Söz verildi, gözler Milletvekillerinde

Kırşehirspor’un yaklaşık 150 eski yöneticisine 28 Aralık 2017 tarihinde 2002-2010 yıllarını kapsayan 4.129.344,79 TL tutarındaki vergi borcu ve cezalarını içeren ödeme emirleri geldi.

Söz verildi, gözler Milletvekillerinde

Söz verildi, gözler Milletvekillerinde

Kırşehirspor’un yaklaşık 150 eski yöneticisine 28 Aralık 2017 tarihinde 2002-2010 yıllarını kapsayan 4.129.344,79 TL tutarındaki vergi borcu ve cezalarını içeren ödeme emirleri geldi.

Kırşehirspor’un vergi borcu yüzünden mağdur olan eski yöneticilerinin sorunlarını AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Başbakan Binali Yıldırım, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüştü. 

Başbakan Binali Yıldırım ve AK Parti Grup Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Ocak ayında AK Parti İl Kongresi için Kırşehir’e geldiklerinde Kırşehirspor vergi borcu yüzünden mağdur olan yaklaşık 150 yönetici ve bu durumda olan Adıyaman gibi diğer illerinde sorunlarını çözeceklerini söylediler. Bunun ardından AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım, Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüşerek sorunun çözülmesi için düğmeye bastılar.

AK Parti’li Milletvekilleri, Belediye Başkanları, İl Başkanları ve Valilerin ricasıyla Kırşehirspor Yönetimi’ne giren ve bir çoğu memur olan kişiler, Kırşehirspor’un vergi borcundan dolayı mağdur duruma düştü. Mağdur duruma düşen yönetimin ardından kamuoyunda “AK Parti, kefil olduğu insanlara sahip çıkmalı” şeklinde söylemler dile getirildi.
Kırşehirspor eski yöneticilerine sahip çıkacaklarını beliren AK Parti Kırşehir Milletvekilleri Arslan ve Çetinkaya, “Kırşehir’in bayrağını en yükseğe çıkarmak için görev alan Kırşehirspor eski yöneticilerinin mağdur olmamaları için Başbakanımız Binali Yıldırım başkanlığında Maliye Bakanı Naci Ağbal ve Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüştük. Kırşehirspor eski yöneticilerinin vergi borcundan dolayı mağduriyetinin giderilmesi için Başbakanımızın talimatıyla bu durumda olan Kırşehir, Adıyaman ve diğer illerde tespit edilerek bir spor kanunu ile sorunun çözülmesi için çalışma başlatıldı” dediler.

İl Başkanı Muzaffer Aslan’da Kırşehirspor'un vergi borcu ile ilgili mağdurların durumuna ilişkin Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya’yı aradığını belirtmişti ve “Kırşehir Milletvekillerimizle birlikte Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın Kırşehir’e yaptığı ziyarette bu borçla ilgili görüşmemiz oldu. Konuyu ve mağduriyetin büyük olduğunu Sayın Başbakanımıza ilettik. 

Kendisi de çözümün kanun düzenlemesi ile yapılabileceğini bildirdi. Milletvekillerinin konunun takipçisi olmasını istedi. Bu borç hepimizin ve inşallah mağduriyetin giderilmesi için ne gerekiyorsa yapacağız” ifadesini kullanmıştı. 

Çözüm için neler yapılmalı? 

Kırşehirspor eski yöneticilerine gelen vergi borçlarının çözümü için; Yeni Kırşehirspor Kulübü, halen tüzel kişiliği devam eden bir dernek ve mahkeme ataması ile kayyum yönetimindedir. Bundan dolayı çıkacak yasa kapanan kulüplerden ziyade sportif faaliyeti bulunmayan ve kayyum yönetiminde olan dernekleri kapsamalıdır.
Kırşehirspor kulüp derneğini kapsayacak bir kanun teklifi ‘Profesyonel liglerde yer alırken, amatör liglere düşüp tüzel kişiliği mahkeme kararı ile kayyuma devredilen ve sportif faaliyetlerini durduran Spor Kulübü Derneklerin geçmişe yönelik her türlü vergi (kurumlar vergisi, KDV, stopaj vergisi, damga vergisi vs.), usulsüzlük cezası, vergi ziya cezası, usulsüzlük ve özel usulsüzlük cezası, resim, harç, gecikme faizi, yargı harcı ve idari para cezalarının terkini yapılır. (affedilir)’ şeklinde olması gerektiği bildirildi.

 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.