banner245

Vatan Hoca, öğrencilerle buluşmaya devam ediyor

Öğrencileri ile sürekli iletişim halinde olan ve onların taleplerini dinleyerek problemlerini çözüme kavuşturan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 13 Mart 2019 tarihinde düzenlenen Rektör-Öğrenci Buluşmasında öğrencilerle bir araya geldi. 

Vatan Hoca, öğrencilerle buluşmaya devam ediyor

Vatan Hoca, öğrencilerle buluşmaya devam ediyor

Öğrencileri ile sürekli iletişim halinde olan ve onların taleplerini dinleyerek problemlerini çözüme kavuşturan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 13 Mart 2019 tarihinde düzenlenen Rektör-Öğrenci Buluşmasında öğrencilerle bir araya geldi. 

Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda gerçekleşen buluşmaya Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük, dekanlar, müdürler, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Rektör Karakaya: “Gençler, Hem Toplumun Kilidi Hem de Geleceğin Tohumudur”

Geleneksel hale gelen Rektör-Öğrenci Buluşmasında öğrencilerle bir arada olmaktan mutlu olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan Rektör Karakaya, öğrencilerin karşısına hem rektör hem de akademisyenkimliği ileçıktığını belirterek bu  buluşmalar sayesinde öğrencilerle tecrübelerini paylaşma imkanı bulduğunu kaydetti. Geleceğin mimarının gençler olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, gençleri hem toplumun kilidi hem de geleceğin tohumu olarak nitelendirdiğini söyledi. Toplumun en büyük değerinin gençler olduğunu ve gençleri çok önemsediklerini anlatan Rektör Karakaya, bir toplumun yok olmasını isteyen şer odaklarının ilk hedefinin de her zaman gençler olduğunu belirterek gençlere bilinçlenmelerini, kültürlerine ve değerlerine sahip çıkmalarını tavsiye etti. Gençlere günün getirdiği sorumluluğu o gün yapmalarını da önererek geleceğe emin adımlarla ilerlemeleri için çok çalışmaları ve emek vermeleri gerektiğini söyleyen Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, bin yıllık tarihe sahip bir millet olmanın gerektirdiği sorumluluğu üstlenmenin gençler için ayrı bir değer olması gerektiğinin altını çizdi. 

Rektör Karakaya: “İnsanı Vasıflı Kılan Düşünebilmektir”

Düşünebilmenin ve düşündüğünü hayata geçirmenin önemini gençlerle paylaşan Rektör Karakaya, öğrencilere “İçten gelen duygular inançtır. Kendi iç dünyanızı düşünceye ve tefekküre dönüştürecek yol bulmalısınız.” şeklinde tavsiyede bulundu. Gençlerin yarınlara kendilerini hazırlamalarını da isteyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, yarınlar için bugün çok çalışmak, emek vermek gerektiğini ve kendilerinin de her zaman gençlerin yanında olduklarını söyledi. “Düşünmek insanın yapabileceği en zor iştir. Ama insanı vasıflı kılan da düşünebilmektir.” diyen Rektör Karakaya, öğrencilerineğitimcilerden ve kitaplardan aldıkları bilgileri kendi düşünceleri ile yoğurarak sorgulamaları gerektiğini sözlerine ekledi. Gençlerin her zaman öncü ve önder olduklarını anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, onlardan sorgulayan ve düşünen bir gençlik olmalarınıistedi. 

Rektör Karakaya: “Millet Olma Şuurunun Kaynağı Üniversite Gençliğidir”

Yeni medeniyetin yeni öncüleri olarak yarınların gençleri beklediğini kaydedenÜniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, kendilerinde olan emaneti gençlere teslim edeceklerini ve onların da ileriye emin adımlarla yürüyeceğine inandığını belirtti. Millet olma şuurunun kaynağının üniversite gençliği olduğunu özellikle vurgulayan Rektör Karakaya, gençlere bu kaynağı iyi korumalarını tavsiye etti. 

Üniversitemizde yapılan ve yapılması planlanan proje ve çalışmalar hakkında da kısaca öğrencilere bilgi veren Prof. Dr. Vatan Karakaya, 4 yıllık görev süresi boyunca öğrencilerin ve üniversitenin ihtiyaçlarını gidermeye yönelik projeler ürettiklerini belirtti. Eğitim Fakültesinde halen devam eden pilot proje Ahi Yeterliğe Dayalı Eğitim Projesi (AYDEP) ile Eğitim Fakültemizin ölçülebilir gelişime açık ve yeterlik temelli bir öğretmen yetiştirmeyi hedeflediğini anlatan Rektör Karakaya,gayelerinin her zaman nitelikli ve donanımlı bireyleri ülke menfaatine kazandırmak olduğunu dile getirdi. Üniversiteler olmadan ilim olmayacağını ve ilim olmadan da toplumların gelişmeyeceğini kaydeden Prof. Dr. Vatan Karakaya, istikbalimiz olan gençlerin çok çalışarak ve emek vererek geleceğimize ışık tutacaklarına inandığını söyledi. Gençlere hayatlarında başarılar dileyen Rektör Karakaya, geleceğin temsilcisi olan öğrencilerin aydınlık bir gelecek için çok çalışmaları ve hayatlarının bedelini ödemeleri gerektiğini söyledi. 

Konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını yanıtlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, daha sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.