Bağ, kendisini anlattı

Demokrat Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bağ, çıktığı yolda geçmişi kötülemeden ve hedefe yoğunlaşacağını söyledi.

Bağ, kendisini anlattı

Demokrat Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bağ, çıktığı yolda geçmişi kötülemeden ve hedefe yoğunlaşacağını söyledi.

DP Adayı Mustafa Bağ, düzenlediği basın toplantısında, hem mal varlığını açıkladı hem siyasi duruşun gereklerini sıraladı. Bağ, yaptığı açıklamada, " Askeri kimliğimle, gazeteci kimliğimle ve çevreci kimliğimle Kırşehir’e Kırşehirliye hizmet için yola çıktım. Bugüne kadar koşulsuz ve bağımsız olarak bu şehre. Bu şehrin insanına hizmet ettim. Amacım 5 bin yıllık bir geçmişe sahip bu şehrin kültürel, sanatsal ve çevresel yapısını ortaya çıkartmak, yaygınlaştırmak. Bilinç oluşturmak. Tanıtımını yaparak ortak değerler kazandırmaktı. Üstlenmiş olduğum bu görevi 12 yıldır hiçbir yerden destek almadan başarıyla yürüttüm. Bu süreçte Kırşehir’i tanıtım amacıyla Yerel, Yurt içi ve Yurtdışı onlarca proje ve hizmetler ürettim. Doğru şeye bakmak. Doğru şeyi görebilmek için, gazetecilik görevimi yerel bir gazetede köşe yazarı olarak sürdürdüm.  Kırşehir’in Çevresel değerlerini ortaya çıkarttım. Ben Teşkilatçıyım. Kırşehir’de kurmuş olduğum Sivil Toplum Örgütleriyle bir vizyon oluşturdum. Bunun içindir ki; bağ’landığınız şey öz’ünüzü zayıflatıyor ve güçsüzleştiriyorsa, kesinlikle onlar bizim özgürleşmemizi de sağlayamaz. Öz’ümüzün aradığı nitelikler, o bağlandığı yerde bulunmuyorsa, yani o bağlanılan şey bütün kâmil ve en güzel nitelikleri ihtiva etmiyorsa özgürlük kesinlikle geçicidir. Amacım sadece ülkeme ve şehrime hizmet etmek. Yukarıdaki sıraladığım hizmetleri hiçbir kurum ve kuruluşlardan destek almadan yürüttüm. Yanımda halkımın olmasıyla çok daha iyi ve güzel şeyler yapacağımdan ve halkıma koşulsuz hizmet edeceğimden emin olabilirsiniz. Benim hedeflerim var. Geçmişi karalayarak değil, daha iyisini yapabilmek için çalışırım. Ben ülkesini ve ülküsünü sevenlerden oy istiyorum.
Sizlerin arasında cadde ve sokaklarda yürüyecek kadar benim başım dik. Benim değil. Sizin ne istediğiniz önemli. Ben öncelikle yurdumun geleceği için. Ülkemi yönetenlerin milli değerlerimize olan apansız saldırıları için. Bu saldırılardan rahatsız iseniz. En azından tepki için bende varım diyebilin. Gün bugündür. Böyle gidilirse yarınların ne getireceği belli. Ya karanlığa koşacağız. Ya da karanlığa meşale olacağız. Kısaca bu benim. Ben sizden biriyim. Gelin hep birlikte sizlerin yardımlarıyla sevgi ve barış dolu yaşanabilir bir şehir kuralım. Türkmen geleneği ile yoğrulmuş Anadolu’nun 5 bin yıllık şehrine yakışanı yapmak benim borcum. Sizde kendinizi borçlu hissedin ve bana destek verin. Din sömürüsü yapmadan. Kutsal kitap kuranı kerimi siyaset kürsüsüne koymadan. Fakir fukara edebiyatı yapmadan. Yapılamayacak projelere ve sözlere yer vermeden gelin benimle politika yapın. Dürüstlüğün bir erdem olduğunu dünyaya birlikte gösterelim. Ben size güveniyorum. Sizde bana güvenin.  Bu yolun çok zor olduğunu biliyorum. Şartların ağırlığını da biliyorum. Bu güç sizle birleşirse anlam kazanır. Diğerleriyle benim aramda tek bir fark var. Onlar atanıyor. Ben gönüllü olarak önünüze çıkıyorum. Beni siz seçeceksiniz. Diğerlerini birileri atıyor size seçtiriyorlar. Bunun adı demokrasi değil. Anti demokrasidir. Size dayatıyorlar.  Bu ucube seçim sisteminin seçme ve seçilme şekline Yurttaşlık görevi diyorlar. Askerlik hizmetlerinde ve vergi adaletinde dahi adil olmayan anlayışın seçimlerde adil olacağına ben asla inanmıyorum. Sizde benim gibi düşünüyorsanız serbest iradenizi kullanın. Benim anlayışımda, ilerici, gerici, sağcı solcu yok. Bu ülkede sadece namuslular ve namussuzlar var. Tercih sizin. Belleğinizdeki. Vicdanınızdaki namusu hiç değilse bu kez ölçün. Ben sadece Demokrat Partili arkadaşlarımdan değil. Siyasi görüşü ne olursa olsun. Dini, inancı ne olursa olsun. Bu şehirde yaşayan herkesten her kesimden oy istiyorum.
Benim Mal Varlığım:
Emekli Maaşım. (2,150.00TL)
Bir Dairem (Eşimin üzerine kayıtlı)
2003 model bir otomobil(Benim üzerime kayıtlı)
Kocabey Köyünde Eşimin babasından kalan tarla. (Eşimin üzerine kayıtlı)
Benim Servetim:
Biri erkek üç Çocuk babasıyım. Çocuklarım. Büyük kızım Petrol Mühendisi (Öğretmenlik yapıyor) Eşi Yüksek Ziraat Mühendisi. Kayseri’de yaşıyorlar. Ankara’da bir evi ve arabaları var. İki Çocukları var. Küçük kızım Eğitim Uzmanı. Eşi MKE’de Makine Mühendisi. Kırıkkale’de yaşıyorlar. Kırşehir Aşıkpaşa Mahallesinde 600 M² arsaları, arabaları var. İki Çocukları var. Oğlum Subay Eşi Öğretmen şimdilik Çorlu’da yaşıyorlar. Kırşehir’de Kervansaray Mahallesinde 585 M² arsası ve bir otomobili ve bir bebeği var.
Benim Olmayanlarım:
Bankalarda hesabım yok. Faizde param yok. Otellere ortak değilim. AVM ortaklığım, hissedarlığım yok. Devleti zarar uğratmaktan ve dolandırıcılıktan hakkımda açılmış dava yok. Canlı para kasam yok. Hiçbir kurum veya kuruluşun gizli ortağı değilim. Antalya’da otelim yok. Sitem yok. Trıbleksim, Villam, Komisyonculuğumu yapan komisyon kotaran. Ayaklı ihale takipçim yok. Annem Babam Kırşehir’de yaşamış ve Kırşehir’de rahmetli olmuşturlar. Vatanı beklemekten, Babama ihale kazandıracak fırsatım olmamıştır. Babamdan kalan en büyük servet nasihattir... “Unutma ve iyi bil ki Oğlum. Helal Lokma, Helal kursağa düşer. Haramın binası olmaz.”
Benim başım hep dik olmuştur. Kafamı yere eğecek hiçbir şeye imza atmadım. Vatanıma ihanet etmedim. Vatan hainlerine asla payanda olmadım " dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mustafa yerebasmaz - 5 yıl önce
diğer adaylarda açıklasın.....vatandaş olarak bilerek oy verelim