banner245

Vatan Hoca, büyüyen Üniversitemizi anlattı

Kırşehir Valiliği tarafından düzenli aralıklarla ilimizdeki kurum ve kuruluşların çalışmaları hakkında bilgilendirilmelerin yapıldığı İl Koordinasyon Kurulunun 2018 yılı dördüncü toplantısı gerçekleştirildi.

Vatan Hoca, büyüyen Üniversitemizi anlattı

Vatan Hoca, büyüyen Üniversitemizi anlattı

Kırşehir Valiliği tarafından düzenli aralıklarla ilimizdeki kurum ve kuruluşların çalışmaları hakkında bilgilendirilmelerin yapıldığı İl Koordinasyon Kurulunun 2018 yılı dördüncü toplantısı gerçekleştirildi. Kırşehir Valisi İbrahim Akın başkanlığında 2 Ekim 2018 tarihinde yapılan toplantıda Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, üniversitede yaşanan değişimleri ve gelişmeleri anlattı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin eğitimi, kalitesi, projeleri ve gelişmişliği ile adından söz ettiren bir üniversite olması için çalışmaların aralıksız devam ettiğini anlatan Rektör Karakaya, üniversitemizin hem akademik hem de fiziki anlamda çok önemli gelişmeler yaşadığını sözlerine ekledi.

Rektör Karakaya: “Geleceğin Öğretmenleri Yeni Binalarında Eğitime Başladı”

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin fiziki gelişimini anlatarak konuşmasına başlayan Prof. Dr. Vatan Karakaya, 2018-2019 eğitim-öğretim döneminde öğrencilerin yeni binalarda ve modern dersliklerde eğitim hayatlarına devam ettiklerini söyledi. Kalitesi ve eğitimi ile adından söz ettiren ve köklü bir geçmişe sahip olan Eğitim Fakültesinin tamamlanan yeni binasında 2018-2019 eğitim-öğretim dönemine başladığını ifade eden Rektör Karakaya, taşınma işlemlerinin ardından geleceğin öğretmenleri olan Eğitim Fakültesi öğrencilerinin modern dersliklerde eğitimlerinin en iyi şekilde devam ettiğini sözlerine ekledi.

Rektör Karakaya: “Ziraat Fakültemiz Yeni Binasına Kavuştu ve Eğitim Başladı”

Yapımı tamamlanan inşaatların hızla teslim alınarak öğrencilere yeni binalarında eğitim imkanı sunduklarını dile getiren Prof. Dr. Vatan Karakaya, Merkez Yerleşke içerisinde bulunan Ziraat Fakültesi Uygulama Alanında öğrencilerin daha verimli çalışmalar yapacağını da kaydetti.

Prof. Dr. Vatan Karakaya: “292 Öğrencisi ile Mühendislik-Mimarlık Fakültemiz Yeni Binasında”

Öğrencisi olmayan Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin; İnşaat Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Bilgisayar Mühendisliği bölümlerine öğrenci alımını sağlayarak fakülteyi eğitim-öğretime açtıklarını anlatan Rektör Karakaya, aktif olarak 292 öğrencisi ile birlikte Mühendislik-Mimarlık Fakültesinin yeni binasında eğitime devam ettiğini belirtti.

Rektör Karakaya: “İslami İlimler Fakültesi Öğrencilerimiz de Yeni Binalarda Eğitimlerine Başladı”

2018-2019 eğitim-öğretim döneminde ilk öğrencilerini alarak 78 öğrencisi ile İslami İlimler Fakültesinin eğitime başladığını ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, öğrencilerin mevcut bina tamamlanıncaya kadar Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Binasında eğitimlerine devam ettiklerini söyledi. Yüzde 24 oranında tamamlanan İslami İlimler Fakültesi Binasının kısa süre içerisinde tamamlanarak öğrencilerin yeni binalarına taşınacağını anlatan Rektör Karakaya, İslami İlimler Fakültesinin üniversitemiz için önemli birimlerden biri olduğunu sözlerine ekledi.

Rektör Karakaya: “Yeni Binamızda Daha Çok Bilimsel Programa Ev Sahipliği Yapacağız”

Üniversitemizin 2017-2021 Stratejik Planında her yıl beş uluslararası sempozyum düzenlenmesine karar verildiğini ve bu sempozyumların üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştiğini ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kongre ve Kültür Merkezinin de çok kısa süre tamamlanacağını kaydetti. Geçici kabul işlemlerinin yapıldığı Kongre ve Kültür Merkezinde daha çok bilimsel program gerçekleşeceğini anlatan Rektör Karakaya, “Yeni binamızla birlikte daha çok bilimsel programa ev sahipliği yaparak hem şehrimize, hem üniversitemize hem de akademik camiaya katkı sağlayacağız.” dedi.

Rektör Karakaya: “Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Birlikte İlimiz ve Üniversitemiz Sağlık Turizminin Öncüsü Olacak”

Pilot Üniversite Projelerinin en önemli ayağını oluşturan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi inşaatı hakkında da açıklamalarda bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, inşaatın yüzde 76 oranında tamamlanarak devam ettiğinin bilgisini verdi. Rektör Karakaya sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Hastanemiz tamamlandığında hem üniversitemize hem de ilimize önemli katkılar sağlayacak. Hastanemiz faaliyetlerine başladığında ilimiz ve üniversitemiz sağlık turizminin öncüsü olacak.”

Rektör Karakaya: “Tıp Fakültemizde Alanında Uzman Olacak Hekimler Yetiştiriyoruz”

Kaliteli ve nitelikli eğitimde alanında uzman öğrenciler yetiştirerek dünya üniversiteleri ile yarışır duruma gelme gayretinde olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin çok kısa süre sonra yapımı devam eden inşaatlarının da teslim alınacağının bilgisini veren Prof. Dr. Vatan Karakaya, Tıp Fakültesi Morfoloji Binasının da hızla yükseldiğine değindi. 225 öğrencisi ile üniversitemizin prestij fakültelerinden biri olan Tıp Fakültesinin devam eden eğitim sürecinin kısa süre sonra modern imkanlarla donatılmış kendi binasında devam edeceğini belirten Rektör Karakaya, “Tıp Fakültemizde alanında uzman olacak hekimler yetiştiriyoruz ve  önceliğimiz olan insanı nitelikli hekimlerimize emanet edeceğiz.” dedi.

Rektör Karakaya: “Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültemiz Hızla Yükseliyor”

Yap-İşlet- Devret Modeli ile 2664 kişilik öğrenci yurdunu yapan yüklenici firma tarafından üniversitemize hibe olarak yapılan Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi inşaatının da hızla yükseldiğini ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, inşaatın yüzde 55 oranında tamamlandığını belirtti. Adını aldığı ve şehrimizin kültürel mirası olan Neşet Ertaş’ın adına yakışır öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Amacımız donanımlı, alanında uzman ve nitelikli öğrenciler yetiştirmek.” dedi.

Rektör Karakaya: “Öğrencilerimizin Artık Barınma Sorunu Yok”

Öğrencilerle akademik yıl içerisinde sık sık bir araya gelerek onların sorunlarını dinleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, öğrencilerin en çok barınma sorunu ile ilgili olarak üniversite yönetiminden talepte bulunduklarını ifade etti. 2664, 500 ve 750 yataklı olmak üzere toplam 3914 kişi kapasiteli yurt binalarının yapımına başlanarak Kırşehir’de öğrencilerin barınma sorununun ortadan kalktığını belirten Rektör Karakaya, yeni eğitim öğretim dönemi ile birlikte teslim alınan 2664 kişi kapasiteli yurt binası sayesinde öğrencilerin barınma sorununun çözüme kavuştuğunu söyledi.

Üniversitemizin Kalbi Merkez Kütüphane

Spor Toto Genel Müdürlüğü tarafından 11.327 m²’lik alana yapılacak olan Merkez Kütüphane Binasının uygulama projelerinin tamamlandığını açıklayan Prof. Dr. Vatan Karakaya, 6 Temmuz 2018 tarihinde protokolün imzalandığı bilgisini verdi. Kütüphane binasının çok önemli bir yatırım olduğunu ifade eden Rektör Karakaya sözlerine şu şekilde devam etti: “Üniversitelerin kalbi kütüphanelerdir. Eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerinde kütüphanelerin önemi göz ardı edilemez. Ayrıca kütüphaneler, üniversitelerin amaç ve faaliyetlerini yerine getiren önemli araçlardır. Kısa süre sonra kütüphane binamızın da temeli atacağız.”

Yüzde 450 Büyüme

Üniversitemizin fiziki gelişimi hakkında bilgi vermeye devam eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, son üç yıl içerisinde üniversitemizin 30 yıllık ihtiyacını karşılayacak olan fiziki imkanların tamamlanarak yüzde 450 oranında büyüme sağlandığını açıkladı. Üniversitemizin devam eden inşaatlarının da tamamlanması ile birlikte çevre düzenlemelerinin yapılarak sosyal imkanların geliştirileceğini belirten Rektör Karakaya, nefes alan bir yerleşke hayatı için çalışmaların hızla devam edeceğini sözlerine ekledi.

Rektör Karakaya: “Pilot Üniversite Projelerimiz Bir Bir Hayata Geçiyor”

41 üniversite arasından “Tarım ve Jeotermal‘’ alanında 18 Ekim 2016 tarihinde Pilot Üniversite seçilerek bölgesel kalkınmaya katkı sağlamak için projelerin yapıldığına değinen Rektör Karakaya, projelerin birbiri ardına hayata geçmeye başladığını anlattı. Jeotermal Sera Projesi, Kaba Yem Projesi, Ceviz Projesi, Jeotermal Kaynaklı Rehabilitasyon Merkezi (JEOKAREM) Projesi, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Merkezi Projesi ve Sporcu Sağlığı Araştırma Uygulama  ve Termal Rehabilitasyon Merkezi (SAUTER) projelerinin her birinin ayrı öneme sahip olduğunu ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, şehrimize ve bölgeye önemli katkılar sunacak olan projeler için özel sektör girişimcileri ile bir araya gelerek protokol imzaladıklarını söyledi.

Rektör Karakaya: “Kalitemiz Tescillendi ve Sırada Mükemmellik Ödülü Var”

Her daim en iyiyi hedefleyen ve mükemmeli yakalamak için çaba harcadıklarını belirten Rektör Karakaya, ülkemizde tüm birimleriyle ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Standardı Dış Tetkik Sürecini tüm birimleriyle başarıyla tamamlayarak ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesini almaya hak kazanan ilk ve tek devlet üniversitesi olduğumuzu anlattı. Bu başarının kendilerine yetmediğini ve daha çok çalışılması gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Henüz hedeflerimizin ilk basamağı çıktık. Yeni hedefimiz ise Türkiye Mükemmellik Ödülü ve Yerel Kalkınmaya Katkı Ödüllerini almak.” dedi.

Üniversitemizde yaşanan akademik gelişmelerden, açılan ve yeni kurulan birimlerden ve öğrenci alımlarından da bahseden Prof. Dr. Vatan Karakaya, lisansüstü eğitim imkanı ile öğrencilere dünyanın kapılarını açtıklarına da değindi. Günden güne büyüyen, alanında uzman ve seçkin akademik kadrosu ile öğrencilerin gelişiminin yakından takip edildiğini vurgulayan Rektör Karakaya, eğitimde kalite çalışmalarının da hız kesmeden devam ettiğini anlattı.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.