Uyuşturucu bataklığından Kahramanlık türkülerine...

Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Necati Şentürk, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Kırşehir Halk Sağlığı Müdürü Bekir Demirbaş, Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Uyuşturucu bataklığından Kahramanlık türkülerine...

Uyuşturucu bataklığından Kahramanlık türkülerine...

Dünya Uyuşturucu İle Mücadele Günü nedeniyle program düzenlendi.

Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Necati Şentürk, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, Kırşehir Halk Sağlığı Müdürü Bekir Demirbaş, Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu sekretaryasını yürüten Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nden Dr. Aslıhan Torun’un uyuşturucu ile mücadele konulu sunum yaptığı program, çeşitli şiirlerin okunması ve ilahilerin seslendirilmesi ile devam etti.

Valilik tarafından uyuşturucu ile mücadele etmek ve uyuşturucudan kurtarılan gençleri topluma faydalı bireyler olarak yeniden kazandırmak amacıyla kurulan Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezinde tedavileri devam eden gençlerin de kahramanlık türküleri seslendirdiği, ilahiler seslendirdiği ve Kuran-ı Kerim okuduğu programda uyuşturucu ile mücadele konusunda faaliyet gösteren kişi ve kurumlara Vali Şentürk tarafından ödül ve çeşitli hediyeler verildi.

Vali Necati Şentürk, programda yaptığı konuşmada, uyuşturucu ile mücadele etmek üzere açılan Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezinde tedavi gören gençlerin her türlü eğitim, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlere katıldıklarını ve başarılı olduklarını söyledi.

Dünya Uyuşturucu İle Mücadele Günü’nün toplumda uyuşturucu kullanımına yönelik bir farkındalık oluşturmak olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Türk milletinin her genci, her evladı, her delikanlısı bir altındır. Altın yere düşmekle değerinden bir şey kaybetmez. Gençlerimiz de hayatlarında yanlış davranışlarda bulunmuş olabilir. Bu düşüşün çeşitli sebepleri var. Devlet olarak bu sebepleri tespit ederek ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Yaşamayı Seviyorum Danışma Merkezini, gençlerimizi kanser gibi saran uyuşturucu belasından kurtarmak adına açtık. Günümüzde ise elde edilen sonuçlar ve kat edilen yol, ülkemizin en başarılı rehabilitasyon merkezi haline geldiğimizi gösteriyor. Gençlerimizin yarım kalmış eğitimlerini açık öğretim yoluyla merkezde tamamlıyoruz. Onlara çeşitli kurslar açtık. Onları bir meslek sahibi ve iş sahibi yapmayı amaçlıyoruz. Büyük fedakarlıklarla kurduğumuz merkezde tedavi gören gençlerimiz başarılı oluyorlar. Gençlerimizdeki manevi boşlukları da merkezde dolduruyoruz. Gençlerimiz merkezde namazlarını eksiksiz kılıyor, Kuran öğreniyor, bol bol dualar ediyor, ilahiler ezberliyorlar. Gençlerimizin hepsi Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında görev alıyor. Gençlerimizi hem kötü alışkanlıklardan koruyor, hem tedavi ediyor hem de harçlıklarını veriyoruz. Bu merkezin ülkemizde de örnekleri var ama en başarılı olanı biziz. Bizim projemiz pilot uygulama olarak diğer illere de örnek olmaktadır. Uyuşturucudan kaynaklanan huzursuzluğu ortadan kaldırmada, asayişte yaşanan olumsuzları en aza indirmede, sağlık sorunlarının ortadan kaldırmada toplumumuz bilinçli olmalı ve bu taşın altına elini koymalı. Bize bu konuda destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Gençlerimize hayatlarında başarılar ve mutluluklar diliyorum. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin” dedi.

Çeşitli ilahilerin söylendiği program, Vali Necati Şentürk’ün uyuşturucu ile mücadele konusunda faaliyet gösteren kişi ve kurumlara ödüllerini ve hediyelerini vermesi ile sona erdi.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.