Mucur, Şahin Başkanla hizmet gördü

Kırşehir'in Mucur İlçesinde, Ali Şahin'n başkanlığındaki MHP'li belediye yönetimi, önemli hizmetlerin altına imza attı.

Mucur, Şahin Başkanla hizmet gördü
20 Kasım 2013 Çarşamba 13:54

Kırşehir'in Mucur İlçesinde, Ali Şahin'n başkanlığındaki MHP'li belediye yönetimi, önemli hizmetlerin altına imza attı.

5 yılda yapılan hizmetleri anlatmakla bitiremeyen Belediye Başkanı Ali Şahin, hizmetlerini şu şekilde sıraladı:

' 2009 yılında devraldığımız Mucur Belediyesi hizmetlerine devam ediyor. Mucur’ a yeni bir görüntü kazandırmayı amaçlayıp, bu yolda önemli adımlar atan Mucur Belediyesi, yeni bir Mucur için gerekli tüm çalışmaları yapıyor. Belediye olarak tüm Mucur Halkını kucaklayarak Onların dertlerine ortak oluyoruz.

DOĞALGAZ

İlçemize getirilmesi planlanan doğalgaz hattının vatandaşlarımız için çok kıymetli ve önemli olduğunu her fırsatta dile getirip halkımızı bilinçlendirmek adına broşürler bastırıp esnafımıza ve halkımıza ilettik. Yol nasıl medeniyet ise doğalgaz da aynı şekilde medeniyetin göstergesidir. Bu amaçla doğalgaz ücretlerinin yatırılması konusunda tüm imkanlarımızı seferber edip vatandaşlarımızı kapı kapı gezerek bilinçlendirdik.
Ayrıca gelecek olan doğalgaz bağlantısının abonelik ücretleri  Ziraat bankası Mucur şubesine yatırılacaktır. Ayrıca bu paylarda Belediyemiz kesinlikle bir katkı almamaktadır. 

ÖĞRENCİLERE YAPILAN YARDIMLAR

Eğitimin her şeyden önce olduğunu öğrencilerin yarınlarımızın geleceği olduklarının farkında olduğumuzdan öğrencilerimizin ve ailelerinin sorunlarını dinledik ve onların isteklerine cevap verdik. Anaokulu öğrencilerine ücretsiz oyuncak dağıttık. Her eğitim-öğretim yılında öğrencilerimizin okul ihtiyaçlarını karşıladık. Öğrencilerimize kırtasiye malzemesi, çanta, okul kıyafeti ve spor kıyafetlerini ücretsiz dağıttık. Eğitim sistemindeki değişiklikler neticesinde öğrencilerin okullarındaki değişiklik sebebi ile okul ev arası mesafeleri uzak olan öğrencilerimize ücretsiz okul servisi tahsis ettik. Anne ve babaların çocuklarını okula rahat göndermelerini sağladık. 
 
 
BELEDİYE YENİ ARAÇLARA KAVUŞTU

İlçemizin genel ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz olan araç filosuna; itfaiye, vidanjör, kazıcı kepçe, greyder, p100 pickup, otobüs, çöp kamyonu ve makam aracını da dahil ederek araç sayımızı ihtiyacı karşılayacak seviye getirdik.
Özellikle İlçemizin bulunduğu coğrafi konum neticesinde meydana gelen yoğun kar yağışlarına karşı mücadele edebilmek için ‘belediyemize ait olduğu bilinen greyderin nereden geldiği bilinmeyen kayıt evrakları bulunmayan bir araçtı. Yinede belediye hizmetlerini yapabilir durumdaydı. Bir takım kişilerin şikayeti üzerine greyderi bağladılar. Belirtilen şase numarası herhangi bir yere kayıtlı olmadığı için plaka çıkartamadık.’. İlçemiz ve vatandaşlarımız bu konu da mağdurdu. Şimdi greyderimizi de alıp vatandaşlarımızın ve ilçemizin mağduriyetlerini giderdik.  2009 öncesi alınan ve borçları tamamıyla duran araçların borçlarını da ödeyerek hizmete devam ettirdik.
2013 yılında Belediyemiz araçlarına bir adet otobüs ilave ettik.. İlçemiz öğrencileri artık iki otobüsümüzle okullarına ücretsiz ve sağlıklıca gidip gelmektedir. Ayrıca sadece Aktürk Sitesi ve Osmangazi Mahallesi dışında Karşıyaka Mahallesi Solaklı Mahallelerine otobüs kaldırmaya başladık, artık vatandaşlarımız evlerine kadar belediye hizmetlerinden faydalanabilmektedir.
 

KAPALI PAZAR YERİ HİZMETE GİRDİ 

Yarınları Bugünden de Güzel Mucur İçin anlayışı içerisinde İlçemize Modern Kapalı Pazaryeri yapıp  Mucurlu hemşerilerimizin hizmetine sunduk.. Daha önce camur deryası olan ve içerisi adeta köstebek yuvasına dönen Pazar yeri cevre illerde olmayan bir modernlikte olup her amaç için kullanılabilecek bir durumdadır.
 
 
YOL VE KÖPRÜ ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

2009 yılından bu güne İlçemizin Cadde, sokak ve sosyal alanlarının eksiklerini ve bakımsızlıklarını giderdik. İlçemizin cadde ve sokaklarını kilitli parke ile döşeyip insanın bile yürümekte zorlandığı yollarımızı modern şehircilik anlayışı içerisinde dizayn edip hizmete açtık. İlçenin %90 yol problemini devraldığımız günden bu tarafa çözmeyi başardık. Yol yapım çalışmalarımız bununla kalmayıp önümüzdeki yaz aylarında da geri kalan yol yapım çalışmalarını tamamlayarak İlçemizin yol problemini tamamıyla bitireceğiz.

Yol yapım ve onarım çalışmalarında ilk etapta 60.000 m² kilitli parke, 15.000 m² yağmur oluğu, 8.000 m² bordürü ilçemiz cadde ve sokaklarına döşedik. Takip eden yıllarda 2012 yılı sonuna kadar toplamda 230.000 m² kilitli parkeyi ilçemiz sokaklarına sermiştik. Bu rakam 2013 yılı sonuna kadar 320.000 m² ulaştırmak hedefiyle yol çalışmalarımız hala devam etmektedir.

İlçemizin Osmangazi Mahallesinde bulunan Atatürk köprüsü köprümüz iki aracın karşılıklı geçemeyeceği genişlikte idi. Köprünün yanına ikinci bir köprüyü yapıp kullanıma açtık. Vatandaşlarımız artık gidiş gelişlerinde problem yaşamayıp gidecekleri yerlere ulaşmalarını sağladık. Ayrıca köprünün dar olması nedeniyle gerçekleşen kazaların da önüne geçmiş olduk. Yine Osmangazi Mahallesinde bulunan Gölbaşı Sitesinin Çevre düzenlemesini yapıp, siteyi kaldırımlarına kavuşturduk. 
 
 
PARK VE BAHÇELER MUCUR'A YAKIYIR HALE GELDİ

İlçemizde bulunan yer altı şehrinin atıl vaziyette bulunan üst alanını yeşillendirip park projesini tamamladık ve hizmete açtık. Yine ilçemizde bulunan köme alanının çevre düzenlemesini de yaparak vatandaşlarımızın rahatlık ve huzurla gelip dinlenebilecekleri hale getirdik.
 
 

TERMİNAL VE OTOPARKINA BAKIM YAPILDI 

Atıl durumda bulup kaderine terk edilen şehirler arası otobüs terminalimizin gerekli bakım ve onarımlarını yaptık. Yine ilçemizin büyük sorunlarından olan otopark sorununu 500 araç kapasiteli otoparkımızla giderdik. Otoparkımızı güvenlik kameraları ile donatıp park güvenliğimizi de sağlamış olduk. Belediyemizin araçlarına ait otopark ve garajlarımızın bakım ve onarımlarını da yapıp hizmete açtık.

Belediyemize yeni almış olduğumuz araçların çok olması sebebiyle artık araç garajlarımız yetersiz kalmaktadır. Bun sebeple araç garajının yanına 10 araç kapasiteli yeni garajımızın inşaatına başladık ve kış 2013 yılı sonuna inşaatımız tamamlanacaktır.
 
 
İÇME SUYU DEPOLARI BAKIMA ALINDI VE YENİLERİ YAPILDI

İlçemize su sağlayan Seyfe köyü içme ve kullanma suyunun kuyusu Belediyemizce çalıştırılmamaktadır. İlçemize Gümüşkümbet su kuyusu Şatıroğlu Yuğ mevki ve Çubuk un fabrikası arkasındaki Belediyemize ait su kuyularından su sağlanmakta olup; içme ve kullanma suyu kuyusu yetersiz gelmektedir. İlçemize mevcut su depolarımızın yanına Kurugöl Köyü mevkiinde bir su deposunu da dahil edip hizmete açtık. Şehir içi su şebekelerimizi düzenledik ve su depolarımızı da sağlığa uygun hale getirip halkımızın sağlıklı su tüketmelerini sağladık.

EKMEK FABRİMAZI, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE HİZMETEDİYOR

2009 yılında ekmek fabrikası atıl vaziyetteyken halkımızın sağlıklı ve ucuz ekmek tüketebilmesini amaçladık. Fabrikanın fırınlarını ve araç gereçlerini yeniledik ve binamızı restore ettik. 2009’da 30 krş’a satılan ekmeği 2012 yılı sonuna kadar 25 krş’tan halkımızın hizmetine sunduk. 4 yıl aradan sonra tekrar ekmeği 30 krş’a halkımızın hizmetine sunduk.

SPOR

Yıllardır Mucurumuzu temsil eden Mucur Gücü Belediye Spor Kulübümüze modern lokal ve dinlenme tesisimizi açtık. Futbolcularımızın rahat hazırlanabilecekleri sıcak ve güvenilir bir yuvası olmasını sağladık.  Bu şekil gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutup spora teşvik ettik.

ENGELLİ VATANDAŞLARA SAHİP ÇIKILIYOR

Göreve başladığımızdan bugüne kadar halkımızın tüm isteklerine cevap vermeye çalıştık. İlçemizde bulunan özürlü vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye, koltuk değneği, akülü sandalye, akülü araba ve yürüyüş destek aletlerini ücretsiz olarak dağıttık. 
 
İTFAİYE BİRİMİ MODERN HALE GELDİ

Yıllardan bu yana ilçemizde herhangi yangın, doğal afet ve felaketleri engelleyip durdurabilmek adına İtfaiye Ekibi kurulmamıştı. İtfaiye aracı olup ekipmanları mevcut değildi. Yaşanan yangınlarda belediyeye ait işçiler yangınlara bilinçsizce müdahale etmeye çalışıyorlardı. Biz ise bu sorunu yeni itfaiye aracımızla, tam teşekküllü ekipmanlarımızla ve itfaiye kadromuzla giderdik. Toplamda 3 vardiya olmak üzere 9 itfaiye çalışanı kurduk. Bu çalışanlarımıza yangın ve doğal afetlerde nerelere nasıl müdahale edecekleri hakkında kurs açıp eğitim verdik ve daha bilinçli, ihtiyaca cevap verecek halde donanımlarımızı tamamladık.

MEZARLIKLARA BAKIM YAPILDI

İlçemiz Mezarlıkların 2009 yılında beton kilit parke ve bordürü yapılmış yeni çeşmeler yapılmış olup; her mezarlığa bir adet wc yapımı da tamamlanarak kullanıma açılmıştır. Ayrıca 2009 yılında tüm mezarlığın bakım onarım ve çevre temizliği yapılmıştır. Ayrıca Hamidiye Mahallesi Mezarlığı daha da genişletilecektir. Acıöz mahallesi mezarlığı
 

PROJELERİMİZ DEVAM EDİYOR

2013 yılında Solaklı Mahallesinde bulunan Öğretmen evi önündeki alanımıza Saat Kulesi ve Meydanı projesi inşaatını başlatıp projemiz tamamlanma aşamasındadır.   Bu projemizi de hızlandırılarak 2014 yılında inşaatımızı tamamlayıp Mucur’umuza yeni meydanını kavuşturacağız.

Bunun yanı sıra İlçemize uzaklığıyla bilinen Acıöz ve Şatıroğlu Mahallelerinin altyapı projemiz gibi daha 4 projemiz olup bu projelerimizi tamamlayamadık. Projelerimiz vatandaşlarımızın rahatlığı ve Mucur’umuz için kıymetli projelerdir. Gerekli zaman ve şartların oluştuğunda bu projelerimizi de hayata geçireceğiz. Ayrıca önemli projelerimizden olan sanayi sitesinin alt yapısını yapıp içinin kilitli parke  yapılmasını projelendirdik. Bu projemizi de yetiştiremedik.  Bu projemizin de tamamlanması için elimizden geleni yapıyoruz.

CAMİLERİMİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Cami yaptırmak ne kadar önemli ise camilerin bakım, onarım, tadilatı, dış temizliği ısıtması iç temizliği de o kadar önemli bir husus olduğunun farkındayız. Bu anlamda ilçemizde bulunan camilerin ısıtma ve soğutma sistemlerini taktırdık. Birkaç camimizin halısını yenileyip, ibadet mahallini güzel ve tertipli hale getirdik. Merkez camilerimizin her hafta bahçe temizliğini yapıp araçlarımızla cami avlularını yıkattırdık. Ayrıca yeni yapmış olduğumuz kapalı Pazar yerinin hemen yanına 100 kişi kapasiteli mescidimizin inşaatına başlamak üzereyiz. Bu pazaryeri mescidimizi de en kısa sürede tamamlayıp ibadete açılmasını sağlayacağız.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
veli gurler - 8 yıl önce
o kadar hızmetın yanında bırtane beledıye otobusu yok dolmuscu tekelındekı ulasım kırsehır mucur arası keyfı uygulamalar var oysa kamanın boztepenın yıllardır beledıye otobusu var bu cıfte standartı haketmeyen vatandası bı an once bu konuda yardım beklemektedır dolmuscu oylarından korkan zıhnıyetmı yoksa cok gorulen beledıye otobusu