Türk Ocağı'nda Doğan ve ekibine güven tam

Türk Ocağı Kırşehir Şubesi genel olağan kurulu 2 5 Şubat 2018 Pazar günü saat 12.00 de Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Aşık Said Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Türk Ocağı'nda Doğan ve ekibine güven tam
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
27 Şubat 2018 Salı 11:27

Türk Ocağı'nda Doğan ve ekibine güven tam

Türk Ocağı Kırşehir Şubesi genel olağan kurulu 2 5 Şubat 2018 Pazar günü saat 12.00 de Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Aşık Said Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Kırşehir Türk ocakları kongresi, 228 kayıtlı üye ile seçim yapılırken; kongreye Belediye Başkan Yardımcı Emre Şahinci, AK Parti İl Başkanı adına Berat Bıçakçı, İYİ parti İl Başkanı Müfit Göçen ve merkez İlçe başkanı Nuri Araz, Mucur İYİ Parti İlçe Başkanı Hakan Karakaya, Türkav Başkanı Seyfettin Öğünç, Kamu-Sen Başkanı adına Türk Sağlık Sen Başkanı Nevzat Kurt, Ahi Evran Üniversitesinde Öğretim Üyeleri ve Öğretim Görevlileri, misafirler ve ocak üyeleri katıldı. 
Kongrede Divan Başkanlığına Dr. Erdal Ahat, Divan üyeliğe DT. Adem Arslan, Divan Katip Üyeliğe  Aytekin Kılıçarslan teklif edilerek açık oylama ile kabul edildi.  

Kongrede konuşan Türk Ocağı Kırşehir Şube Başkanı Süleyman Doğan, "  Kongremize başlamadan önce Afrin'de ALLAH’IN izniyle Türk Ordusu zaferle çıkar ve dualarız onlarla   afrin şehitlerini ve aramızda ansızın ani rahatsızlığı ile ölümle ayrılan Ahmet ŞAHAN abimi rahmet ve minnetle anıyorum
Başkanlığını yürüttüğüm, büyük bir heyecan ve aşkla bağlı olduğum, Türklüğü yaşatmak için Türk milletinin hizmetinde olan Ocağımızın Şube çalışmalarının değerlendirileceği ve gelecek faaliyet yılları için plânlamaların yapılacağı? Olağan Genel Kurulumuzun Ocağımıza, Ocaklılara ve Türk milletine hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.   
Bu vesileyle başta kendisi de bir Türk Ocaklı olan ulu önder Atatürk olmak üzere, Aziz Cumhuriyetimizin ve Türk Ocaklarının bütün kurucularını saygıyla yâd ediyor ve mânevî huzurlarında saygıyla eğiliyorum. Ruhları şâd olsun.
Aziz Türk Ocaklılar
Sözlerime Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 1926 Türk Ocağı Kurultayında yaptığı konuşmasından bir alıntıyla başlamak istiyorum. “…. Biz doğrudan doğruya milliyetperveriz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin mesnedi Türk camiasıdır. Bu camianın evlâdı ne kadar Türk harsı ile meşbû olursa o camiaya istinat eden cumhuriyet de o kadar kuvvetli olur.” 
Türklüğün yüceltilmesi ülküsüyle kurulan Ocağımız; millî kültürün, millî birliğin kuvvetlendirilmesini esas alarak verdiği hizmetleri bütün yurt sathına hatta bütün Türk Dünyası’na taşımak için, açıldığı günden bu yana, büyük gayret göstermiştir.
Nitekim 1987 yılında faaliyetlerine başlayan ocağımız, kısa sayılabilecek sürede Kırşehir’de düzenlediği ocak sohbetleri, konferanslar ve sosyo-kültürel etkinlikler ile ilimize yeni bir bakış açısı ve ivme kazandırmıştır. Son 2 yıllık süre içerisinde gerek yönetim kurulu ve gençlik kollarımız gerekse de üyelerimiz, ocağın çalışmaları için gayret ve desteklerini esirgememişlerdir. Bu nedenle yönetim kurulumuza, gençlik kollarımıza ve ocak üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim. 
Şüphesiz  bizim milliyetçilik anlayışımız kavmiyetçilik, ırkçılık, şovenlikten ve sloganlardan uzaktır. Tek bir düşünceye, anlayışa ve siyasi yapılanmaya sığmayacak kadar engin ve derindir. Aziz Türk milletini oluşturan milli ve manevi değerleri yüreğinde taşıyan ve bu mensubiyet duygusunu benimseyen kültürel milliyetçilik, bizim temel ülkümüzdür. Son yıllarda önemi ve değeri üzerine yorumların yapıldığı bir ortamda, bu kavramı, gençliğe esas mecrasında anlatmak, Türk Ocakları çatısı altında milli birlik ve beraberlik duygusuyla hareket ederek ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara karşı milletimizi uyanık tutmak; vatan ve millet sevgisi imandandır düşüncesine sahip Türk Ocaklılar olarak bizim esas şiarımız olacaktır. 
Türk Ocakları Kırşehir Şubesi her zaman aziz milletimizin ve devletimizin hizmetindedir. Bulunduğu her ilde her daim saygın bir yere sahip olan Türk Ocakları Şubeleri, illerimizin başta mülki idarecileri olmak üzere halkın her kesimi ile sıkı diyaloglar içerisindedir. Bunlara Şükürler olsun ki hiçbir zaman Yüce Allah’ın izni ile ne haddimizi aştık ne de mağrur olduk. Konuşmama burada son verirken, şu anda burada bulunan ya da mazereti nedeniyle aramızda olamayan, destek veren ya da vermeyen tüm üyelerimiz ve misafirlerimize, değerli basın mensuplarımıza teşekkür eder, kongremizin hayırlara vesile olmasını dilerim. 
Yüce Allah’ın selamı, bereketi, rahmeti ve sevgisi üzerimize olsun. Yüce Allah yar ve yardımcımız olsun.
Ne mutlu TÜRKÜM diyene " dedi. 
Konuşmaların ardından seçime geçildi ve Doğan ve yeni yönetimi göreve getirildi. 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.