banner245

Söze değil sözü verene bak!

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Kudret Saylam, göreve gelmeden önce yani seçilmeden önce yaptığı ziyaretlerde verdiği sözleri unuttu ve sözlerinin altında kaldı.

Söze değil sözü verene bak!

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Kudret Saylam, göreve gelmeden önce yani seçilmeden önce yaptığı ziyaretlerde verdiği sözleri unuttu ve sözlerinin altında kaldı.

Kudret Hoca, hemşeri söylemleri ile çıktığı seçim çalışmalarında, Kırşehirlilerin ve Mucurluların iyi niyetini kullandı ve bugün Rektör olarak göreve geldi. Seçim sürecinde Kırşehir24'ü de ziyaret eden ve destek isteyen Kudret Saylam, ziyaretinde Gazeteci Alparslan Demirbaş'a herkese bıraktığı seçim vaatlerini içeren CD verdi. CD'nin içinde neler yok ki! Tabi biz CD'yi açıp ne sözler vermiş diye bakmadık bile.. Çünkü, hemşerimizdir yapar diyerek elimizden gelen desteği verdik. Ama, olan oldu ve adam göreve gelip makama oturunca herkesi, her şeyi ve sözlerini unutuverdi!

Şimdi gelinen noktada Hoca'nın verdiği sözleri birer birer sizinle paylaşıyor ve hangi sözlerinin altında kaldığını ispatlamak istiyoruz...

İşte Kudret Hoca'nın ve ekibinin göreve gelmeden önce seçim öncesi siyasileri bire geride bırakan sözleri ve yapamadıkları, gelinen süreç:

YÖNETİM ANLAYIŞI

Hoca, aynen şunların sözünü verdi seçim öncesinde:

1- Üniversitemiz çalışanlarının önündeki her türlü engel kaldırılarak, personelimize; rahat, huzurlu ve verimli bir çalışma ortamı sağlanacaktır. Bu çerçevede, yönetim anlayışımızın odağında evrensel değerler yer alacaktır.

- NE YAZIK Kİ PERSONELLE MAHKEMELİK VE DAİRE BAŞKANLARIYLA, GÜVENLİK GÖREVLİLERİYLE, TEMİZLİKÇİLERLE, PERSONELLERLE SÜREKLİ ÇATIŞMA HALİNDE

- İŞTEN ATILANLAR MAHKEME KAPILARINDA HAKLARINI ARIYOR

- HAKSIZ İŞTEN ATMALAR, HAKSIZ KADROLAR VE HAKSIZCA YAPILANALIMLARDAN DOLAYI SÜREN MAHKEMELER...
 
- EVRENSELLİK İSE SAMSUN İLE ÖZDEŞLEŞMİŞ DURUMDA...

2- Temel insan hak ve özgürlükleri kapsamında esas yaklaşımımız, daima hakkı ve haklıyı üstün tutmak olacaktır.
 
- DOĞRU! KUDRET HOCA VE EKİBİNİN MAĞDUR ETTİĞİ İNSANLAR, HAKLARINI MAHKEME KAPILARINDA ARIYOR. HAKLI HAKSIZ KARIŞMIŞ VE KUDRET HOCA'NIN İŞTEN ATTIĞI PERSONELLER HAKLARINI ARAMAK İÇİN VAR GÜÇLERİYLE ÇALIŞIYORLAR. HAKLI ÜSTÜN DEĞİL VE HAKLIYI HAKLI ÇIKARMAK İÇİN HAKSIZ NE VARSA UYGULANIYOR!

3- Göreve geldiğimiz takdirde;
 
Kurulların aktif çalıştığı,

-KURULLAR KİMLER! HANGİ KURUL NE İŞ YAPTI BİLİNMİYOR. 2 YIL GEÇTİ VE KURULLARIN BAŞINDAKİLER BİRER BİRER İSTİFA EDİP GİDİYOR. BİR TANE BİNA YAPILMADIĞI GİBİ YAPILAN HARCAMALARIN HADDİ HESABI YOK! HOCANIN KURULU GENEL SEKRETER ERCAN SOYDAN VE ÖZKAN GÖRGÜLÜ'DEN ÖTE GİTMİYOR! KİM BU ADAMLARLA ÇATIŞIRSA YA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILIYOR YADA İŞTEN ATILIYOR! İŞTE KUDRET HOCA'NIN AKTİF KURULLARI!


Görevlerin mümkün olduğunca fazla kişiyle paylaşıldığı,

- GÖREV PAYLAŞIMI DİYE BİŞEY YOK! ÜNİVERSİTE ERCAN SOYAN VE ÖZKAN GÖRGÜLÜ'DEN SORULUYOR. BU İKİ İSİM NE DERSE O OLUYOR. PAYLAŞIM DİYE BİŞEY KALMAMIŞ. KORKU CUMHURİYETİ KURULMUŞ VE ÜNİVERSİTEDE ÇALIŞAN PERSONELLERİN BİLGİSİYARLARI VE İNTERSETLERİ SÜREKLİ TAKİP ALTINDA. KİMİN NEREYE GİRDİĞİ, HANGİ SİTEYE GİRİLDİĞİ VE HANGİ MAİLİ ATTIĞI TAKİP EDİLİYOR!


Bilimsel kriterlerin uygulandığı,

- HOCA ÖYLE BİLİMSEL ÇALIŞMALARA DESTEK VERİYOR Kİ KİME NE VERDİĞİ BELLİ DEĞİL... BELLİ OLAN TEK ŞEY 2 YILDA 2.5 TRİLYON PARA DAĞITTI. KİME NE DİYE HANGİ BİLİMSEL ARAŞTIRMA DİYE VERDİĞİ BELLİ DEĞİL!

Yönetimde ekip anlayışının öne çıkarıldığı,

- BU SÖYLEM SON DERECE ÖNEMLİ VE DOĞRU! ÇÜNKÜ, EKİP ANLAŞIYIN EN ÜST DÜZEYDE. ERCAN SOYDAN VE ÖZKAN GÖRGÜLÜ'DEN OLUŞAN EKİP, NE KUDRET HOCA'YA NE DE ÜNİVERSİTE PERSONELLERİNE GÖZ AÇTIRMIYOR.

Mesleki liyakate önem verilen,

- MESLEKİ LİYAKATA SAHİP İNSANLAR ÜNİVERSİTEYE ALINMADIĞI GİBİ, LİYAKATI YETMEYENLER ÇEŞİTLİ BELGELERLE LİYAKATLI HALE GETİRİLİP ONA GÖRE ÜNİVERSİTEYE ALINIYORLAR. AMA MAHKEMELİK OLUP, SINAVLARI İPTAL EDİLİYOR!


Hoşgörü ve adaletin hâkim olduğu,

- BU MESELE ŞU ANDA ÜNİVERSİTEMİZDE HAKİM DEĞİL. KONUŞMAYA VE YAZMAYA BİLE GEREK YOK!

Kurumsal başarının esas alındığı,

- HANGİ BAŞARI? BİLEN VARSA BİZE DE SÖYLESİN. AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ ARAŞTIRMALARDA EN SON SIRALARDA YER ALIYOR. BUNUN SORUMLUSU DA KUDRET SAYLAM'IN TA KENDİSİDİR! ÇÜNKÜ, ÜNİVERSİTEYİ ÜNİVERSİTE YAPAN ONLARCA BAŞARILI HOCA DEYİM YERİYDEYSE KAÇIP GİTTİ. 40'A YAKIN HOCA İSTİFA EDİP BAŞKACA BÜYÜK ÜNİVERSİTELERDE GÖREV YAPMAYA BAŞLADI. İŞTE KUDRET HOCA'NIN KURUMSALLIK ANLAYIŞI!

Şeffaf bir Ahi Evran Üniversitesi öncelikli hedefimiz olacaktır.

- KUDRET HOCA, BU SÖYLEMİNİN ARKASINDAYSA ÇIKSIN BİLGİSİYAR PROGRAMLARI VE BAKIMLARINA KESİLEN FATURALARI AÇIKLASIN! OFİS MOBİLYALARINI KİMLERDEN HANGİ İHALE USULÜNE GÖRE ALDIĞINI AÇIKLASIN! EVİNE ALDIĞI MOBİLYALARIN NE KADAR VE KİMDEN ALINDIĞINI AÇIKLASIN! HASTANEDEN ALDIĞI DÖNER SERMAYE GELİRLERİNİ AÇIKLASIN! LOJMANLARDA KİMLERİN KALDIĞINI VE HANGİ HAKLA KALDIĞINI AÇIKLASIN! ÜNİVERSİTENİN KESESİNDEN KENDİNE ÖZEL HARCAMALARI AÇIKLASIN! AÇIKLANACAK O KADAR ÇOK ŞEY VAR Kİ AÇIKLASIN BİZ DE YAYINLAMAZSAK NAMERDİZ!

İşte Kudret Hoca İşte verdiği sözler ve işte yaptığı icraatlar! Ne diyelim Kudret Hoca yatacak yerin yok!
Yazık oldu Kırşehir'e vesselam...


devam edecek...

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mehmetçalışır.. - 8 yıl önce
dürüstlük,,,sayın kudret saylam seçimler esnasında verdigin namus ve şeref sözlerine oldu zamanı gelince sana hatırlatacaklar.. bunları anadoluda söz vermek ne demektir..verdigin vaatler ve sözlere onlarca insan şahit ve hepsi delilli ispatlı..önümüzdeki seçim ne yapacaksın çok oyla seçileceginimi zannediyorsun merak etme yökte köşkte bu millette siyasette devlette seni tanıdi artık ada sahillerimi olur samsun sahillerimi seni beklerler..keliyle, çolagıyla , salagıyla..çakalıyla..gizli sapıklarınla sana bu millet mutluluklar dileyecek merak etme ama arasıra ziyarete gelirsiniz tabiiki kampüse degil adliyenin en üst katından bakarsın bagbaşı mevkiine...
Avatar
[email protected] - 8 yıl önce
bir üniversite personeli olarak söyleyim, haberde eksik var fazla ya. doğruya doğru..
sözlerin hepsi unutuldu, üniversite bir çok kadro bekleyen var ancak dışarıdan onlarca adam getiriliyor..
kul hakkı ödenmez.....
Avatar
ali dağlı - 8 yıl önce
bırakın selahattın salmanı bunlar cemal başkanın bile tırnağı olamazlar
Avatar
M Furkan - 8 yıl önce
mucurluyum ama kaçtım... mucurda görsem selam vermem sn.rektöre... selam vermem
Avatar
- 8 yıl önce
kudret hocanın tuttuğu sözleride unutmamak lazım mesela ağabeyine verdiği sözü tuttu yeğenini yakın zamana kadar mucur meslek yüksek okulunda şirket elemanı olmasına ramen masa başı işlerde öğrençi işlerinde çalıştırdı yine mucurda halı saha işletmeciliği yapan rüstem kaya yada verdiği sözüde tuttu ve buna benzer adam kayirmada nice sözlerini ...
Avatar
Ali İLSEVEN - 8 yıl önce @mavi
mavi nick ismi ile yazan arkadaş hakkımda asılsız haber çıkaranlar ın hepsi şimdi mahkemelerde seninde bir derdin varsa ismini açıkla konunda haklıysan adalete güvenebilirsin taoplama haberlerle yorumculuk olmaz