Vakıf ve Federasyon'un iftarına ilgi yüksekti

Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı’nın birlikte organize ettiği geleneksel iftar yemeği Ankara’da yaşayan Kırşehirlileri buluşturdu. 

Vakıf ve Federasyon'un iftarına ilgi yüksekti
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
30 Mayıs 2019 Perşembe 23:07

Vakıf ve Federasyon'un iftarına ilgi yüksekti

Kırşehirli Dernekler Federasyonu ve Kırşehirliler Vakfı’nın birlikte organize ettiği geleneksel iftar yemeği Ankara’da yaşayan Kırşehirlileri buluşturdu. 
Grand Ankara’da düzenlenen programa Kırşehir ve Ankara’nın  siyaset, bürokrasi, iş dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu, vakıf ve dernek başkanları katıldı.

Düzenlenen iftar programına Danıştay Başkanı Zerrin Güngör, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, AK Parti Ankara Milletvekili Hacı Turan, MHP Ankara Milletvekili Nevin Taşlıçay, AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Merkez valisi Ahmet Altıparmak, eski bakan Ramazan Mirzaoğlu, Savcı Ercan Dağdeviren, Ferhat Kapıcı, Kırşehirli Eğitimciler Derneği Recep Kılıç ve yönetim kurulu üyeleri, iş adamları Ömer Doğan, Ekrem Tunç, Doğan Arslan, Çankırı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Adem Can, Çorum Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hayri Çağır, Kırşehirliler Birliği Derneği Başkanı (KIR-BİR) Hasan Hüseyin Gül  ve yönetim kurulu üyeleri, Kırşehirliler Derneği (KIR-DER) Başkanı Orhan Aydın ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra dernek başkanları ve çok sayıda Kırşehirli katıldı.
İftar programında söz alan Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın, Ankara'da Ahi sofrası kurmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Altın, " Federasyonumuzla, Vakfımızın birlikte düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği bu güzel Ahi Soframızda sizlerle birlikte iftar ediyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Gecemize onur verdiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum.
Selçuklunun Osmanlı’nın ve Cumhuriyetimizin önemli mihenk taşlarından biri olan Ahi Yurdu Kırşehirli olmaktan sizler gibi bizler de onur duyuyoruz.
Kırşehir tarihi misyonumuzun bize yüklediği 1000 yıllık sorumluluğumuz gereği bu gün sizlerle birlikteyiz.
Kırşehirliler Federasyonumuzla birlikte Kırşehirliler Vakfı olarak, güç birliği, işbirliği oluşturduk.
Bu olumlu sinerji tüm hemşehrilerimize yansımış bulunmaktadır. Bu salonda bulunan hazirun olarak sizler bu güzel birlikteliğin somut delili oldunuz.  Bu nedenle sizlere ve tüm hemşerilerimize olumlu katkılarınızdan dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.  Ankara’daki Kırşehirli sivil toplum örgütleri olarak hepimizin ortak misyonu; başta Kırşehir’imiz ve hemşehrilerimiz olmak üzere ülkemizin huzuru ve başarısı için çalışıyor olmamızdır. Bu nedenle sivil toplum örgütlerimizin önemi büyüktür. Kırşehir kimliği taşıyan köy, kasaba, ilçe ve il derneklerimizin tamamı bizler için saygıdeğerdir. Hepsi kuruluş amaçlarına uygun çok önemli faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Kırşehirliler Vakfı olarak bizler de bu faaliyetlere maddi, manevi katkıda bulunmak için gayret ediyor ve faaliyetlerine ayrım yapmadan iştirak ediyoruz. Şu anda burada tüm derneklerimizin başkan ve yöneticileri bulunmaktadır. Tüm derneklerimizle birlikte olmaktan ve aynı sofra etrafında bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Tüm Derneklerimizin başkan ve yönetim kurulu üyelerine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz " dedi. 

ALTIN: VAKFIMIZDA SON DERECE GÜZEL ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ


Kırşehirliler Vakfımızın Faaliyetlerinden kısaca bahsetmek istiyorum:

Kırşehirliler Vakfı Yönetim Kurulu olarak birinci yılımızı tamamladık; Bir yıl gibi kısa bir sürede birçok faaliyetlerde bulunduk. Kısaca özetlemek gerekirse; Kızılay’daki Vakıf Genel Merkezimizi faal hale getirerek tüm hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Vakfımızı ziyaret eden hemşehrilerimize vakıf faaliyetlerimizi anlatıyor ve kendileri ile sohbet edip çay, kahve içiyoruz hatta zaman zaman da yufka üstü pilav yiyoruz. Kırşehirimizin ve Kırşehirlimizin sorunlarına birlikte çözüm üretmek için mesai harcıyoruz.
Vakfımızın bilumum gayrimenkullerindeki kiracılarla sorunları giderdik ve düzenli bir şekilde kiralarını alıp vakfa irat kaydediyoruz.
Vakıf olarak burslu öğrenci sayımızı 102 kişiye çıkardık ve burs vermek isteyen hemşehrilerimizin katkılarıyla bu sayıyı çok daha yukarılara çekmek istiyoruz. Ortaokul öğrencilerimize dershane desteği ve bazı kadın hemşehrilerimize meslek edindirme kursları desteği vermekteyiz.
Kırşehir’den gelen, kendi branşlarında Kırşehir’i Ülkemiz genelinde başarılarıyla temsil eden öğrencilerimizi Ankara’da misafir edip ağırladık.
Kırşehirli Kadınlarımızla Çankaya Belediyemizin desteği ile Kültür gezileri düzenledik. Büyükşehir Belediyemizin ve ilçe belediyelerimizin verecekleri katkılar ile bu etkinliklerimizi daha da artırmak istiyoruz.
Altınpark içerisinde bulunan Kırşehir Evini faal hale getirerek, Kırşehirli tüm sivil toplum kuruluşlarımızın ve hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. 200- 250 kişi kapasiteli Kırşehir Evi her türlü davet ve organizasyonlarınız için siz hemşehrilerimize özel indirimlerle hizmete sunulmuştur.
Yönetim Kurulu Olarak gerek siyasilerimize, gerekse bürokratlarımıza ve iş insanlarımıza ziyaretlerde bulunduk.
Ankara’daki Kırşehirli Ana sivil toplum örgütlerimizi tek binada toplamak için arsa edinme çalışmalarımızı yoğun olarak sürdürmekteyiz. Bununla ilgili Büyükşehir ve Merkez belediyelerimizle iletişim halindeyiz.
Son olarak:  Burada zikretmem ne kadar doğru olur bilemiyorum ama bir hakkı da teslim etmeden geçemeyeceğim; Vâkıfımızın günlük işleyişindeki ofis giderleri başta olmak üzere personel ve her türlü giderlerini Vakıf Yönetim Kurulu olarak karşılamaktayız.  Bu nedenle, Vakıf gelirlerinin bu tür harcamalar için kullanılmadığını bilmenizi isterim.

 

Tüm bu faaliyetlerimizi Vakfımızın fedakâr Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte yaptık.  Yönetim Kurulu Üyelerimize huzurlarınızda şahsım ve Kurucular Kurulu Üyelerimiz adına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bu duygularımla mübarek Ramazan ayınızı, yaklaşan Kadir gecenizi ve Ramazan Bayramınızı şimdiden tebrik eder, katılımlarınız için tekrar tekrar teşekkür ederim " dedi. 
 İftar programı, protokol konuşmaları sonrasında son buldu. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.