Yine Rektör, yine keyfi uygulama...

Ahi Evran Üniversitesinde Rektör Saylam’ın keyfi uygulamaları hız kesmeden sürüyor.

Yine Rektör, yine keyfi uygulama...

Ahi Evran Üniversitesinde Rektör Saylam’ın keyfi uygulamaları hız kesmeden sürüyor.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam'ın, 2011 yılında göreve gelmesiyle başlayan personelle uğraşma alışkanlığı, aradan geçen 4 yıla rağmen ortadan kalkmadı ve geçtiğimiz hafta içerisinde yaklaşık 65 personelin yerleri değiştirildi. Göreve gelir gelmez Genel Sekreter olarak atadığı Rüştü Yeşil'in altına imza attığı bir yazıyla tüm daire başkanları görevden almasıyla başlayan, ardından daire başkanlarının açtıkları davaları tek tek kazanıp tekrar görevlerine iadeleri ile sona eren süreç, beraberinde Genel Sekreter Yeşil'in de Rektör'ün taktiri ile görevinden alınmasıyla devam etmişti. Bu olayın hemen ardından usulsüz atamalar, alımlar ve temizlikçiden güvenlikçiye işten atılmalar ve ardından gelen Üniversitenin tazminat ödemeleri ile devam eden alışkanlık, geçtiğimiz hafta tekrar zuhur etti.

' REKTÖR, YÖNETMELİK DİNLEMEDİ VE ŞEHİT KARDEŞİNİ İLÇEYE SÜRDÜ '

Rektör Kudret Saylam'ın personelle uğraşma alışkanlığına yenisi eklendi ve geçtiğimiz hafta içerisinde yaklaşık 65 personel görevlerinden alınarak başka görevlere hatta ilçelere sürüldü. Personel arasında büyük huzursuzluğa yol açan son “rotasyon” uygulaması sonucu Üniversite bünyesinde uzun yıllar hizmet etmiş olan Şehit kardeşi Koray Doğangün, Akpınar ilçesine tenzili rütbe ile sürgüne gönderildi.

Rektör Saylam ve Genel Sekreter Vekili Genel Sekreter Ercan Soydan, kendilerine yakın olmayan isimleri yer değişikliği adı altında sürgüne tabi tuttular.

Şehit yakını Koray Doğangün’ün kanun ve yönetmeliklerde açıkça kurumların kadrolarında öncelikli olarak değerlendirilmesi gerektiği bilinirken oturacak odası, masası dahi bulunmayan bir birimde “Öğrenci idari danışma birimi” görevlendirilmesi Üniversite camiasında büyük şaşkınlığa sebep oldu.

Doğangün, Üniversitenin kurulmasından beri Şube Müdürlüğü görevini yürütmekteydi.

Bir şehit yakınına yapılan haksız uygulamaya karşı Valimiz Sayın Özdemir Çakacak'ı ve Milletvekillerimiz Sayın Abdullah Çalışkan ile Muzaffer Aslan'ı konuya duyarlı olmaya; Rektör Saylam’ın kural tanımayan keyfi yönetimi ve Şehit yakını kardeşimiz Koray Doğangün’e yapılan haksızlık ve zulüm karşısında sessiz kalmamaya ve duyarlılığa davet ediyoruz.

İşte Rektör'ün uymamakta direndiği ve çiğnediği yönetmelik:

DEVLET MEMURLARININ YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMALARINA İLİŞKİN YÖNETMELİK

Bakanlar Kurulu Kararı: 19.4.1983-83/6525
Resmi Gazete:25.6.1983-18088
 
BÖLÜM: I
GENEL HÜKÜMLER


Ek Madde 2 - (Ek :7/3/2007-2007/11837 K.)

Terör eylemleri etkisi ve sebebiyle şehit olan veya çalışamayacak derecede malul olan ya da malul olup da çalışabilir durumda olan kamu görevlileri ile er ve erbaşların, Devlet memuru olarak görev yapan eş ve çocukları ile anne, baba ve kardeşlerinin; çalıştıkları kurum veya kuruluşların hizmet birimleri olan yerlere münhasır olmak üzere, aynı kurum içinde yer değiştirme suretiyle atanma talepleri, bu durumlarının ilgili makamlarca belgelendirilmiş olması kaydıyla, kadro imkanları da dikkate alınmak suretiyle bu Yönetmelikteki kısıtlayıcı hükümlere bakılmaksızın öncelikle yerine getirilir.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
KEMAL BİLGİR - 5 yıl önce
bi kudret hocamı şehit kardeşleriyle uğraşan? daha kimler var kimler! sustukça tepemize binenlerden ve bizleri makamlarindan aldıkları güç ile ezenlerden bıktık.. devlet büyüklerine çağrıda bulunuyoruz yeter artik bu zulümlere dur deyiniz.
Avatar
m furkan - 5 yıl önce
koray doğangün şehit yakını olmasının yanında adam gibi adamdır, bi abidir bi dosttur ve rektörün ekibi gibi sözde değil özde vatanseverdir... çektiği çile zor olsa da koray beyin alınması şunu gösteriyor ki rektör ekibi iyilere düşman olmuş
Avatar
ahmet yagız - 5 yıl önce
bu rektör sanırım mhp li neden şehit kardeşiyle ugraşıyo anlaşılır degil.duydugumuza göre sks yi hep dagıtmışlar burada bi şeyler var gibi.zamanla açıga çıkabilir
Avatar
Mehmet TÜMTÜRK - 5 yıl önce
sayin rektör koray beyi sürgün etmenizdeki gerekçe nedir? öyle saniyorumki sizinde haberiniz yok size imza attiriyorlar siz belkide korayi tanimazsiniz ercan ve ozkan sizi kullaniyor ama siz hala uyanmadiniz ne istiyorsun bu zavalli memurlardan size yakişiyormu? siz geldiniz gunden bu tarafa şuayip abide 3 kez surgun edildi onun sucu nedir size destek olmakmi? sanirim bundanda bihabersiniz size hizmet eden sekreterlerinizi şoförleriizi korumalariniz hep surgun ettiniz ayip değilmi bu yaptiğiniz o garibanlar size el pençe hizmet ettiler siz ne kadar nankörmüşünüz sayin rektör
ama bununda bir hesabi olacak hangi yuzle insanlarin yüzüne bakacaksin doğrusu merak ediiyorum
Avatar
özdemir - 5 yıl önce @KEMAL BİLGİR
kudret sağlam kırşehirli diyemi böyle üstüne gidiliyor yoksa.. herkesin çikarına göre hizmet vermiyor diyemi üstüne gidiliyor rektörü tanımam ama iyi seyler yazmıyorsunuz yorumlarınızıda beğenmiyorum bunu yayınlarsanız sevinirim çünkü hergün gazetenizi okuyan birisi olarak kırşehir için ne yaptın (lütfen kendi çıkarımızı düşünmeyelim)))))))
Avatar
m furkan - 5 yıl önce @özdemir
zalimin memleketi olmaz... zulmün de savunması olmaz...
Avatar
ahmet ak - 5 yıl önce
özdemir efendi bende sana sorayım kudret samsunlumu kırşehirlimi,,,söyle bakalım genel koordinatör çankırılı, genel sekreter tokatlı genel sekreter yardımcısı tokatlı,rektör yardımcısı tokatlı, tıp fakültesine atadıgı sekreter tokatlı alınan hocalar ziraatçi ve samsun tokat eşrafından sahi bu kudret nereli aday olurken bas, bas bagırıyordun neresi yanmış bilmem ne ğibi,,,yaa özdemir efendi,,