Rektör yine bildiğiniz gibi!

Kendisini eleştiren basını mahkemeye veriyor; sonra çıkıp 'Basın'a sansür uygulanmamalı ' diyor...

Rektör yine bildiğiniz gibi!

Rektör yine bildiğiniz gibi!
Kendisini eleştiren basını mahkemeye veriyor; sonra çıkıp 'Basın'a sansür uygulanmamalı ' diyor...
Bunun adına iki yüzlülük demiyorlar mı?
 
Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, yerel medya kuruluşlarına yönelik düzenlediği iftar yemeğine, kendisini eleştiren basın mensuplarını ve kuruluşları davet etmedi. Rektör'ün yanında olan ve eleştirmeyenler iftar sofrasında boş köşeye oturdu.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Kudret Saylam, Kırşehir'de faaliyetini sürdüren basın kuruluşlarına yönelik iftar yemeği düzenledi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleşen yemeğe Kırşehir24, Kanal40, Kırşehir24 TV, Kırşehir Haber Ajansı, Radyo Cadde Türk, Radyo Ses ve Kırşehir NEWS Haber kuruluşları ile genel yayın yönetmeni çağırılmazken; hakkında eleştirel haber yayınladığı için Kırşehir24'ü ve kardeş kuruluşlarını davet etmeyen Rektör Saylam, yemekte yaptığı konuşmasında ve üniversitenin resmi sitesinde yaptığı basın bayramı ile ilgili açıklamasında, söylemleri ile uygulamalarının çelişmesini gün yüzüne çıkardı.

' BUNA İKİ YÜZLÜLÜK DEMEZLER Mİ? '

Konuştuğu ile yaptığı birbirini tutmayan Rektör Saylam, kendisini eleştiren medya kuruluşlarını yemeğe davet etmezken; Rektörü ve yönetimini eleştirmeyen medya kuruluşlarının sahipleri ve yöneticileri baş köşede yer buldu. Eleştiri yaptığı için yemeğe davet edilmeyen ve bir anlamda hem psikolojik hem de sosyolojik sansür uygulanan basın kuruluşlarının temsilcilerini güya temsil eden Kırşehir Radyocular ve Gazeteciler Cemiyeti (KIRGARAT-C) yönetim kurulu üyelerinin konuyu gündememe getirmemeleri ve yemekte sanki her şey normalmiş gibi ve de bazı basın kuruluşlarına uygulanan ambargodan haberleri yokmuş gibi davranıp, Rektör Kudret Saylam'a gülücükler dağıtıp, önlerine konan yemekleri yemeleri basın kuruluşunun kendi özgürlüğüne gösterdiği önemi bir kez daha ortaya koydu.

' REKTÖR'ÜN NE KONUŞTUĞU BELLİ DEĞİL '

Yemekte bir konuşma yapan Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, basının, demokrasinin vazgeçilmez unsurlardan biri olduğunu belirterek özgür ve sansürsüz basının halkımızın doğru haber alma ihtiyacını karşılayan en önemli araç olduğunu söyledi. Ancak, bu söyleminin aksine kendisini eleştiren gazetecilere sansür uygular gibi yemeğe davet etmedi. Hatta hakkında çıkan iddialara cevap verme yerine mahkemeler aracılığı ile basına sansür uygulama yoluna gitti. Rektör, basın bayramı ile ilgili yaptığı açıklamasında diyor ki: “Bu süreçte sansürsüz basının varlığı büyük önem teşkil etmektedir. Bağımsız ve özgür basın, düşünce özgürlüğünün en etkili aracıdır”

Peki siz değil misiniz sizi eleştiren basın mensubu hakkında iftiralar atan, siz değil misiniz sizi eleştiren gazeteciyi mahkemeye veren, siz değil misiniz sizi eleştiren gazeteciyi iftar yemeğine davet emyen, siz değil misiniz sizi eleştirmeyen gazeteciye baş köşede yer veren!

' KIRŞEHİR24'ÜN NE REKTÖR'E NE ABONELİK PARASINA NE DE VERDİĞİ YEMEĞE İHTİYACI VAR '

Rektör Saylam, yaptığı açıklamasında toplumun bilgilendirilmesi ve aydınlatılması gibi önemli bir misyon üstlenen tüm basın mensuplarını kutladığını ve demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan özgür ve sansürsüz basının halkın doğru haber alma ihtiyacını karşılayan en önemli araç olduğunu söyleyen?

Sn. Rektör;

Biz, her hangi bir programda yada toplantıda protokol sıralamasında yaptığımız haberin içinde sizin ismini çıkarıyor muyuz ve de size bu anlamda sansür uyguluyor muyuz! HAYIR

Protokolde yer bulduğunuz sürece sizin adınızı haberlerimizde yazıyoruz ve bir Rektör protokolde nerdeyse ve haberciliğin verdiği tarafsızlıkla sizin isminizi haberlerden çıkarmıyor ve yazıyoruz...

Biz ne yazdıysak sonuna kadar arkasındayız... Ama siz söylediklerinizin arkasında durmayıp, insanların gözünün içine bakarak yalan söylüyorsunuz...

 Biz, sizin zimmete para geçirmek suçundan ağır ceza mahkemesinde yargılanacağınızı yazdık

Biz, usulsüz atama yaptığınız için yargılanacağınızı yazdık

O kadar çok şey yazdık ki hepsinin sonuna kadar arkasındayız...

Siz, sorumlu bir yönetici olarak hakkınızda çıkan haberleri ve iddiaları çürütmek yerine çareyi mahkemeye vermekte buldunuz. Mahkemede yazdıklarımızın hepsinin açıklamasını yapacağız Allah'ın izniyle! Siz de hesap vereceksiniz elbette!

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
öyle - 6 yıl önce
yetişemeyince alınmamış oluyor
Avatar
kırşehirli - 6 yıl önce
sizi çağırmadı diye mi iki yüzlü oluyor insanlar...bu kırşehir sizide rektörüde tanıyor merak etmeyin.
Avatar
hazım - 6 yıl önce
adam unu zor hazmeder başka yerdekiler oluyor ama..
Avatar
rüştü selamoğlu - 6 yıl önce
biraz fazla eleştirmiyormusunuz gürbette bir kırşehirli olarak çok üzülüyorum bu kırşehire zarar verir her zaman yapıcı olmak pozıtif olmak daha iyi olmazmı?