Ve Özbağ'da 272 adet TOKİ konutları için başvurular başladı

Kırşehir'in Özbağ Kasabasında Belediye Başkanı Nazmi Ay'ın önerisi ve Milletvekili Mikail Arslan ile Salih Çetunkaya'nın girişimleri ile başlayan TOKİ Konutları'nda somut adımlar atıldı. 

Ve Özbağ'da 272 adet TOKİ konutları için başvurular başladı

Ve Özbağ'da 272 adet TOKİ konutları için başvurular başladı
Projeden faydalanmak isteyen vatandaşlar, ön başvuruda bulunacak
2+1 ve 3+1 müstakil konutlar için müracaatlar 21 Kasım'da başladıKırşehir'in Özbağ Kasabasında Belediye Başkanı Nazmi Ay'ın önerisi ve Milletvekili Mikail Arslan ile Salih Çetunkaya'nın girişimleri ile başlayan TOKİ Konutları'nda somut adımlar atıldı. 

TOKİ tarafından ÖZBAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞINA gönderilen yazıda, projenin kabul edildiği ve ÖZBAĞ'a müstakil konutların yapılacağı bilgisi ulaştı. TOKİ tarafından Özbağ Belediyesi'ne gönderilen resmi yazıda, " Bilindiği üzere, İdaremizin ülke genelinde başlattığı konut seferberliği kapsamında, özellikle yoksul, dar ve orta gelir grubunda yer alan vatandaşların konut ihtiyacının karşılanmasına yönelik uygulamaların ülke geneline dengeli bir şekilde dağıtılması amacıyla, talep örgütlenmesi modeli hayata geçirilmiştir. Bu uygulama çerçevesinde, ön talep toplama yöntemiyle konut alıcısı temininin Valilik/Kaymakamlık/Belediye tarafından sağlanması kaydıyla, söz konusu kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak, toplu konut projeleri gerçekleştirilmektedir " 

' 272 KONUT İÇİN BAŞVURULAR BAŞLADI '

' Bu çerçevede, konut ihtiyacının karşılanmasına yönelik olarak Belediyenizce yapılan başvuru İdaremizce değerlendirilmiştir. Uygulama için önermiş olduğunuz mülkiyeti hazineye aitKırşehir İli, Merkez İlçesi, Özbağ Kasabası, Saraylar Mahallesi 309 ada, 161 parselde toplam 28.031 m² büyüklüğündeki alan üzerinde ve Kırşehir İli, Merkez İlçesi, Özbağ Kasabası, Saraylar Mahallesi 309 ada, 84,103,104,106 ile 344 ada 4 parsellerde toplam 38.400 m² ve tescil harici 40.000 m² büyüklüğündeki alan üzerindeprojelendirme çalışması yapılmıştır. Belediyeniz tarafından yürütülen anket çalışmasında öne çıkan talepler dikkate alınarak, yürütülen söz konusu çalışma neticesinde, Kırşehir ili, Merkez İlçesi, ÖzbağToplu Konut Uygulaması kapsamında, B1 (B+Z+2-9 Blok) tipi brüt 75,00 m² (2+1) 106 adet ve C1 (B+Z+2 – 4 Blok) tipi brüt 110,00 m² (3+1) 47adetolmak üzere toplam 153adet konutve TK-3 tipi brüt 79,34 m² (2+1) 71 adet ve TK-23 tipi brüt 100,00 m² (3+1) 48 adet olmak üzere toplam 119 adet tarımköy tipi konut yapılması uygun görülmüştür. Yapımı planlanan 272 adet konuta ilişkin tip, m², satış koşul ve fiyatları ekte yer almaktadır " 

' BAŞVURULAR 21 KASIM PAZARTESİ BAŞLADI '

" Bahse konu toplu konut uygulaması kapsamındaki konutların satış işlemlerinde T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Kırşehir/Kırşehir Şubesi bankacılık hizmeti verecektir. Konut alıcıları, adı geçen şube nezdindeki TOKİ hesabına, B1tipi (2+1), TK-3 tipi (2+1) ve TK-23 tipi (3+1) konutlar için2.000.-TL (İkibinTL) ve C1 tipi (3+1)konutlar için de4.000.-TL (DörtbinTL)başvuru bedelini 21Kasım2016–23Aralık2016tarihleri arasında yatıracaklardır " dendi. 

' NAZMİ BAŞKAN, PROJE İLE ÖZBAĞ'IN CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELECEĞİNİ SÖYEDİ '

Özbağ Belediye Başkanı Nazmi Ay, TOKİ tarafından yapılacak konutlarla birlikte Özbağ'ın tam anlamıyla cazibe merkezi haline geleceğini belirterek, " Kasabamız, Anadolu'nun son derece sakin ve yeşil bir kasabası. Doğa ile iç içe böylesine güzel bir kasabada müstakil tip evlerin uygun olacağını düşündük. Bu konuda TOKİ ile yazışmalara ve görüşmelere başladık. Şükürler olsun TOKİ tarafından önerilerimiz uygun görüldü. Özbağ'da yapılan incelemeler sonucunda kasabamız çok beğenildi. Nihayetinde TOKİ tarafından kasabamıza ilk etapta 272 konut yapımına onay verildi. İnşallah ön taleplerin fazla olması durumunda bu sayı artacak ve kasabamız tam anlamıyla dinlenebilinecek, huzur bulunacak bir kasaba olması yönüyle cazibe merkezi olacak. Emeği geçen başta Milletvekillerimize ve TOKİ yöneticilerine sonsuz teşekkürlerimi bildiriyorum " dedi. 

DETAYLI BİLGİ İÇİN: 0 386 234 80 20


İŞTE KONUT PROJELERİ VE FİYATLARI:
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.