banner245

Vakıf ve Federasyonun Birlik İftarına katılım yüksekti

Kırşehirliler Vakfı ve Kırşehirliler Federasyonu işbirliğinde Ankara'da BİRLİK İFTARI düzenlendi. 

Vakıf ve Federasyonun Birlik İftarına katılım yüksekti

Vakıf ve Federasyonun Birlik İftarına katılım yüksekti

Kırşehirliler Vakfı ve Kırşehirliler Federasyonu işbirliğinde Ankara'da BİRLİK İFTARI düzenlendi. 

Ankara'da kurulu bulunan Kırşehirliler Vakfı ve Kırşehirliler Federasyonu tarafından iftar programı düzenlenirken; üst düzey yargı mensupları ile Belediye Başkanları, bürokratlar ile STK Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı. 

' OĞUZ ALTIN: BİRLİĞİMİZİ ASLA BOZMAYACAĞIZ '

Yemek sonrası konuşan Kırşehirliler Vakfı Başkanı Oğuz Altın, " Ramazan Ayının hepimize hayırlı olması dileklerimle, iftar davetimize katıldığınız için teşekkür ve şükranlarımı sunarım.
İftar yemeğimize destek veren tüm sponsorlarımıza başta ana sponsorumuz Oray prefabrik olmak üzere ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu arada kısa süre önce aramızdan ayrılan erken ve acı kaybımız  gerçek bir Kırşehir sevdalısı değerli dostum ağabeyim Oray prefabrik yönetim kurulu başkanı Osman Aldemir’ e Allah tan rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Mekânı cennet olsun.
Kırşehirliler Federasyonunun,  başta Hilmi bey ve ekibinin gayretleri ile yıllardır geleneksel hale getirdikleri iftar organizasyonunu, bu yıldan itibaren birlik ve beraberlik vizyonu ile Vakıf ve Federasyon ortaklığında devam ettireceğiz.
Sevgili Hemşerilerim bu güne kadar Ankara’daki Kırşehirliler olarak Sivil Toplum alanında birlik ve beraberlik ruhunu büyük oranda yakalamamıza rağmen bir türlü yüzde yüz hedefine ulaşamadık. Her birinin amacını iyi niyetli bulmakla birlikte   başına KIR veya Kırk  eklenerek birbirinden iletişimsiz, hiyerarşisiz kurulan dernekler kişisel husumetlere yenik düşerek ayrı ayrı hareket ederek,  Ankara’daki Kırşehirlilerin birlik ve beraberliğine zarar vermekte ve bunun sonucunda da   Ankara’daki Kamuoyu ve kamudaki gücünü zayıflatmaktadır.
Olması gereken;Kırşehirliler vakfının ve Kırşehirliler Federasyonu öncülük ettiği birlik ruhunun desteklenmesidir.
Bu doğrultuda Ankara da Kırşehirliler olarak referans alınacak 3 ana STK kuruluşu bulunmaktadır. 

Bunlar:
 1997 yılında kurulmuş Kırşehirliler vakfı
2003 yılında kurulmuş Kırşehirli Dernekler Federasyonu
1947 Yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile kamu yararına kurulmuş olması nedeni ile Kırşehir Öğrenim ve gençliğine yardım derneğidir. 
Kırşehirliler adına kurulmuş her türlü isim altındaki diğer dernekler ise  mevzuatına göre bu 3 ana kuruluşumuzdan hangisinin kapsamına giriyorsa orada yer alarak birlikteliğimizi güçlendirmeleri gerekir. Aksi durumun kimseye faydası olmadığı ortadadır. 
Bu İftar yemeği ile başlayan yeni dönemde en büyük amacımız ana felsefeleri ve temel amaçları aynı olan STK’larımızın Kırşehirliler adına birlik ve beraberlik içinde çalışmasını tesis etmektir.
Bundan sonra  kamuoyunda her platformda tek vücut olarak hareket etmeliyiz.
Böylece kendi içimizde birlik ve beraberliğimizi sağlayarak her platformda gücümüzü artırmış olacağız.
Önümüzdeki dönemde ilk etapta dört önceliğimiz bulunmaktadır.
1-    24 Haziran Seçimlerinde parti ayrımı gözetmeksizin Ankara’dan Milletvekili Adayı olan hemşerilerimizin yanında olarak tüm seçim çalışmalarına aktif katılacağız. Ankara’da arzu ettiğimiz seviyeye yakın sayıda hemşerilerimizi aday gösteren tüm siyasi partilerimize teşekkür ederiz. Seçimin akabinde önümüzdeki yerel seçimler için Ankara’dan Kırşehirli en az 1 ilçe Belediye Başkanı, her ilçede olabildiğince çok meclis üyesi ve il genel meclisi üyesi adayı olabilmesi için her türlü çabayı göstereceğiz.

2-    Ekim ayı içerisinde Ankara da Kırşehir Tanıtım Günlerini gerçekleştireceğiz.
3-    Ankara da Neşet Ertaş Anma Temalı büyük bir salonda geniş katılımlı bir konser organizasyonu yapmayı planlamaktayız.
4-    Fikir birliğinde olduğumuz Üç STK Başkanının da olumlu yaklaştığı ve heyecan duyduğu aramızda ön görüşmelerini yaptığımız aynı çatı altında faaliyetlerimizi sürdürme amaçlı müstakil bina kazandırma çalışmaları alt yapısını oluşturmaya çalışıyoruz. 
Bu doğrultuda aramızdaki mutabakatın yazılı hale getirilip imza altına alınmasını sağladıktan sonra kamu kurum ve kuruluşlarından, belediyelerden, siyasilerimizin ve bürokratlarımızın desteği ile STK’lar için ayrılmış arsalardan talep edeceğiz. Arsa teminini sağlayabilirsek Vakfımızın varlıklarını kullanarak, Kırşehir Öğrenim Gençliğinin Kamu Yararı Kararı imkânından faydalanarak ve Federasyonumuzun iletişim ağının gücü ile katkı toplayarak üçünün faaliyetlerini aynı çatı altında sürdürebileceği bir bina inşa etme arzusundayız.
Bu Duygu ve düşüncelerle Ramazan Ayımızın Hayırlı Olmasını diler şimdiden Bayramınızı kutlar hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım " dedi. 
Konuşmaların ardından Ankara'da ve Kırşehir'de Milletvekili adayı gösterilen Kırşehirli Milletvekili Adayları sahneye çağırılarak, birlik ve beraberlik mesajı verildi. 


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.