Spor'un Güneş'ini 4 çakala yedirmeyeceğiz

Kırşehir'de yıllarca devlet kurumlarında çalışan ve başarılı çalışmaları ile çalışkanlığı ve dürüst kimliği ile hem Kırşehir'in hem aşireti Yabanlının gururu olan Şaban Güneş, ayağına bastığı çakalların iftiraları ile uğraşıp; dürüst ve ilkeli duruşunun ceremesini çekiyor.... 

Spor'un Güneş'ini 4 çakala yedirmeyeceğiz
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
10 Temmuz 2018 Salı 13:48

Spor'un Güneş'ini 4 çakala yedirmeyeceğiz
E tabi VATAN dersen, REİS dersen, GENÇLİK dersen iftira da gelir
Ama, biz Yabanlının, Kırşehir'in evladına sahip çıkacak ve dört çakala yedirtmeyeceğiz
Hadi Mersin'de birilerinin ayağına bastı... Sizin nerenize bastı da hemen tamtamcılığa başladınız!
Ey Kırşehir,
Ey Yabanlı,
Evladına sahip çık... 4 çakala meydanı bırakma...


Kırşehir'de yıllarca devlet kurumlarında çalışan ve başarılı çalışmaları ile çalışkanlığı ve dürüst kimliği ile hem Kırşehir'in hem aşireti Yabanlının gururu olan Şaban Güneş, ayağına bastığı çakalların iftiraları ile uğraşıp; dürüst ve ilkeli duruşunun ceremesini çekiyor.... 

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü iken çalışkanlığı ve dürüst kimliği ile Bakanlık ve Genel Müdürlük nezdinde el üstünde tutulan Kırşehir'imizin gururu Şaban Güneş, Mersin Büyükşehir'e Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne atandı. 

Buraya kadar her şey normal ilerlerken; Mersin'de kurum içerisine yerleşmiş belli kişi ve gurupların temizliğine girişen Güneş, tam yetkili ve Müfettişlerle gerekli inceleme ve çalışmalara başladı. Yıllarca Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü içerisinde at koşturan, rant sağlayan ve kendi çıkarları için gerek tesis gerekse dernek ve kulüpleri Bakanlık bütçesini kullandırarak elinin altında tutan, tesisleri kendi yandaşlarına açıp millete kapatan bu gurup, Şaban Güneş'in göreve gelmesinden rahatsız oluverdi. 
Bu gurubun rahatsızlığına inat kurum içerisinde temizlik operasyonu yapmak için kolları sıvayan Güneş, 1 yıl içerisinde kurulmuş tüm tezgahları yıkarken; gerek yurt içi gerekse yurt dışı bağlantılı dernek ve gurupları, Yahudi ve mason gurupların ele geçirdiği kulüp ve dernekleri, onların satın aldığı isimleri birer birer tespit ederek görevden uzaklaştırdı. Onların kasasına akıtılan paralı, destekleri kesti. Tesislerin kendi eşlerine, çocuklarına ve de mason guruplara açan yöneticileri birer birer tasfiye ederken; Mersin'de bulunan tüm tesisleri gençlere ve Mersinlilere, Yörüklere açtı. 

Bu durumdan rahatsız olan burjuva, ilk olarak CHP'li Vekil Aytuğ Atıcı'yı Şaban Güneş'in üzerine gönderdi. Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü iken bir süre önce Mersin'e atanan Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş, "O kamplarda militan yetiştiriliyor" diyen CHP'li Aytuğ Atıcı'ya sert tepki gösterdi. Katıldığı bir televizyon programında, "O kamplarda militan yetiştiriliyor" çıkışıyla tepkileri üzerine çeken CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, o kamplardan biri olarak gösterdiği Silifke İlçesi'nde Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Fatih Sultan Mehmet Gençlik Kampı'na girerek incelemelerde bulundu.

Kampta yaz sinema kampına katılan ve belgesel çeken öğrenciler, yönetmen ve hocalar Aytuğ Atıcıyı görünce, ’Militan Yetiştiriliyor’ sözlerinin kendilerini ve ailelerini üzdüğünü belirtip özür dilemesini istedi.

GERGİN ANLAR

Milletvekili Atıcı, bir süre sonra kampa gelen Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş'le tartıştı. Kırşehirli Şaban Güneş CHP'li vekilin sözlerine sert bir şekilde cevap verdi. Bu ülkenin gençliği militan değildir diyen Güneş, "Ben bu ülkenin gençliğinin kimliğini koruma adına konuşuyorum. Hain olmayan, yüreğinde Vatan sevgisi olan her gence kapımız açıktır " ifadelerine yer verdi.

Kırşehirli İl Müdürü Şaban Güneş ise Atıcı’nın bu sözlerine şöyle karşılık verdi:

"Diriliş Muştusu nedir, bir topluluktur. İkincisi biz bütün üniversite topluluklarına, gençlik topluluklarına bu fırsatı veriyoruz. Bana aynı yapıda diriliş değil de bilmem sevgi muştusu üniversite topluluğu gelse ona da izin veririm. Benim çizgim şudur, bölücü olmasın, hain olmasın, bayrağını vatanını milletini seven her gence devletimin tesisleri açıktır. CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ile Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş’in tartışması bitince, sinema kampına katılan Kastamonulu kurs öğrencisi Muhammed Ilgaz söz  alarak tepkisini şöyle dile getirdi: "Benim ailem beni arıyor ’nedir bu?’ diye. Benim ailem Cumhuriyet Halk Partisi üyesi. Ben de 20 yaşındayım. Atatürkçü Düşünce Derneği Kastamonu Genel Sekreteriyim. ADD Genel merkezinde de Gençlik Koordinatörlüğü yapıyorum. Ben ve CHP’li birçok arkadaşımız var. Siz burada herhangi bilgi almadan, siz bize militan dediniz. Siz 'Burada militan yetiştiriyorsunuz' dediniz. Sizin 142 gençten özür dilemenizi bekliyoruz." dedi. 

Bu açıklama ve gerilme ulusal medya kuruluşlarına yansırken; Şaban Güneş, kendisine düzenlenen bu kumpastan kahraman olarak sıyrıldı. 

Tabi bu durum Mersin'de bir takım kesimlerin işine gelmediği gibi kumpasa devam edildi. 

' GÜNEŞ: MÜFETTİŞİ BEN KENDİM İSTEDİM. İFTİRALARI BAŞLARINA YIKACAĞIZ '

Mersin'de yaşanan bu temizlik operasyonu hızla devam ederken ve Mersin'de Şaban Güneş'in yaptığı kurum içi temizlik sürat kazanırken; kurum içinde adı şu anda mahkemeye verilen bir isim, bu kumpas çetesinin içerisinde maşa olarak kullanılmaya başladı. Bu isim, kurumda yaptığı yanlış işlerden dolayı uzaklaştırılırken; bu uzaklaştırmayı hazmedemeyen bu şahıs, maşalık görevini yerine getirmek ve kendisini kurumdan uzaklaştıran Şaban Güneş hakkında konuşmaya başladı.

' MÜFETTİŞİ BİZZAT ŞABAN GÜNEŞ İSTEDİ '

 İftira attığı kişi eski eşi olurken; boşandığı eşi ile Şaban Güneş hakkında iftiralar atan bu şahıs hakkında hem kadın hem de Şaban Güneş tarafından suç duyurusunda bulunulurken; Şaban Güneş tarafından kendisi hakkında ortaya atılan ve algı oluşturulmaya çalışılan bu süreçle ilgili bizzat müfettiş istendi. Güneş, bizzat kendi müfettiş isteyerek konunun açığa çıkarılmasını ve varsa böyle bur durum kendisi dahil herkesin cezalandırılmasını, hatta kendisinin istifa edeceğini söyledi. 
Tabi bu süreçte müfettiş gelirken; müfettişin raporunun sonuçlanmasına kısa süre kala Mersin'de CHP yandaşı bu gazeteye başlık attırıldı. Adına da iddia denildi ve daha geçen hafta Bakanlık düzeyinde üst bir göreve getirilecek olan Şaban Güneş'in daha güçlü bir yere gelmesinin önüne geçilmeye çalışıldı. 

' GÜNEŞ, GÖREVİNİN BAŞINDA '

Bunu yapmak için de YİĞİDE verilecek en büyük darbenin KADIN olması gerekiyordu. Bunun için de gerekli hazırlıklar yapıldı ve kumpas kuruldu. Eşinden ayrılan şahıs iftira atıp kenara çekildi. Atılan iftira anında bir gazeteye manşet yapıldı. Yapılan bu haberin ardından Kırşehir'e ve Bakanlığa gazetenin çıktıları ile bilgileri mail atıldı. Yani kumpas için düğmeye basıldı. Haberlerin çıkması ile hem Kırşehir'in hem Yabanlının gururu olan Şaban Güneş, köşeye sıkıştırılmak istendi. Tabi bu duruma hemen atlayıp Kırşehir'de haber yapanlar da oldu.

Öyle ki; bir Yabanlı ve Kırşehirliye atılan iftiraya anında ortak olunup, Mucur ve Yabanlı bölgesinin insanı yıpratılmaya çalışıldı. 

Ben bizzat Şaban Güneş'i aradım ve ' Abi konuyu bana bi anlatır mısın? Süreç nedir ' diye sordum.  

Kendisi bana aynen şunu dedi: 

" Bana güvenin. Biz, birilerinin ayağına bastık. Temizlik yaptık. Yapıyoruz. Bir takım mason guruplar bundan rahatsız oldu. Ama önemli değil onların rahatız olması. Biz, kendimizi biliyoruz ve Allah'ın izniyle bunların hepsi iftiralarında boğulacak. Her şeyden önce ailemin, aşiretimin, memleketimin onuru ile oynayanlardan hesabını soracağız. Konuyla ilgili Mersin Cumhuriyet  Başsavcılığına gerekli suç duyurusunda bulunuldu. İftiraya atan, attıran, yayınlayan kim varsa hepsi hakkında suç duyurusunda bulunduk. İftira atılan personelimiz de gerekli adli işlemleri başlattı. Bir şebeke vardı ve bu şebekeyi sonu ne olursa olsun çökertmeye yemin etmiştik. Bu yeminimi de tutacağım. Devletimin kurumunda haksız ve hukuksuz hiçbir oluşuma ve uygulamaya müsaade etmedim, etmeyeceğim. 4 çakala da meydanı bırakmayacağım " dedi. 

Buradan Şaban Güneş'e, Sporun Güneşine yazıyorum: 

YANINDAYIZ... SONUNA KADAR YANINDA OLACAĞIZ.... MÜCADALEN NEYSE GERİYE DÖNME... KIRŞEHİR, YABANLI VE BİZ DAĞ GİBİ ARKANDAYIZ ALLAHIN İZNİYLE...
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.