MHP Lideri, ilk mitingini Kırşehir’de yaptı

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Kırşehir Cacabey Meydanı'nda partisi tarafından düzenlenen 'Nefesimiz Ensenizde Olacak' temalı mitingde konuştu. MHP Lideri saat 13.00’de meydana geldi ve kendisini bekleyen binlerce kişilik coşkulu kalabalığa seslendi.

MHP Lideri, ilk mitingini Kırşehir’de yaptı
08 Şubat 2015 Pazar 16:27

MHP Lideri, ilk mitingini Kırşehir’de yaptı


MHP Lideri Devlet Bahçeli, Kırşehir Cacabey Meydanı'nda partisi tarafından düzenlenen 'Nefesimiz Ensenizde Olacak' temalı mitingde konuştu. 
MHP Lideri saat 13.00’de meydana geldi ve kendisini bekleyen binlerce kişilik coşkulu kalabalığa seslendi.‘ BAHÇELİ, ERDOĞAN’A YÜKLENDİ ‘
Recep Tayyip Erdoğan'ın, parlamenter sistemin bütün avantajlarını kullana kullana bugünlere geldiğini belirten Bahçeli, "12 yıl Türkiye'yi felaketten felakete sürüklemiş, iftira, ihanet, yalan, riya, nankörlük, vefasızlık çarkının dişlileri arasında öğütmüştür. Şimdilerde parlamenter sistemi tüm kötülüklerin anası olarak mahkum etmektedir. Türkiye'nin güçlü bir şekilde geleceğe yürümesi için başkanlık sistemini şart koşmaktadır. Dünyanın gelişmiş ülkelerinde vasat bulan hızlı karar alma, hızlı icraat kabiliyetlerinin başkanlıkla sağlanacağını iddia etmektedir. 2023 yılında Türkiye'nin, dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına girmesi başkanlıkla mümkün olacakmış. Dikkat ediniz, Erdoğan Türkiye'de çok başlılık var demektedir; hal bu ki 2002'den beri kendisi her şeyi kontrol etmekte, tek adamlığa oynamaktadır. Başkanlıkla ülkemizin uçacağını söylemektedir, demek ki devr-i iktidarında Türkiye'nin süründüğünü, belini doğrultamadığını görmüş, sonunda yakayı ele vermiştir. Erdoğan, 'Bu gömlek bu bedene dar gelmektedir' diyerek milletimizin aklıyla, irfanıyla alay etmektedir. Giydiği gömlekleri değiştirip kılıktan kılığa giren Erdoğan, yeni bir gömlek edebiyatına meyletmiştir. Erdoğan milli görüş gömleğini çıkartıp BOP gömleğini giyerek yıllarca aldatmış, kandırmış, zamanımızı çalmıştır. Ancak Türk milleti gömlek değiştirmez, değiştireceği gömleği da asla giymez, giymemiştir. Şerefini gömlek gibi giyip çıkartan, tarafsızlık yeminini ampul gibi yakıp söndüren bir şahsiyet, Türkiye'ye istikamet çizemez, milletimizin aklını artık çelemez. Erdoğan açıkça siyaset yapmakta, suç işlemekte, vatana ihanet konusunda arka arkaya delil üretmektedir. Bunu da 'istikbale yönelik kanaatlerimi söylüyorum' diyerek saptırmaya gayret etmektedir" dedi. 


"ERDOĞAN BAŞTAN AYAĞI YALAN OLMUŞ ÇIKMIŞTIR" 

Erdoğan'ın başkanlık sistemiyle ilgili sözlerinin geçmişini topyekûn yalanladığını kaydeden Bahçeli, şöyle devam etti: 

"Parlamenter sistemin kusurları madem fazla fazla vardıysa, yıllarca söylenen geliştik, büyüdük, kalkındık, sözü dinlenen ülke olduk iddialarını bugünlerde nasıl yorumlamak lazımdır? Erdoğan baştan ayağa yalan olmuş çıkmıştır. Sarayın ağzının içine bakan, ne dediği, ne söylediği, nerede durduğu belli olmayıp Erdoğan'a göre rota değiştiren fotokopi Başbakan ise zavallı ve çelimsiz bir hale düşmüştür. Erdoğan, Davutoğlu'nun yetersizliğinden, kamera şakası gibi bir Başbakan olmasından dolayı devreye girmiş ve her şeyi göze almıştır. 7 Haziran seçimlerinde AKP'ye 400 milletvekili isteyen, bu yolla Anayasa'yı değiştirip Öcalan canisiyle başkanlık sistemini kurma hedefine sabitlenen Erdoğan, geri dönüşü olmayan bir mecra ve maceraya sapmıştır. Erdoğan'ın istek ve arzuları Kırşehir'in çıkarına değildir. Erdoğan'ın umduğu, beklediği, dayattığı başkanlık sistemi Kırşehir'in büyümesine, zenginleşmesine hizmet etmeyecektir. Böyle giderse, sistem değişikliği ve yeni bir rejim nakli konusunda ısrar devam ederse, uyarıyorum, Türkiye demokrasi rayından çıkabilecektir.

Erdoğan'ın şu anda tek kaygısı kendisini ve etrafını emniyete almak, geleceklerini de garanti etmektir. 'Bizim millete hizmetten başka gayemiz yok' sözü hikâyedir. 'Hak davasından gayrı davamız yok' sözü ise kuyruklu yalandır. Çünkü Türk milleti, 7 Haziran'da iktidarı değiştirirse ki olacak olan budur, ne kadar kıyıda köşede haram yiyen ve hain varsa mutlaka hesaba çekilecektir. Merhum Neşet Ertaş ne güzel de söylemiş: 'Can yakıp da kalp kırma. Senin de gül benzin solacak bir gün. Her canlının kalbi Allah'a bağlı, herkes ettiğini bulacak bir gün.' Allah'ın şaşmaz adaletidir; herkes ettiğini bulacak, yaptığını çekecektir. Buna imanımız tamdır " 

Bahçeli, "46 yıl çiledir, çabadır, çalışmadır. 46 yıl heyecandır, inançtır, sevdadır. 46 yıl, yürektir, şuurdur, sabırdır. 46 yıl kavgadır, mağduriyettir, mahkumiyettir. 46 yıl, vicdanımızın sesi ve şehidimizin son nefesidir." şeklinde konuştu.

"MUSİBET BULUTLARINI KOVMAK İÇİN HAZIRIZ"

Bahçeli, konuşmasını şu cümlelerle tamamladı:

"Bu yüzden Milliyetçi Hareket; gözlerini ufkun ötesine, sonsuzluğa dikmiştir. Milliyetçi Hareket, Türklüğün kucakladığı hakkaniyetli bir küresel dengenin tesisine imkân sağlamak için mücadele vermektedir. İnançsa aranan, heyecansa istenen, kadro, şuur, uzmanlık, cesaretse dilenen Milliyetçi Hareket burada, Kırşehir'in huzurunda, Türk milletinin hizmetindedir. Yıllarca kendi yolumuzu kendimiz çizdik, kimseye mihnet etmedik. Yıllarca önümüze çekilen engelleri aştık, örülen bariyerleri geçtik. Yıllarca, birleşecek gövde arayan ve millet kaynağından doğan pınarları bünyemize katarak büyüdük. 'Vatan' dedik, 'bayrak' dedik, 'millet' dedik; dosdoğru olduk, doğrudan ayrılmadık. Türkiye dedik, Turan dedik, Kur'an dedik, kardeşlik şerbetinden içtik, herkesi bağrımıza bastık; teslimiyetçi olmadık. 7 Haziran'da özlem bitsin istiyoruz. 7 Haziran'da Türkiye kazansın, 'Türk milleti zenginleşsin' diyoruz. Musibet bulutlarını kovmak için hazırız. İhanetin belini kırmak için hazırız. İstikrarı sağlamak, hepinize, herkese kazandırmak için hazırız. 

" ÜÇ HİLALE VERİLEN OY, BOLLUK VE BEREKET OLSUN "
Çiftçinin, esnafın, memurun, emeklinin, işçinin, sanayicinin emini, neferi, nefesi ve kuvveti MHP'dir. Umutsuzluğun koyu sisini dağıtmak için MHP inançlıdır. Yoksulluğun, yolsuzluğun ve yasakların kökünü kurutmak için MHP iradelidir. MHP varsa huzur vardır. MHP varsa işsizlik son bulacak, sefalet yok olacaktır. MHP varsa hainler, zalimler, eşkıyalar, döviz, faiz, rant lobisi kaçacak delik arayacaktır. Üç hilale verilen her oy Türk milletinin aydınlık yarınlarına destektir. Üç hilale verilen her oy Türkiye'nin kalkınma mücadelesine yardımdır. Üç hilale verilen her oy mazluma şifa, garibe deva, kardeşliğe rızadır. Kırşehirli kardeşlerim 7 Haziran'da kendiniz, sevdikleriniz, sevenleriniz ve yavrularınız için oy vereceksiniz. Verdiğiniz oy yerini bulsun, sonuç versin diyorsanız MHP sizinle, sizlerin emrindedir. Verdiğiniz oy bağınıza, bahçenize, tarlanıza, bostanınıza, tezgahınıza, iş yerinize, hanenize bolluk ve güzellik getirsin diyorsanız MHP elini uzatmış sizleri beklemektedir. 'Türküm, Müslümanım, gelişmeye ve değişmeye açığım' demek için son durak MHP iktidarıdır. İnsanca yaşamak için MHP son çaredir. Milliyetçi Hareket, içinde milletin olmadığı, içinde Türk ve İslam değerlerinin bulunmadığı hiç bir hedefi asla kabul etmeyecektir. Milliyetçi Hareket aslını, neslini asla ve asla inkâr etmeyecek, Türkiye'yi şaha kaldırmak, milletin yüzünü güldürmek için geceyi gündüze katacak ve çok çalışacaktır"

Konuşmasının ardından Bahçeli'ye, MHP Kırşehir İl Başkanı Arif Ekici tarafından Kırşehir Spor Kulübü'nün kaşkolu verildi. Bahçeli, daha sonra miting alanında bulunanlara karanfil dağıttı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
metin - 7 yıl önce
Taşıma olmadan, iscilere memurları zorla meydana toplamadan hepsi gönüllü insanlar. Helal olsun kırşehir
Avatar
bindirilmiş - 7 yıl önce
kıtalar. yine yollardalar
Avatar
Halk - 7 yıl önce
maşallah
Avatar
Bohçalı Bohçalı - 7 yıl önce
Al bohçanı git gayrı yeter Allasen.O ne öyle yirmi yıl olmuştur saymadım kazık mı çaktın partiye.Aç partinin önünü gençler gelsin yiterin gariii.
Avatar
salih kulluk - 7 yıl önce
her seçimde kalabalık olur mhp mitingleri. ama oy sandığında sonuç hezimet olur. bu il başkanı bu parti başkanı ile ne beklenir ki. mhp oy oranı %15 geçmez. demedi demeyin...
Avatar
muammer mert - 7 yıl önce
hani bir atasözü varya ekine bakma verime bak diye kalabalık iyide verim yok akp yine alır bence ben bir mhp li olarak üzülüyorum çünkü eleştiriden başka birşey yok senin icratın ne sormazlarmı adama
Avatar
ismail aslan - 7 yıl önce
yiğit ülkü ocaklarının yiğit evlatlari,bu başari sizin, allah hepinizden razi olsun...
Avatar
objektif - 7 yıl önce
şayet mhp aday seçiminde ince eler sık dokur ise 2 milletvekilini alır.