Osman Demir, Mucur'a 100 proje ile geliyor

Osman Demir, Mucur'un ilçe oluşunun 100.yılında 100 proje ile geliyor

Osman Demir, Mucur'a 100 proje ile geliyor
25 Kasım 2013 Pazartesi 15:15

Osman Demir, Mucur'un ilçe oluşunun 100.yılında 100 proje ile geliyor

AK Parti Mucur Belediye Başkanı Aday Adayı Osman Demir, Mucur'un İlçe Oluşunun 100. Yılına Ulaşacağı Yeni Dönemde Önemli Projeleri Uygulayacak Vizyona Sahip Bir Belediye Başkanına İhtiyaç Olduğunu Söyledi.

AK Parti Mucur Belediye Başkanı Aday Adayı Osman Demir, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak seçimlerin Mucur  için büyük önem taşıdığını, Mucur'un ilçe oluşunun 100. Yılına ulaşacağı yeni dönemde proje uygulayacak vizyona sahip bir Belediye Başkanına ihtiyaç olduğunu  söyledi.

Dönemin Harbiye Nazırı Enver Paşa'nın şark cephesini teftişe giderken 6 Nisan 1914 tarihinde Mucur'a uğradığını ve  halkın ilçe olma talebiyle karşılaşması sonucunda Mucur'un ilçe haline getirildiğini hatırlatan  AK Parti Mucur Belediye Başkanı Aday Adayı Osman Demir, 100. Yıla rast gelen 2014-2019 Belediye Başkanlığı hizmet döneminde Mucur'un ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan gelişmesine katkı sağlayacak 100 Projenin uygulanması gerektiğini dile getirdi.

Bu Projeleri, Mucur'un kalkınmasına yönelik Ekonomik Yatırım Projeleri, tarih, turizm ve tanıtımı kapsayan Kültürel Projeler  ve Mucur halkının refah düzeyini ve kentsel iyileşmeye katkı sağlayacak Sosyal Projeler olarak 3 grupta toplayan AK Parti Mucur Belediye Başkanı Aday Adayı Osman Demir; "İlçe Oluşunun 100. Yılında Mucur'a 100 Proje" çalışması kapsamında ülkemizin her köşesinde yaşayan Mucurlular doğdukları topraklarda bir araya getirilmeli, onların engin bilgi ve tecrübelerinde istifade edilmelidir. Maalesef şimdiye kadar bulundukları makamlara değer katan bürokratlar, işadamları ve diğer hemşerilerimiz ya yöneticilerimiz tarafından şahsi iş düşünce aranmış ya da hiç aranmamışlardır. İlçemizin değerleri olan bu kişilerin bir program dahilinde mutlaka Mucur halkı ve yöneticileri ile kucaklaşması sağlanmalıdır.  

Mucur'un sahip olduğu kültürel ve tarihi değerlerinin tanıtılmasının yanında  Mucur'un  sorunları ve çözüm yolları konusunda mutlaka bilimsel çalışmalar yapılmalıdır. Ebceloğlu, Geyikli Baba ve Şıh Hamza gibi Mucur'un manevi önderleri mutlaka tanıtılmalı, kabirleri üzerine türbe ve çevre düzenlemesi yapılarak ziyaret edilmeleri sağlanmalıdır," dedi.

Mucur'da  Yerel yönetim tarafından 25-30 yıldır hiçbir çevresel çalışmanın yapılmadığı dile getiren AK Parti Mucur Belediye Başkanı Aday Adayı Osman Demir, sözlerine şöyle devam etti:

"Mucur'da yeni ağaçlandırma sahaları oluşturulmalı, kaderine terk edilen Köme ve bu alanın devamı niteliğindeki  milletin milyonlarca lirasının heba edildiği Karayolları alanı bir bütün halinde "Köme Rekreasyon Alanı" olarak projelendirilmelidir. Mucur atıksuyunu da  taşıyan ve bu hali ile Acıöz'e kadar uzanan bağ evlerinin de bulunduğu vadiyi kokusu ile yaşanmaz hale getiren öz olarak bilinen dere mutlaka ıslah edilmelidir. DSİ tarafından köy içinde geçen dereler dahi ıslah edilirken maalesef bu sıkıntı Belediye tarafından yıllarca dile dahi getirilmemiştir.


Mucur halkı, çürüyen içme suyu şebekesi nedeniyle yakın gelecekte içme ve kullanma suyu sıkıntısı çekecektir. Bu konu atıksu şebekesi ile birlikte değerlendirilerek projelendirilmeli ve yapımına en kısa sürede başlanmalıdır.

Hepinizin yakından bildiği gibi "Aslan Yattığı Yerde Belli Olur" diye bir atasözümüz var. Yıllardır eşe dosta peşkeş çekile çekile Belediye Binası 1 kata sıkıştırılmıştır. Mevcut bina Mucur'umuza yakışmıyor. Mutlaka yeni bir Belediye Hizmet Binası yapılmalıdır. Çok katlı olarak planlanacak yeni binanın zemin katı toplantı salonu, Kent Müzesi ve Teşhir Salonu, birinci katı dükkanlar, diğer katları ise hizmet binası şeklinde projelendirilmeli, ilçemize yakışır bir Belediye Hizmet Binası yapılmalıdır.    

Mucur'da şimdiye kadar kadınlarımıza yönelik hiçbir hizmet gerçekleştirilmemiştir. Kadınlarımıza yönelik mesleki kursların açılacağı, onların sportif faaliyetler yürüteceği bir Kadın Aktivite Merkezi en kısa sürede hizmete açılmalıdır.

Şehrin cadde ve sokaklarında engellilerin ulaşımını kolaylaştıracak düzenlemeler yapılmalı, engelliler, şehit aileleri ve gazilerimiz gibi hassas grupların ulaşım, su gibi Belediye hizmetlerinden ücretsiz olarak yararlanmaları sağlanmalıdır.

Mucur'da "Akıllı Kent Sistemi" uygulamasını başlatacağız. Bu sistemle Mucur genelindeki tüm haneler taranarak her türlü bilgi kayıt altına alınacaktır. Bu sayede muhtaç insanlar belirlenecek yapılacak yardımlar bizzat evlerine götürülecektir. Hanede bulunan hasta, engelli ve bakıma muhtaç bireyler belirlenecek, ihtiyaçları giderilerek durumu uygun olanların devletimizin sağladığı evde bakım hizmeti, bakım maaşı gibi sosyal imkanlardan yararlanmaları için gerekli işlemler bizzat belediye tarafından takip edilecektir.       
  
Mucur'da halkımızın eşi ve çocukları ile giderek çay içebileceği, sohbet edebileceği bir Kültür Evi oluşturulmalıdır. Yeraltı Şehri'nin Belediye bünyesine tahsis edilmesi sağlanıp çevre düzenlemesi iyileştirilerek yaşayan bir yeşil alan haline getirilmesi gerekmektedir. Yine Yeraltı Çarşısının üzerine ahşap dükkanlar yapılarak Yöresel Ürün Pazarı oluşturulmalıdır.  
 
Mucur'da yıllar önce Kayseri yolu üzerinde bir alanın Organize Sanayi Bölgesi olarak ayrıldığını, bölgede şimdi yan yatmış bir tabeladan başka bir şeyin bulunmadığını ifade eden   AK Parti Mucur Belediye Başkanı Aday Adayı Osman DEMİR; "Başta Belediye olmak üzere her kurum üzerine düşeni yapmalıdır. İlçe Kaymakamı başkanlığında Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili kurum temsilcilerinin katılımıyla Organize Sanayi Müteşebbis Heyeti oluşturulmalı, bu konuda ilgili Bakanlık nezdinde görüşmelere başlanmalıdır. Alt yapının tamamlanması ile yol güzergahında bulunan Mucur Organize Sanayi Bölgesinin ilgi göreceğine inanıyorum," dedi.

"İlçe Oluşunun 100. Yılında Mucur'a 100 Proje" çalışması kapsamında Mucur'u her alanda kalkındıracak 100 projelerinin bulunduğunu ve bu projeleri Mucurlularla el ele vererek birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirecek anlayışa ve kabiliyete sahip olduklarını söyleyen AK Parti Mucur Belediye Başkanı Aday Adayı Osman Demir, "Mucur'umuzun kaybettiği yılları ancak bu şekilde telafi edebiliriz. Kavga ile bir yere varılmaz. Bizim yönetim anlayışımızda paylaşma var, ortak akılla idare var, halkımızla kucaklaşma var. İçinde kin taşıyanların, halkı bölenlerin başarılı olması beklenemez.


Kadın-erkek, çalışan-işveren, yaşlı-genç, çocuk-öğrenci, kısacası ilçemizde yaşayan herkesi yakından ilgilendiren bu projelerimizi merak edenlerle paylaşmaya hazırız. Bu projeler bir hayal değil her biri üzerinde hassasiyetle çalışılmış, giderlerinin karşılanacağı kaynaklar dahi belirlenmiş projelerdir. Yukarıda sıraladığımız projeler dışındaki diğer projelerde zaman içerisinde siz değerli hemşerilerimiz ve ilgi duyanlarla paylaşılacaktır," şeklinde konuştu.


Projelerin 2014-2015 yılları arasında 5 yıllık zaman diliminde kademe kademe uygulamaya konulacağını belirten  AK Parti Mucur Belediye Başkanı Aday Adayı Osman Demir, konuşmasını, "Biz dersimize çalışarak yola çıktık. Belediye Başkanlığı bize nasip olursa bu hizmetlerin eksiksiz olarak yapılacağının sözünü veriyorum," şeklinde sözlerini tamamlandı.  

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.