Tarım'da yeni gelişmeler var

Tarım Müdürlüğüne yeni bina , Özel İdareden  tarıma  destekler artıyor; çiftçinin  sorunları  paydaş kurumlarla çözülüyor.

Tarım'da yeni gelişmeler var

Tarım'da yeni gelişmeler var
Milletvekili Arslan, TARIM ÇALIŞTAYI'nda yeni müjdeler verdi


Tarım Müdürlüğüne yeni bina , Özel İdareden  tarıma  destekler artıyor; çiftçinin  sorunları  paydaş kurumlarla çözülüyor.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Kırşehir’in hayvancılık sektöründe iyi bir noktaya gittiğini bildirerek, sütçülükle uğraşanlara müjdeli haber vererek 5 adet süt toplama tankının alınarak çiftçilerin hizmetine sunacağını açıkladı. Kırşehir’de 8 Mayıs Pazartesi günü Tarım Çalıştayı Toplantısı gerçekleştirildi. 
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’ın önderliğinde ve Kırşehir Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde Kırşehir’deki tarımsal sorunlar ve çözüm önerileri konulu toplantı yapıldı. 

8 Mayıs Pazartesi günü Kent Park Otantik’de yapılan toplantıya AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ile birlikte Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, İl Özel idaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı, Ahi Evran Üniversitesi Ziraat  Fakültesi Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ramazan Ayrancı, Ahi Evran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Başak, Ziraat Bankası Kırşehir Şube Müdürü Ömer Çay, Ziraat Bankası Yenice Şube Müdürü Alper Tütüncü, Tarım Kredi Kırşehir Müdürü Cemal Güngör,   Ticaret Borsası Başkanı Neşet Yavuz, Ziraat Odası Başkanı Bekir Tan, Damızlık Sığır Yetiştiriciler Birliği Başkanı Bülent Ozan, Damızlık Koyun Keçi Birliği Başkanı Erol Doğan, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Ömür Güzel, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Selim Özbay,  KOSGEB Müdürlüğü Uzmanları, Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ve teknik personeli katıldı. 

Tarımsal sorunlar ve çözüm önerileri konulu toplantıda konuşan Milletvekili Mikail Arslan, bu tür toplantıları devamlı yapmak istediklerini ve bu toplantılar sonucunda bir rapor düzenleyerek ilimizin tarım alanındaki yatırımlarında yaşanan sorunları çözmek ve yeni yatırım alanları oluşturarak istihdamı artırmak istediklerini belirtti. 
Bal ormanlarının kurulması için çalışmalar yapılacak.

“Tarımın gelişmesi, geliştirilmesi ve sorunlara çözüm bulunması, yine tarımın paydaşları ile birlikte ilimiz tarımına katkıda bulunmak istiyoruz” diyen AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, sözlerine şöyle devam etti:

“Kırşehir olarak hayvancılıkta iyi bir noktaya gitmekteyiz. Çeşitli sorunlar olmasına rağmen bu toplantılarla yaşanan sorunların çözüme ulaşacağı kanaatindeyim. İl Özel İdaremizde tarımsal destekler vermeye desteklerini artırarak devam edecektir. Bu kapsamda ilimiz sütçülüğün gelişmesi için 5 adet süt toplama tankı alarak çiftçilerimizin hizmetine sunacaktır. Bizler arıcılığa da çok önem veriyoruz. Arıcılığın geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için bal ormanlarının hızla bir şekilde kurulmasını istiyoruz. Yetiştiricilerimizin organik arı ürünleri yapmaları konusuna eğitim çalışmaları yapılarak arıcılığın geliştirilmesine katkı sağlanmalıdır. Arıcılığın gelişmesi için İl Özel İdaremiz tarafından bir proje hazırlanarak  çiftçilerimize arı kolonisi  dağıtılmasının sağlanmasıyla ilimizde arıcılık daha iyi bir noktaya gelecektir. Ayrıca Ahi Evran Üniversitemiz bilimsel konularda makale hazırlaması ve Veteriner Hekimliği Fakültesi bünyesinde hayvan hastanesi kurulması için senato kararı almasını bekliyoruz. Üreticilerimizin ithal hayvanlar konusunda çeşitli sorunluları bulunmakta, bunları tartışarak çözüm aranması noktasında çalışmalar yapacağız.”
Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin’in ilimizin tarımsal verilerini konu alan bir sunum yapmasını ardından tarım paydaş kurumlarının temsilcilerinin görüş ve önerilerinin ardından, bundan sonraki toplantının Ahi Evran Üniversitesi’nin ev sahipliğinde yapılmasına karar verilerek toplantı sona erdi.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.