Vali Akın, görevine başladı

Kırşehir'e 18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulunun 2018/11819 sayılı kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile Vali olarak atanan İbrahim Akın, valilik bahçesinde düzenlenen törenin ardından görevine başladı.

Vali Akın, görevine başladı
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
22 Mayıs 2018 Salı 17:15

Vali Akın, görevine başladı

Kırşehir'e 18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulunun 2018/11819 sayılı kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile Vali olarak atanan İbrahim Akın, valilik bahçesinde düzenlenen törenin ardından görevine başladı.

Kırşehirli bürokratlar tarafından resmi törenle karşılanan Vali Akın, düzenlediği basın toplantısında Ahiler diyarına Vali olarak gelmekten mutlu olduğunu söyledi.

Ahi şehri, "Bozkırın Tezenesi" merhum bozlak ustası Neşet Ertaş'ın memleketi, aşıklar ve ozanlar diyarı, tarih ve kültür şehri Kırşehir'e Vali olarak atanmaktan çok büyük onur duyduğunu ifade eden Vali Akın, "18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulunun 2018/11819 sayılı Kararı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile atandığım Kırşehir Valiliği görevine bugün itibariyle başlamış bulunuyorum. Ahi şehri, Ahilik teşkilatının başkenti bozkırın tezenesi büyük usta Neşet Ertaş'ın memleketi, aşıklar ve ozanlar diyarı tarih ve kültür şehri Kırşehir'e vali olarak atanmaktan çok büyük bir onur duyuyorum" dedi.

Yönetimde temel yaklaşımın insanı merkeze alan bir yapı olacağını anlatan Vali Akın, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Hukuk, adalet ve hakkaniyet ölçülerine sıkı sıkıya bağlı hesap verebilen katılıma açık toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklayan güler yüzlü bir yönetim olacaktır. Kırşehir'de önceden başlanmış ve devam etmekte olan projelerin titizlikle takibini yapacak. Henüz başlanmamış projelerin ise biran önce uygulamaya geçirilmeye noktasında gerekli adımları atacağız. 24 Haziran seçimlerinde vatandaşın hür iradesinin en sağlıklı şekilde sandığa yansımasının sağlanması için gerekli tüm tedbirler alınacaktır"18 Mayıs 2018 tarihli ve 30425 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulunun 2018/11819 sayılı Kararı ve Sayın Cumhurbaşkanımızın onayı ile atandığım Kırşehir Valiliği görevine bugün itibariyle başlamış bulunuyorum.
Ahi şehri, “Bozkırın Tezenesi” büyük usta Neşet ERTAŞ’ın memleketi, âşıklar ve ozanlar diyarı, tarih ve kültür şehri Kırşehir’e Vali olarak atanmaktan çok büyük onur duyuyorum. Bu vesileyle beni bu göreve layık gören başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız olmak üzere Hükümetimize şahsıma duydukları güven için şükranlarımı sunuyorum. Yeni görevimin ilimiz ve şahsım için hayırlara vesile olmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.
Bu yüce millete hizmet etmek büyük bir onurdur. Bununla birlikte çok önemli sorumlulukları da beraberinde getirmektedir. Bu sorumlulukların bilincinde olarak, yönetimde temel yaklaşımımız insanı merkeze alan, hukuk, adalet ve hakkaniyet ölçülerine sıkı sıkıya bağlı, hesap verebilen, katılıma açık, toplumumuzun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü bir yönetim olacaktır.
Yönetim geleneğimizin önemli bir unsuru olan istişareye açık olacak, sorunları mutlaka taraflarıyla konuşarak, görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız.
Makamda oturmaktan ziyade sahada ve vatandaşlarımızın arasında olmaya özel önem vereceğiz.
Özellikle devletin desteğine ve şefkatine daha çok ihtiyaç duyan şehit aileleri ve gazilerimiz, fakir vatandaşlarımız, kimsesiz-yetim çocuklarımız, engellilerimiz ve yaşlı insanlarımızla her fırsatta bir arada olmaya gayret göstereceğiz.
Eğitimden sağlığa; güvenlikten ulaşıma; altyapıdan tarıma, ekonomik büyümeye; gençlik hizmetleri ve spordan turizme; sosyal yardım ve hizmetten çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınmaya kadar tüm alanlarda Kırşehir İlinin daha ileriye taşınması için var gücümüzle çalışacağız.
İlimizi daha yaşanabilir bir marka şehir yapma yolunda Sayın Milletvekillerimiz başta olmak üzere belediyeler, adli ve askeri kuruluşlar, üniversite,  meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri ve basın ve medya kuruluşları ile sürekli beraber çalışacak ve Kırşehir’imizi 2023 Türkiye’sine birlikte hazırlayacağız.
Bu kapsamda İlimizde önceden başlanmış ve devam etmekte olan projelerin titizlikle takibini yapacak, henüz başlanmamış projelerin ise bir an önce uygulamaya geçirilmesi noktasında gerekli adımları atacağız.
Bunlara ilaveten ilimizin güçlü olduğu alanları öne çıkararak, yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle her alanda yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp uygulama gayreti içerisinde olacağız.
Bilindiği üzere 24 Haziran 2018 tarihinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri gerçekleştirilecektir. Seçim sürecinin huzur ve esenlik içinde geçmesi, vatandaşımızın hür iradesinin en sağlıklı şekilde sandığa yansımasının sağlanması için gerekli tüm tedbirler alınacaktır.
Alınacak tedbirlerle birlikte, bir huzur şehri olduğunu değerlendirdiğim Kırşehir İlimizdeki bütün vatandaşlarımızın, siyasi partilerimizin ve basınımızın duyarlı yaklaşımı ve demokratik olgunluğu sayesinde seçimin huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleşeceğine yürekten inanıyorum.
Bu noktada bir tebrik ve teşekkür duygumu da sizlerle paylaşmak istiyorum.
Öncelikle bu sezon Bölgesel Amatör Ligden 3. Lige yükselme başarısını gösteren Kırşehir Belediyesporumuzu tebrik ediyor, önümüzdeki sezonda şehrimizi 3. Ligde en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum.
Diğer yandan Kırşehir Valiliği görevine başladığım bu gün vesilesi ile başta Necati Şentürk Valim olmak üzere ilimize hizmet etmiş olan tüm valilerimizi şükranla anıyor, ebediyete intikal etmiş olanlara rahmet, hayatta olanlara sağlık ve afiyetler diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle tüm Kırşehirli hemşerilerimin içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor; kendilerine selam, saygı ve muhabbetlerimi arz ediyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun " dedi. 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.