SGK yapılandırma fırsatını kaçırmayın...

Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürü H.Mehmet Akdeniz, 6736 sayılı SGK alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin açıklama yaptı. 

SGK yapılandırma fırsatını kaçırmayın...

SGK yapılandırma fırsatını kaçırmayın...

Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürü H.Mehmet Akdeniz, 6736 sayılı SGK alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin açıklama yaptı. 

Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürü Akdeniz, yaptığı yazılı açıklamasında, " 6770 sayılı Kanun ile 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanuna Geçici 2'nci madde eklenmiş olup bahse konu Kanun ile yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle ödenmesi gereken tutarları süresinde ödemeyerek Kanun hükümlerini ihlal edenler, ihlale neden olan tutarları, ödemeleri gerektiği tarihten bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar (bu tarih dahil) geçen süre için geç ödeme zammı ile birlikte 2017 yılı Mayıs ayı sonuna kadar ödemeleri şartıyla Kanun hükümlerinden yararlandırılacaktır.
 Ayrıca, 6736 sayılı Kanun kapsamında 2017 yılının Ocak ayından itibaren ödenmesi gereken taksitlerin ödeme süreleri, taksit ödeme sürelerinin bitim tarihinden itibaren dörder ay uzatılmıştır.
5510 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı çalıştıran ve borçlarını taksitle ödemek üzere başvuran işverenlerimizden, 31.05.2017 tarihine kadar peşin ödeme hükümlerinden faydalanarak borçlarını kapatmak isteyenlerin ödeme planlarının peşin olarak güncellenebilmesi amacıyla işyeri dosyalarının işlem gördüğü sosyal güvenlik il müdürlüklerine/sosyal güvenlik merkezlerine müracaat etmeleri gerekmektedir.
6770 sayılı Kanun ile 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanuna Geçici 2'nci madde eklenmiş olup bahse konu Kanun ile yapılandırma başvurusunda bulunduğu halde bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle ödenmesi gereken tutarları süresinde ödemeyerek Kanun hükümlerini ihlal edenler, yapılandırma hükümlerinden yararlanabilmeleri için 31 Mayıs 2017 tarihine kadar  ihlale neden olan tutarları, geç ödeme zammı ile birlikte ödemeleri gerekmektedir " dedi. 
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.