Millet olarak her açıdan güçlüyüz...


Hakkı MAHLUT

Hakkı MAHLUT

Okunma 13 Kasım 2017, 08:58

Millet olarak her açıdan güçlüyüz...

Bu coğrafyada bizi yok etmek için sayısız teşebbüsler olmuş ve hatta bu teşebbüsler ardı arkası kesilmeksizin, çeşitli adi senaryolarla devam etmektedir.  Bizi tehdit edenlerin, hatta kefen biçenlerin, sırtımızdan vurmak isteyenlerin seslerinin kesilmesi kadar güzel bir şey olamaz. Mesele oyuna gelmeme meselesidir. Etnik hırçınlıklar ve mezhebi husumetler üzerinden yanı başımızda kazılan çukurlara izin vermek kadar acı bir durum olamaz. Kardeşlik iklimi içinde ortak bir gelecek inşa edilmesi için milli birlik ve beraberlikten asla taviz vermemeliyiz.
Yukarıda belirttiğim hain girişimlerin sonucu olarak ülkemizde son zamanlarda ufak tefek krizler yaşanmış olabilir. Ancak milli birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz müddetçe bu tür badireler ancak kayadan toz alır. Zira bizim milletimiz Kurtuluş Savaşı gibi dünya tarihine kazınmış milli bir mücadelede din, dil, ırk ayrımı yapmadan omuz omuza savaşmıştır. Bütün çekilen yoksulluk ve sefalete rağmen vatanından yani namusundan vazgeçmemiştir. Bu vatan, bu bayrak dış güçlerin oyununa gelecek kadar hafif ve değersiz değil. Tam aksine vatana, bayrağa el ya da dil uzatanlar, o bayrağın atmosferinde nefes alamaz ve boğulurlar inşallah…
Bu millet birçok ekonomik ve siyasi krizleri atlatmış fakat asla ve asla yıkılmamış ve kimseye boyun eğmemiştir. Ülkemiz güçlendikçe düşmanları da o ölçüde çoğalmıştır. Önemli olan kimin dost ve kimin düşman olduğunu bilip ona uygun şekilde davranmaktır.
Evet, şu an belki ülkemiz ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiriyor olabilir. Dış güçler siyasi ve ekonomik oyunları ile ülkemizi karıştırmaktan geri durmadıkları gibi terör belasını destekleyerek Türkiye’nin güçlenmesini engellemeye çalışmaktadır.  İşte bu önemli günlerde geçmişimize bakarak tarihin tekerrürden ibaret olduğunu unutmamak, geleceğe, geçmişi unutmadan bakabilmek ve tedbir almak gerekir.  
Özellikle İslamiyet’in tüm dünya ülkeleri tarafından hor görülüp dışlandığı, tabiri caiz ise öcü gibi gösterildiği, haçlı seferlerinin aleni yürütüldüğü bir ortamda, ülkemizde İslamiyet, Müslümanlık ne durumda? Bu soru ciddi anlamda öncelikle kendimize sonra yetiştirdiğimiz nesile sorulması gereken bir soru. İslam ülkeleri arasında İslamiyet’i yaşama anlamında örnek gösterilen ülkemiz, acaba İslamiyet’in dejenerasyonu konusunda mı örnek olmaya doğru yol alıyor? Zaten dinini yitirmiş millet her şeyini yitirmiş demektir.
       Son olarak şunu demeden de geçmek istemiyorum. Vatan, millet, bayrak olmadan asla yaşanmaz. Birileri üç beş kuruş için ülkesini satacaksa, onlarda namus ve şeref kavramı zaten olamaz.
 
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.