili İşbirliği Anlaşması da İmzalanacak) ile İktisat, İşletme, Biyoloji, Kimya, Matematik, Tarih alanlarında ikili anlaşmalar sağlanmıştır. 

‘ ÜNİVERSİTE HEYETİ, ONUR KONUĞU OLARAK AĞIRLANDI ‘

Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya ve beraberindeki heyet Bulgaristan Filibe Ziraat Üniversitesinin kuruluşunun 70.yılı nedeniyle düzenlenen akademik yıl açılışına onur konuğu olarak katıldı.  Yoğun ilgi ile karşılanan Üniversitemiz Rektörü ve beraberindeki heyet ardından Filibe Tıp Üniversitesi ve Filibe Üniversitesi Türkoloji Bölümünü ziyaret etti. 
Priştine ve Üsküp Büyükelçisi ile Filibe Başkonsolosu tarafından makamında ağırlanan Rektör Karakaya ve beraberindeki heyet, Balkanlarda üniversitemizin adını duyurmaktan ve yapılan anlaşmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ahi Evran Üniversitesi heyetini onur konuğu olarak ağırlayan Priştine ve Üsküp Büyükelçisi ile Filibe Başkonsolosu, Ahi Evran Üniversitesini yakından tanıma fırsatı buldukları için Rektör Karakaya’ya teşekkür etti.
Heyet, yapılan ziyaret ve temasların ardından tekrar Kırşehir’e döndü.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.