Bahçeci: Kırşehir’de tarih yazacağız

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, gelecek dönemde gerçekleştireceği 40 yeni projeyi 8 Şubat Cumartesi Günü Aşık Paşa Spor Salonu’nda saat 18:30’da Kırşehir halkı ile paylaştı.

Bahçeci: Kırşehir’de tarih yazacağız

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, gelecek dönemde gerçekleştireceği 40 yeni projeyi 8 Şubat Cumartesi Günü Aşık Paşa Spor Salonu’nda saat 18:30’da Kırşehir halkı ile paylaştı.

Yoğun katılımla geçen proje tanıtım toplantısına; Ak Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya, Ak Parti İl Teşkilatının tüm kademeleri, İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal  Kırşehir Milletvekilleri Muzaffer Aslan ve Abdullah Çalışkan’ın yanı sıra Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de katıldı.

' SALON HINCA HIÇ DOLUYDU '

Toplantıda, Ak Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya ile Ak Parti Milletvekilleri Muzaffer Aslan ve Abdullah Çalışkan birlik ve beraberlik mesajı vererek Kırşehir Belediyesi’nin projelerine tam destek için her zaman yanında olduklarını belirttiler.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de bu seçimlerde bir kişinin onu geçeceğini, o kişinin de Yaşar Bahçeci olacağını belirterek şu konulara değindi: ”Seçimler milattır. Bir partiye verirsiniz ülkeyi bataklığa götürür. Diğer partiye verirsiniz ülkeyi şaha kaldırır. Biz seçildiğimizde halkımıza söz verdik; sözümüz hizmet belediyeciliği yapacağımıza dair idi. Biz mazlumun, hakkı olanın belediye başkanı olacağız dedik. Polemiğe girmeye, kavga etmeye gerek yok. Çok çalışmamız her şeye yeter. Biliyorum ki biz Kayseri'de ne yapıyorsak, Yaşar kardeşim de aynısını Kırşehir'de yapıyor. Kırşehir benim için değerli bir şehirdir. İnşallah Kırşehir halkı da Yaşar kardeşimin değerini bilir. Şehirlerin gelecekleri, yöneticilerin ufukları ile doğru orantılıdır”

Yoğun katılım için teşekkürlerini sunan Başkan Bahçeci proje tanıtım toplantısında şunları kaydetti;”Kırşehir için tarihi bir günü yaşamak için bir araya geldik. Bizi yalnız bırakmadığınız için sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biz Kırşehir’le, sizlerle gurur duyuyoruz. Kayseri’ye yaptığı hizmetlerle hepimize örnek olan ve yaptığı hizmetler gerçekten çok değerli olan Sayın büyüğüm Mehmet Özhaseki Belediye Başkanıma bu güzel günde bizi yalnız bırakmadığı için tüm Kırşehirliler adına tekrar hoş geldin, şeref verdin diyorum.

Biz projeci bir ekibiz; 5 yıl boyunca çok güzel projeleri gerçekleştirdik. Şimdi inşallah 30 Mart seçimlerinde yeni bir başlangıç yapacağız. Yine projelerimizle sizin huzurunuzdayız. Bu sefer daha güzel projeler hazırladık. Plakamız 40 olduğu için sizin için 40 tane çok güzel proje seçtik. Şimdi bu projelerimizi sizlerle paylaşacağım.”

İŞTE BAHÇECİ'NİN 40 PROJESİ

Kültür Parkı , Kalehöyük Arkeopark ,Yeni Aile Yaşam Merkezleri, Ahi Evran-ı Veli Külliyesi Devam Projesi, Spor Kompleksi, Cephe Düzenlemeleri, Kale Çevresi Cephe Düzenleme Projesi, Mahalle Parkları,Yeraltı Otoparkı, Kavşaklara Anıt Projesi, Kırşehir Şehiriçi Minibüs Terminali, Asri Mezarlık Projesi, Aşıkpaşa Cumartesi Pazarı, Eski Buğday Pazarı Çevre Düzenlemesi, Terme Şelale Park, Güzler Piknik Alanı ve Evcil Hayvan Parkı,Prestij Yol Projesi,Banka Evleri Kentsel Dönüşüm Projesi, Arkeoloji Müzesi,Yeni Revize İmar Planları, Açık Hava Astronomi Müzesi, Eski Sanayi Yanı Kentsel Dönüşüm Projesi, Selçuklu Bahçesi, Emekliler Lokali, Engelsiz Yaşam Alanı ve Park Projesi,Ulaşım Master Planı, Belediye Hizmet Binası, Belediye Kampüs Alanı 2. Etap Projesi, Bekir Efendi Konağı Kültür Evi Projesi,Semt Sahaları, Köylü Pazarı, Ulu Cami, Kapalı Çocuk Oyun Alanı ve Oyuncak Evi, Cadde ve Sokak Düzenlemeleri, Şehir Hamamı, Hobi Bahçeleri, Japon Bahçesi, Çiçek Satış Merkezi, Termal Aquapark, Doğa Park….
Başkan Bahçeci, Kırşehir’i geleceğe hazırlayan 40 projeyi açıkladıktan sonra projelerle ilgili animasyonları da Kırşehirlilerle paylaştı.

EKİBE TEŞEKKÜR ETTİ

Animasyon sunumunun ardından Başkan Bahçeci 2009 yılında sizlerin huzurunuza projelerle çıktık,  2014 yılında da daha güzel projelerle çıkıyoruz diyerek sözlerine şöyle devam etti: ”2009 yılında biz çalışırsak Kırşehir kazanacak dedik. Biz çalışırsak herkes kazanacak dedik. Belediye çalışırsa şehir gelişecek dedik. Hükümetler ülkeleri geliştirirler, belediyeler şehirleri geliştirirler dedik. Kırşehir istikrarlı ve başarılı bir belediye yönetimi yakalarsa o zaman gelişecek ve ilerleyecek dedik. 13 projeyle yola çıktık, 48 proje gerçekleştirdik. Sizleri mahcup etmedik. Onlar bizim Kırşehir için hayallerimizdi. Rabbim bize Kırşehir için hayallerimizi gerçekleştirme fırsatı verdi. Ne kadar hamd etsek, ne kadar şükretsek azdır. Şimdi yeni hayallerimizle, yeni projelerimizle sizin karşınızdayız. 2009’da dedik ki hayalleri olmayanın projesi olmaz, projesi olmayanının eseri olmaz, eseri olmayanın izi olmaz; ve 5 yılda Kırşehir’imize eserler kazandırdık. Şimdi yeni sözler söyleme zamanı. Sizlere inanıyoruz, kendimize güveniyoruz. Kırşehir’e inanıyoruz. Bizim davamız bir şahıs ya da kişi davası değil. Bizim mücadelemiz birilerini mevki ve makam sahibi yapma mücadelesi değil. Bizim mücadelemiz yaşadığımız şehre Kırşehir’imize vizyon katmak hedef koymak ve Kırşehir’imizi daha yaşanabilir bir şehir yapma mücadelesi. İnşallah bu mücadeleye yine hep birlikte koşturacağız. 5 yılda ekibimizle birlikte gece gündüz koştuk. Milletvekillerimiz ve bütün arkadaşlarımız hep yanımızda oldu. Siyasi görüşü ne olursa olsun seçilmiş bütün sivil toplum örgütleri bizim yanımızda oldu. 5 yıl boyunca bu eserleri ortaya çıkaran ekip arkadaşlarıma ve yanımızda olan il başkanımıza, milletvekillerimize ve bütün sivil toplum örgütü başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah şimdi daha güçlü bir başlangıç yapacağız. 2009 ‘da mali açıdan sıkıntılıydık. Ama 2014’de mali açıdan daha güçlüyüz. 2014’de teknik açıdan da daha güçlüyüz. 2014’de 5 yıllık bilgi birikimiyle yeni bir başlangıç yapacağız. Bütün istediğimiz 2009’da devraldığımız Kırşehir’le bugünkü Kırşehir arasında çok ciddi bir  fark oluşturmak. Bunu başardık mı hep birlikte başardık. Kırşehir halkı Türkiye’de örnek gösterilen bir şehir haline geldi.Bu başarı hepimizin başarısı. Şimdi istiyoruz ki yeni projelerimizle Kırşehir daha güzel bir şehir haline gelsin. 5 yılda güzel temeller attık, güzel eserler ortaya çıkardık. Şimdi yeni temeller atma zamanı, yeni eserler zamanı. Kırşehir’imiz için prestij projeleri hayata geçirme zamanı. 70 gündür biz seçim kampanyası yürütüyoruz. Bu 70 gün boyunca yaptıklarımızı anlattık. Şimdi önümüzde 50 gün var. Bu 50 gün boyunca yine hep birlikte, tüm teşkilatımızla bize gönül vermiş kardeşlerimizle kapı kapı dolaşıp bu 40 projeyi anlatacağız. Sizlerle birlikte bunu yapacağız.
“Her şeyimiz Kırşehir; sevdamız Kırşehir oldu”

DEDİKODU YAPANA DEĞİL PROJEYE OY VERİN

Bu şehir yıllardır dedikodudan kaybetti. Küçük olsun benim olsun anlayışından kaybetti. Çamur at izi kalsın siyasetinden kaybetti. Dedikodu yapan adamdan belediye başkanı olmaz dedik. Çamur atan adamdan bir şehre fayda gelmez dedik. 5 yıl boyunca hiçbir zaman dedikodunun tarafı olmadık. Bize çamur da attılar, dönüp bakmadık. Dedikodu da yaptılar ama bunlara prim vermedik. Bundan sonra da vermeyeceğiz. Birlikte başaracağız. Çünkü biz biliyoruz ki dedikoduya zaman ayıran hizmet etmeye vakit bulamaz. Çamur atanlar hizmet etmek için enerji bulamaz. Biz bunu yapmadık, yapmayacağız da. Kırşehir’de yaşayan herkesi her nerede olursa olsun, şu bölgenin bu bölgenin insanı diyerek ayırmadık. İnsanları farklı görüşten diyerek ayırmadık ve bundan sonra da ayırmayacağız. Değerli hemşerilerim, yola çıkarken dedik ki bizim farklıklarımız zenginliklerimizdir. Farklılıklarımız kavga sebebimiz değildir; farklılıklarımız bir ayrışma sebebi değildir. Hep bu zihniyetle yaklaştık. Biz dik duruş sergiledik. Her zaman doğruyu söyleyen, dünya çıkarı için insanların umuduyla oynayan, umut avcılığı yapan bir siyaset anlayışını bugüne kadar gütmedik. İnsanlara başka şeyler vaad ederek oy istemedik. Bundan sonra da istemeyeceğiz. Çünkü bu şehrin bir duruşa ihtiyacı var. Biz bizim duruşumuzu sizin duruşunuz olduğunu bilerek mücadele ettik. Bizim başarımız sizin başarınız olduğu anlayışıyla mücadele ettik. Bundan sonra da böyle olacağız. Diklenmeden dik duruşumuzu sürdüreceğiz. Bize yakışanı hep birlikte yapmaya devam edeceğiz. 5 yılda 290 trilyon yatırım yaptık. Biz bunu gece gündüz çalışarak gerçekleştirdik. Her şeyimiz Kırşehir; sevdamız Kırşehir oldu. Kırşehir bir karar verecek. Kırşehir’in kararı bizim başımızın üstünde. Biz bu şehre 5 yıl önce hizmetkâr olduk. Biz sizin hizmetkârınız. Daha iyi bir hizmetkâr bulabilirsek gelin hep birlikte gidelim, onu destekleyelim. Bir şehrin ortak menfaatleri başarıyı takip edemezse, o zaman başarılı olamaz. Hep Kayseri’yi örnek gösterdik. Kayseri’de her görüşten insan başarılı Belediye Başkanının arkasında duruyor. Başarılı olmak için sadece iktidar partisinin belediye başkanı olmak yeterli olmuyor. Sadece dürüst olmak yetmiyor. Çok çalışkan olmak da başarı getirmez. Çok güler yüzlü olmak da yetmez. Sadece iyi bir idareci olmak da yetmez dedik. Bunların hepsini bir arada yakalamak lazım dedik ve 5 yılda Kırşehir için bunların hepsini bir arada yaptık. Artık Kırşehir dik duruyor. Artık Kırşehirli İstanbul’da, Ankara’da gördüğünü Kırşehir’de de görüyor. Bundan sonra daha güzellerini görecek. Yeter ki siz bizim arkamızda olun. Bize güç verin. Bize deyin ki 5 yılda iyi çalıştık, bir 5 yıl daha fazla çalış deyin. Biz kadere iman etmiş insanlarız. Kaderde ne varsa onu yaşayacağız. 30 Mart’ta Rabbim bize belediye başkanlığı yazdıysa kimse engelleyemez. Onun için adam gibi duruş sergiliyoruz. Kimseye bükülmeden, dik duruş sergiliyoruz.

KIRŞEHİR'DE TARİH YAZACAĞIZ

Kırşehirliler yaptıklarımızı biliyorlar. Bizler yaptıklarımızla hizmetlerimizle, eserlerimizle Kırşehir’in yanındayız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Projelerimizi gece gündüz dolaşarak anlatacağız. Ve Kırşehir’de bir tarih yazacağız. 31 Mart’ta tertemiz bir sayfa açacağız. Yeni destanları hep birlikte yazacağız. İl başkanımız, milletvekillerimizle sizler için çalışacağız. Bu 40 tane projeyi gerçekleştirmek için 5 yıl boyunca gece gündüz koşturacağız. Kırşehir’e taş üstüne taş nasıl koyarız bunun arayışı içinde olacağız. Kırşehir’imize yeni hedefler koymak için bir bayrak yarışını tekrar başlattık. Aldığımız bayrağı daha da ilerilere taşımak için yine kendimizle yarışacağız, hizmetlerimizle yarışacağız. Rabbim inşallah bize bu eserleri yaşatmayı nasip etsin. İnşallah her şeyin üstünde olan her türlü makamın üstünde olan birlik ve beraberliğimizi bozmadan güzel bir seçim dönemi geçiririz. Bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum”

Yapılan konuşmaların ardından ve Başkan Bahçeci'nin 40 projesini açıklamasının ardından Milletvekilleri, Başkan Bahçeci ve teşkilat başkanları sahneye çıkarak halkı selamlarken; binlerce kişi tarafından ayakta alkışlandılar.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kemal - 5 yıl önce
Bolemin proje tanitim toplanti haberi nerde.salon almadi kalabaligi.bolemin ayak sesleri geliyo
Avatar
Serkan - 5 yıl önce
Yav arkadaş yaptığın çok ayıp ben bunların hepsini not alıyorum acenta Yaşar kaybederse B planın varmı tetikçilik yapıyorsun
Avatar
vatandaş - 5 yıl önce
helal sana, efsane başkan olacak, melih gökçek gibi, özhaseki gibi, bağımsız koysa bile seçilir.
Avatar
Kemal'e cvp - 5 yıl önce
Senin bölenin haberini buraya niye yazıyorsun kardeşim bir yerel tabir tutturmuş gidiyorsunuz. Mevcut başkan tarih yazıyor sen bölem nerde diyosun bırakın bu işleri hemşerim
Avatar
cafer arslan - 5 yıl önce
avusturya wien dayim baskan hayirli olsun yeni purecelerin cok güzel harika beyendik yolun acik olsun allah yardim cin olsun sizi seviyoruz.
Avatar
davut - 5 yıl önce
başkanım projeleriniz çok güzel hayırlı uğurlu olur inşallah (kırşehirsporumuzu sizin de desteklerinizle hak ettiği yere getireceğiz) durmak yok yola devam...
Avatar
deniz - 5 yıl önce
aynı gün yapılan 2 proje toplantısı biri arif beyn 41, yaşar beyin 40 ama nasıl olurda müthiş kalabalığı olan arif beyin proje tanıtımının haberi hiç yokk..kemal bey haklısınız, niye bırakalım bu işleri sadece neden yok diye merak ediyoruzz... sadece merkez akp haberleri... objektif site diyemeyeceğim halk görüyor zaten...
Avatar
atakan - 5 yıl önce
arif ekici ve deniz akpınar haberleride görmek istiyoruz.lütfen tarafsızlık.milleti yönlendirmeyin.bölem gümbür gümbür geliyor