banner245

Kaya: Büyük Kırşehir bizimle mümkün

Eğitim Sen Kurucu Genel Başkanı, CHP Kırşehir Belediye Başkan A. Adayı Yıldırım Kaya, 24 Temmuz Çarşamba günü, İl binasında düzenlediği basın toplantısıyla A. Adaylığını açıkladı.

Kaya: Büyük Kırşehir bizimle mümkün

Eğitim Sen Kurucu Genel Başkanı, CHP Kırşehir Belediye Başkan A. Adayı Yıldırım Kaya,  24 Temmuz Çarşamba günü, İl  binasında düzenlediği basın toplantısıyla A. Adaylığını açıkladı.
 
Partililerin yoğun ilgisinin gözlendiği törene CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, Merkez İlçe Başkanı Fevzi Akkuş,İl Genel Meclis Üyesi Şevket Gümüş, Kırşehir Belediye Meclis Üyeleri Ramazan Aslan, Vehbi Kılıç,  Mucur İlçe Başkanı Mükremin Dağıstan, Akpınar İlçe Başkanı Kadir Altuntaş, Çiçekdağı İlçe Başkanı Yunus Bütün, Yerköy İlçe Başkanı Sancak Yılmaz, Ömerhacılı Belediye Başkanı Adnan Yeni, İsahocalı Belediye Başkanı Halil Metin, Aşağı Homurlu Belediye Başkanı Kütük Karabudak, Eğitim Sen Kırşehir Şube Başkanı Özdemir Beyhan, Elektrik Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Akgül, Kaman Ziraat Odası Başkanı Selami Kayhan, Ankara Dulkadirliler Derneği Başkanı Mustafa Dulkadir, Kırşehir Dulkadirliler Derneği Başkanı Adalet Kaya, Eski İl Başkanları’ndan Osman Baran, Gazi Özer, Eski Merkez İlçe Başkanı İbrahim Bayram, Akpınar Eski Belediye Başkanı Şükrü Turgut, Kaman Eski İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Fahri Avşar ve çok sayıda partili katıldı.
 
Açıklamada ilk olarak söz alan İl Başkanı Yılmaz Zengin, ulusal ve yerel gündemi değerlendirdikten sonra, CHP’nin önümüzdeki dönemde,yerelde iktidar olacağını vurgulayarak, Yıldırım Kaya’ya, çıktığı bu yolda başarılar diledi. 
 
' HİÇKİMSE KENDİSİNİ TEŞKİLATTAN ÜSTÜN GÖRMEYECEK '

CHP Belediye Başkan A. Adayı Yıldırım Kaya, basın açıklamasına katılan misafirleri selamlayarak başlayan konuşmasında, CHP’nin, Türkiye genelinde, belediye başkanlığı için müracaat eden ilk a. adayı olduğunu belirtti. Örgütün önemine vurgu yapan Kaya, hiç kimsenin kendisini örgütten daha büyük görmemesi gerektiğine dikkat çekti.
 
Bugüne kadar Kırşehir’de belediye başkanlığı yapmış isimlerden Ziya Kılıçözü, Kemal Hotamaroğlu, Orhan Baycan’ı rahmetle andığını, halen hayatta olan Hakkı Göçen’e sağlıklı ömürler dilediğini belirten CHP Kırşehir Belediye Başkan A. Adayı Yıldırım Kaya, şunları söyledi:  

Kırşehir’e sosyal demokrasinin bayrağını diken, emek veren ve elim bir trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Mehmet Ali Yapıcı dostumuzu saygıyla anıyorum ve yine Kırşehir’e kimlik kazandırmış arkadaşım Cahit Gürses’i, iki dönem belediye başkanlığı yapmış Metin Çobanoğlu ve  Arif Ekici’yi, Halim Çakır ve  mevcut belediye başkanı Yaşar Bahçeci’yi kentimize yaptıkları hizmetlerden dolayı kutluyorum. Bu kentte taş üstüne taş koyan insanların hepsine, bu kentin şükran borcu var, elbette eksiklikler vardır, eleştirebiliriz ancak geçmişe takılarak da bir şey yapamayız.
Mehmet Ali Yapıcı bu kente belediye başkanı olduğunda, Orhan Baycan’daki sosyal demokrat belediyecilik anlayışının, daha ileriye nasıl taşınabileceği üzerine kafa yordu  ve çok kısa bir süre içerisinde, çok ciddi işler yaptı. Onun başarıları bize, belediye başkanlığını ve 3  milletvekilliğini kazandırdı.
 Kırşehir halkı, zamanında bize güvenerek, bize inanarak, belde belediyeleriyle birlikte 28 belediyenin 23’ünde bizi iktidara taşımış ve ardından 3 milletvekilimizi Ankara’ya göndermiştir. O gün ki başarının kaynağı, halkımıza TOPLUMCU BELEDİYECİLİK anlayışını, çok iyi anlatabildiğimiz içindir.
 Bugün de bu başarı mümkün, yeter ki biz kendi değerlerimize sahip çıkalım.
 Biz toplumumuzun değer yargılarını, değer yargımız olarak göreceğiz ve doğrularını geleceğe taşıyacağız. Toplumcu belediyecilik anlayışıyla Kırşehir’e yeni bir kimlik, yeni bir inanç, yeni bir ruh katacağız’ 
 
' KIRŞEHİR'İ TURİZM MERKEZİ YAPACAĞIZ '

CHP Belediye Başkanı A. Adayı Yıldırım Kaya, Kırşehir’in Kapadokya gibi bir turizm merkezi olmasının, Kayseri’den Kırıkkale’den Aksaray’dan daha başarılı bir şehir olmasının mümkün olduğuna dikkat çekti.

 Kahramanmaraş’la, Yozgat’la, Aksaray’la, Çankırı’yla, Ahiler Kalkınma Ajansı’nda birlikte olmasına rağmen, o illerin kalkınmada öncelikte 5. bölgede olması ve Kırşehir’in ne yazık ki 4. bölgede olduğunu, bu sayede o illere teşvik açısından, istihdam açısından daha iyi olanaklar sağlanırken Kırşehir’in daha geri olanaklara sahip olduğunu söyledi. Politik olarak, insan ilişkileri olarak, yaşam biçimi olarak Kırşehir’in Türkiye’nin nadide kentlerinden biri olduğuna dikkat çeken Yıldırım Kaya, bunun bir kader olmadığını, bu soruna siyaseten çözüm üretilememesinden kaynaklandığını belirtti. Kaya konuşmasına şöyle devam etti: 

Hakkı Göçen belediye başkanı olduğunda bu kentin en önemli sorunlarından alt yapı meselesiyle uğraştı bir Kırşehir sevdalısı olarak, iktidar döneminde alt yapı işini halletti. Daha sonra Cahit Gürses geldi, kentin Türkiye’de tanıtımını sağladı. Parklarıyla, kaldırımlarıyla, değişik hizmetleriyle, kentin kaderini değiştirdi. O, bu hizmet anlayışını, Orhan Baycan’dan, Mehmet Ali Yapıcı’dan almıştı. Onlar da bu anlayışı Kırşehir’in sosyal demokrat ruhundan almıştı. İşte biz, bugün, Orhan Baycan’ın hizmet öğretisiyle, Cahit Gürses’in bu kente kimlik kazandırmasıyla, Mehmet Ali Yapıcı’nın bize kazandırdığı onurla bu yola devam etmek istiyoruz.  30 Mart 2014 günü Kırşehir açısından bir dönüm noktası olacak ve TOPLUMCU BELEDİYECİLİK   anlayışım doğrultusunda ben  bu kentin sadece Belediye Meclisi ile birlikte yönetileceğine inanmıyorum, kentimizin 14 mahallesi var ve biz  bu mahallelerde,  Mahalle Meclislerini kurarak ve onların aldığı kararları  bir noter gibi onaylayıp, uygulayarak belediyecilik yapacağız. Ben bugün burada projelerimi anlatmayacağım. Şehrimizin 14 mahallesinin muhtarını tek tek ziyaret ettim ve onlardan mahallerinin sorunlarını dinledim. Hazırlamış olduğum taslağı muhtarlarımıza ve parti yöneticilerimize verdim, herkesin eleştirilerini, önerilerini ve katkılarını bekliyorum. Hep birlikte, Büyük Kırşehir nasıl yaratılır, bunun için kafa yoracağız. Biz, Ankara’dan ve Kayseri’den daha büyük olduğumuza inanıyoruz, yeter ki yüreğimizdeki sevgi, insanlık ve  dostluk duygusu  eksik olmasın, yeter ki, toplumumuzun inançlarına, değerlerine, kültürüne, diline ve yaşam tarzına saygı duyarak, geçmişimize sahip çıkalım. Yapılan hizmetlere yeni hizmetler ekleyelim. Büyük Kırşehir bizimle mümkündür, Başka bir Kırşehir, bizimle mümkündür diyoruz. Hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum " diyerek konuşmasını alkışlar arasında bitirdi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ali yılmaz - 7 yıl önce
sayın kaya duvarlara elektrik direklerine elektrik panolarına afişleriniz yapıştırmışsınız.şehrimizi neden kirletiyorsunuz? kardeşim git bilborda yapıştır.şeçimi kazanamayacağınız kesin.ankaraya gitmeden önce afişleri kaldıracak mısınız? yoksa pisliği burda bırakıpta mı gideceksiniz?
Avatar
subo - 7 yıl önce
daha ahiler kalkınma ajansının hangi illeri kapsadığını bilmiyorsun, kırşehiri nasıl yöneteceksin. kahramanmaraş, çankırı, yozgat ne zaman ahiler kalkınma ajansı bölgesine girdiler. yazık bu tipler kaybedeceğini bile bile her seçimde gülşehrimizi yönetmeye talip oluyorlar..
Avatar
mehmet ali yıldırım - 7 yıl önce
yıldırım bey siz önce gidin dulkadirlilerden alın oyu,sonrada chp lilerden alın ve daha sonra kırşehir halkından isteyin oyu.herkes sizin ne olduğunuzu,cürümünüzü çok iyi biliyor,sonuç: ka-za-na-maz-sı-nız.
Avatar
m.ali - 7 yıl önce
bu adam chpnin adayı olsun chp %5 alamaz bende vermem chp de deniz akpınar gelrse kazanır sadece