Şehrin itibarı ve Kırşehirspor…

Kırşehirspor’un yönetimine il yöneticileri tarafından yönetim kurulu üyesi seçildi ve kimisi gönüllü bu yönetime girerken kimisi de ‘ PARASI VAR, İTİBARI VAR, SAYGINLIĞI VAR ‘ denilerek yarı emir niteliğinde ‘ SİZİ YÖNETİME YAZIYORUZ ‘ deyip bu şehrin esnafını, sanatkârını, işadamını ve bazı devlet memurlarını yönetime aldılar.

Şehrin itibarı ve Kırşehirspor…
21 Kasım 2014 Cuma 11:43

Şehrin itibarı ve Kırşehirspor
Yazacaklarımı bu şehrin bir değerine gönüllü sahip çıkanlar için yazacağım…
Detayları zaten herkes biliyor…


Kırşehirspor’un yönetimine il yöneticileri tarafından yönetim kurulu üyesi seçildi ve kimisi gönüllü bu yönetime girerken kimisi de ‘ PARASI VAR, İTİBARI VAR, SAYGINLIĞI VAR ‘ denilerek yarı emir niteliğinde ‘ SİZİ YÖNETİME YAZIYORUZ ‘ deyip bu şehrin esnafını, sanatkârını, işadamını ve bazı devlet memurlarını yönetime aldılar.

Bu şehrin insanı, devleti temsil eden insanlara güvenir ve onlarla yola çıkmayı bilir… Onun için bir telefonla yapılan çağrıya karşı gelmediler ve ‘ SİZ NASIL UYGUN GÖRÜYORSANIZ ‘ deyip, bir Kırşehir meselesi olan KIRŞEHİRSPOR yönetimine girdiler.

Çoğu bir maça dahi gitmemiştir. Hatta futbolla alakası bile yoktur. Tamamen şehrin yöneticilerine olan güvenle ilgili bir durumdu bu…

Ama ne olduysa oldu ve bu şehrin seçilmişine de atanmışını da güvenenler yolda kaldı…

Gönüllü bir hareket tam anlamıyla zulüm oldu… Bu şehrin saygın ve itibarlı insanlarının kapısına ‘vergi borcunuz var’ denilerek kâğıtlar gönderildi.

Bu borcu kim yaptı, niye yaptı, nasıl yapıldı ve en önemlisi devleti ve milleti temsil eden insanlar verdiği sözde neden durmadı?

Yaklaşık 155 kişi Kırşehirspor uğruna mağdur edilirken; ne Belediye Başkanı ne Vali ne de siyasiler bu zulme dur diyebildi!

Hiç kimse elini taşın altına koymuyor! Mesele Kırşehir ve Kırşehirspor olunca elini değil gövdesini taşın altına koymayı bilenler, bugün kapılarına gelen 4 trilyonluk vergi borcu kağıdıyla şok oldular…

Yahu bu şehri sevmek, bu şehrin yöneticilerine güvenmek suç mudur!

İşadamlarının işi gücü yoktu da bu şehrin atanmış ve seçilmişlerinin isteğini yerine getirmekle mi yükümlüdür!

Hem bu şehrin sorunlarına duyarlı olacağınızı, şehirde birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağınızı ve de en önemlisi Ahi şehrinde, kardeşlik şehrinde Ahi esnafı mağdur edilirken kulağınızı tıkayıp, gözlerinizi başka yönlere çevirip, esnafı yalnız bırakacaksınız!

Nerede Ahilik ruhu… Nerede kaldı devleti temsil edenlerin milleti temsil edenlerin hoşgörüsü…

İnsanların evine borç kağıtları gidiyor ve kimsenin sesi çıkmıyor… İnsanların ne atanmışa ne seçilmişe güveni kaldı…

Tabi kimin umurunda ki değil mi! O borç kağıtları nasıl olsa Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin evine gitmiyor! Vali Necati Şentürk’ün evine gitmiyor nasıl olsa değil mi?

Sayın Valim,
Sayın Belediye Başkanım…


Sizin de çok iyi bildiğiniz gibi Kırşehir’de insanların evinde huzursuzluk var, sıkıntı var… Kırşehirspor davası diye yönetime yazılan insanların evinde yüzler gülmüyor. 4 trilyon borç var ve bu borcu ödeyemeyecek insanlar var…

Mesele sadece Kırşehirspor meselesi değil…

İstediğiniz kadar kamu binası yapın, istediğiniz kadar yol yapın fark etmez… İnsanlar huzursuz olduktan sonra yaptıklarınız görülmez ve anlatamazsınız…

Bu şehirde işadamlarına ‘ YATIRIM YAPIN YOLUNUZU YAPACAĞIZ ‘ deyip yol yapmadılar…

‘Kırşehirspor yönetimine sizi de yazıyoruz. Mesele Kırşehirspor ‘ deyip insanları mağdur ettiler…

Mesele sadece Kırşehirspor meselesi değil… İnsanımız artık güvenmiyor, güvenemiyor… Bu şehirde bırakın yatırımı kanarya sevenler derneğine bile artık üye bulamazsınız…

4 trilyon lirayı ödemeyen İşadamlarının hesaplarına el konulacak belki… Saygınlığıyla öne çıkan insanlar bu borcu ödemezse evinden, işyerinden ve en önemlisi itibarından olacak!

Belediye Başkanı bu şehrin Şehrül Emini değil mi… Vali, devlet baba değil mi!

Neden bu sıkıntı çözülemiyor ve insanlar bu yükün altında ezdiriliyor.

Soruyorum bu şehrin atanmışlarına ve seçilmişlerine:

Yolu yapılmayan yatırımın, sorunu çözülmeyen Kırşehirspor’un yansıması sizce çok iyi mi olacak? Kırşehir’e yatırım yapmak isteyen kime güvenecekte yatırım yapacak?

Çevre yolu dendi yapılmadı, Kırşehirspor denildi sahip çıkılmadı…

KIRŞEHİRSPOR için yüreğini ortaya koyanlar, bugün vergi borcu ile karşı karşıya kaldı… Bu sorun çözülmezse insanların ne atanmışa ne seçilmişe güveni kalmayacak.

Çünkü bu sorun aslında seçilmişin ve atanmışın esnafına, sanatkârına ve Kırşehir insanına bakışının aynasıdır.

Bu aynaya her baktıkça sahipsizlik, yalnızlık ve en önemlisi bedduayı göreceksiniz…

Bu sorun hepimizin sorunudur. Sorundan kaçamayacağımız gibi çözmezsek yansıması 100 yıl sonra bile karşımıza çıkacaktır.

BU ŞEHRİN ATANMIŞINA VE SEÇİLMİŞİNE GÜVENİLMEZ yaftasını kaldırabiliyorsanız, kaçmaya devam edin ve sorunlara sahip çıkmayın…

Sıra birgün Ahi esnafına da gelir…


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ahmet Hakiran - 7 yıl önce
vali veya başkan cebinden mi ödeyecek bu parayı. yoksa bu kişilere yolsuzluk yapın da bu parayı ödeyin mi diyorsunuz. nereden bulacaklar bu parayı. kırşehirspor diye diye millete gaz verip meseleyi bu hale getiren esas basındır. kim demiş kırşehir'in itibarı kırşehirspor'dur diye.
Avatar
Mustafa genç - 7 yıl önce
alparslan bey bu yazınızdan ötürü sizi tebrik ederim duygularımıza Tercüman olmuşsunuz bundan böyle camii yaptırma Derneğine bile girmeyiz
Avatar
ahmet demir - 7 yıl önce
yazıklar olsun sahip çıkmayanlara, yazık bu insanlara..
Avatar
ali seçkin - 7 yıl önce
burdan abdullah çalışkana sesleniyorum iki dönemdir bu şehrin milletvekilisiniz muhtemelen üçüncü döneme adaysınız ve ortada böyle bir cenaze var genelbaşkan danışmanlıgı yaptınız neden duyarsızsınız bu millet sizi sokakta rahat bırakırmı ayıp milletin hatıra yaptıgı bir iş için evinde huzur bırakmadınız yaşar bahçeci muzaffer aslan salih çetin kaya söylediklerimin hepsi sizin içinde geçerlidir