Vali ve Başkan, Milletle beraber meydanın hakkını verdi

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içerisine sızmış FETÖ mensubu hainler tarafından şiddet kullanılarak gerçekleştirilen darbe girişimi gecesinden itibaren Cacabey Meydanında tutulan Demokrasi Nöbetine ara verildi.

Vali ve Başkan, Milletle beraber meydanın hakkını verdi

Vali ve Başkan, Milletle beraber meydanın hakkını verdi
Demokrasi Nöbetine virgül kondu...
Millet, çağrıldığı an meydana inmeyi bekliyor


Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içerisine sızmış FETÖ mensubu hainler tarafından şiddet kullanılarak gerçekleştirilen darbe girişimi gecesinden itibaren Cacabey Meydanında tutulan Demokrasi Nöbetine ara verildi.
 
Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk, demokrasi nöbetinin son gününde Cacabey Meydanında vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Cacabey Meydanında şehitlerimizin ruhuna Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda, Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve diğer protokol, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce açılan stantta demokrasi nöbeti tutanlara aşure dağıtırken Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi işadamları tarafından açılan stantta vatandaşlarımıza simit ve meyve suyu ikram ettiler.

Ardından, Kırşehirlilere hitap eden Vali Necati Şentürk, Türk milletinin 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde, dünyaya örnek olacak bir tarzda demokrasisine sahip çıktığını söyledi.

Milletimizde, Çanakkale ruhunun hâlâ canlı olduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “Bir tarihe yaşayarak şahit olduk. Türk Milleti, 15 Temmuz gecesinde dünyaya örnek olacak tarzda direniş gerçekleştirdi. Bu direnişin demokrasi tarihinde eşi benzeri görülmemiştir. Milletimizin o gece yazdığı destan, tarihin altın sayfalarına işlendi. Bu destanda milli diriliş gerçekleştirildi, milli mücadele yeniden kazanıldı. Şanlı milletimiz, darbe girişimi gecesinden itibaren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanları doldurarak demokrasiye sahip çıktı. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi, uçurumun kenarından döndük. Devletimizi içten ele geçirmeye çalışan hainlerin dış güçlerle nasıl iş birliği yaptığını hep birlikte gördük. Şair Orhan Şaik Gökya ‘Tarihin dilinden düşmez bu destan, Nehirler gazidir, dağlar kahraman, Her taşı bir yakut olan bu vatan, Can verme sırrına erenlerindir. Gökyay'ım ne yazsan ziyade değil, Bu sevgi bir kuru ifade değil, Sencileyin hasmı rüyada değil, Topun namlısında görenlerindir.” diyor. Bu yiğit millet, 15 Temmuz gecesi o tankların üzerine çıktılar, ateşlerin üzerine uçarak gittiler. Vatan için canlarını feda ettiler. Öyle bir yüce milletiz ki, tarih boyunca esaret görmemişiz. Ekmeksiz kalmışız ama devletsiz asla kalmamışız. Gittiğimiz topraklara medeniyet götürmüşüz. Tarih yapan, yaptığı tarihi yazan örnek bir milletiz. Fatih Sultan Mehmet 21 yaşında İstanbul’u fethettiğinde tarih değişmiş, çağ değişmiş. Ortaçağ bitmiş, yeni bir çağ başlamış. 250 bin şehit verdiğimiz büyük zafer Çanakkale Destanı da tarihin akışını değiştiriyor. Avrupa’da devletler yıkılıyor, devletler kuruluyor. Türkleri Anadolu’dan kovmak isteyen düşman hüsrana uğruyor. Savaşı bile barış için yapan asil bir milletiz. 15 Temmuz gecesi de vatan için şehitler verdik. İç ve dış bütün düşmanlarımız gördüler ki Türk milletinde Çanakkale ruhu hâlâ hazır, hâlâ canlı. Milli irade ruhu hâlâ devam ediyor, hâlâ yaşıyor. Düşmanlarımız bu durumdan korktular, çekindiler. Ordumuz, şimdi geçmişten daha güçlü durumda. Milletimizle kol kola, gönül gönüle devletimize ve demokrasimize sahip çıkıyor. Darbe gecesinden bugüne kadar meydanları dolduran siz Kırşehirli hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Meydanları doldurdunuz. Meydanı çakallara bırakmadınız. Siz özgürlük savaşçıları, devletimize, demokrasiye, vatana, kutsal değerlerimize sahip çıktınız. Analarımızdan, bacılarımızdan da Allah razı olsun. Onlar da meydanları boş bırakmayarak cihat yaptılar” dedi.

“Türk milleti söz konusu bayrak, vatan, devlet ve manevi duygular olduğunda, kardeşçe tek yürek olduğunu tüm dünyaya duyurdu”


Nöbetin son gününde bir konuşma yapan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “ Bütün katılımcıları en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bugün nöbetin 27. Günü. 27 gündür bizleri yalnız bırakmayan sizlere çok teşekkür ediyorum. Burası Türkiye’nin çok güzel bir tablosunu yansıtıyor. Sağcısı solcusu, her görüşten insanı burada yer alıyor. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır. 7 Ağustos Pazar günü bu nöbetleri taçlandırarak askerlik şubesinin önünden başlayan çok büyük bir miting yapmıştık. Hepiniz bu mitinge katıldınız, Türk Milletinin gücünü tüm dünyaya kanıtladınız. O akşam burada bütün siyasi parti başkanlarımız da  bizlerin yanında oldu. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Nöbette her gün farklı kurumlar ikramlar da bulundu. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Belediyemiz mehterimiz he akşam buradaydı. Onlar da gönüllü olarak bizlere hizmet ettiler. 
Bu nöbetler tarihimize altın harflerle yazılacak ve çocuklarımız, torunlarımız bizleri hep güzel anacak. Rabbim bizlere bir daha bu sebeple bir araya gelmeyi nasip etmesin, devletimiz daim olsun. Cumhurbaşkanımız bizleri meydana davet ettiğinde hiç birimizi tereddüt etmeden meydanlara koştuk. Yine çağırsa, yine tereddüt etmeden geleceğinizden hiç şüphem yok. Sizler demokrasimize, bayrağımıza, milletimize, devletimize sahip çıktınız. Hepiniz birere kahramansızınız. Bu günleri tarih yazacak ve gelecek nesiller sizlerden gururla bahsedecek. 
Çoluk, çocuk bu meydanlara düştünüz. Ülkemizin geleceği sizlerin ellerinde. Burada görüşü ne olursa olsun, her kesimden, her görüşten kişi ülkesi, milleti, bayrağı için meydanlara koştu. Bu yüzden bizler sizlere ne kadar hizmet edersek edelim azdır. Bizler sizler için gece gündüz daha büyük bir aşkla çalışmaya devam edeceğiz. O hainler en kısa zamanda içimizden temizlenecek. Bütün siyasi partiler gönül gönüle verip o hainleri temizleyeceğiz. Ülkemizi ve Kırşehir’i kalkındırmak için yeni projeler, yeni düşüncelerle yolumuza devam edeceğiz. Ekonomide, askeri alanda, siyasi alanda ve bütün kurumlarda hızlı bir şekilde kalkınmaya devam edeceğiz.  Sizler de dualarınızı bizlerden eksik etmeyin. 
Sizler burada söz konusu vatansa nasıl tek yürek olunduğunu bütün dünyaya duyurdunuz. Sayın Cumhurbaşkanımız da tek bayrak, tek millet, tek devlet için dik duruşuyla bizlere önder oldu. Allah onun gücünü artırsın, Allah onu başımızdan eksik etmesin. Allah yar ve yardımcısı olsun. Bundan sonraki süreçte birlik ve beraberliğimizin hiç bozulmaması gerekir. . Bundan sonra da Valimizle, Milletvekillerimizle, Siyasi Parti Başkanlarımızla Kırşehir’i kalkındırmak için gece gündüz çalışacağız. Bundan sonraki süreçte birbirimize daha saygılı, birbirimize daha sevgi dolu olacağız. Kalbimizi herkese açacağız ve sevgi dolu olacağız. Bizler de sizler için, şanlı Türk Bayrağımız için durmadan, yorulmadan çalışacağız. Türkiye’nin geleceği için, kalkınmada ve büyüme de öncü ülkelerden olması için, emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. O hainleri de içimizden tek tek temizleyip daha emin adımlarla ilerleyeceğiz. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Allahın bereketi, rahmeti üzerinizde olsun. Hepinizi Allaha emanet ediyorum”  diyerek sözlerini tamamladı. 

' BAYRAKTAR UMUT VE MEHTERAN BÖLÜĞÜ'NE TEŞEKKÜR PLAKETİ VERİLDİ '


Konuşmaların ardından Vali Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci tarafından meydanda Sakarya şiirini okuyan Hüsnü Özyeğin İlkokulu 1. Sınıf öğrencilerini, demokrasi nöbetinin ilk gününden beri sabahın erken saatlerine kadar meydanda Türk Bayrağını dalgalandıran Umut Tankulu ile ilimizde hafızlık eğitimi alan ve demokrasi nöbeti tutan Türkmen kızlarını ve demokrasi nöbetinin ilk gününden beri meydanda vatandaşları mehter marşları ile coşturan Mehteran Bölüğü adına Rıza Sarıyıldız'a ödüller verildi. 


Cacebey Meydanında sabahın ilk ışıklarına kadar tutulan Demokrasi nöbeti, Vali ve eşi ile diğer protokolün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yaptığı konuşmayı meydandaki dev ekranda izlemesi ile sona erdi. 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.