Mucur'da Ömür Toker rüzgarı esiyor

AK Parti Mucur Seçim Bürosu açılışına katılan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, binlerce kişi tarafından coşku ile karşılandı. Açılış mitinge dönüştü.

Mucur'da Ömür Toker rüzgarı esiyor

AK Parti Mucur Seçim Bürosu açılışına katılan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, binlerce kişi tarafından coşku ile karşılandı. Açılış mitinge dönüştü.

Mehteran gösterisi ile şölen yaşandı. Açılışa Kırşehir Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan AK Parti Kırşehir İl Başkanı Salih Çetinkaya, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, AK Parti Kırşehir İli ve Mucur İlçesi Yönetim Kurulu üyeleri, çeşitli STK yöneticileri, basın mensupları, muhtarlar, vatandaşlar katıldı.

Enerji Bakanı Taner Yıldız, açılış konuşmasında “Ömür kardeşim sizin evladınız, Kayseri’nin de eniştesidir. O yüzden, Ömür kardeşimize Mucur’a biraz fazla torpil yapacağız. Mucur’un ilerlemesi ve gelişmesi için, inşallah Ömür kardeşimle, değerli milletvekillerimizle beraber koşturacağız” dedi. AK Parti Mucur İlçe Başkanı Av. Burak Öztürk açılış konuşmasında: “Yaşanabilir yeni Mucur için, gelişme ve kalkınma için yerel seçimi AK Parti kazanacaktır. Mucur hizmet bekliyor, yatırım bekliyor. Türkiye’de 11 yılda yazılan AK Belediyecilik destanını Mucur’da yazmak için; partimizle, adayımızla, projelerimizle ve halkımızla biz hazırız. Mucur içeride ve dışarıda büyük potansiyele sahip bir ilçemizdir. Bu potansiyeli harekete geçirecek kişi belediye başkanıdır. Maalesef bugüne kadar kısır çekişmeler nedeni ile Mucur çok gerildi, Mucur hak ettiği hizmetleri alamadı. Ömür başkanımızda bu potansiyeli harekete geçirecek irade, tecrübe ve çalışkanlık mevcuttur. Yeter artık Mucur kabuğunu kıracak, gelişecek ve kalkınacak” dedi.


TANER YILDIZ: MUCUR’A DOĞALGAZI GETİRECEĞİZ

Enerji Bakanı Taner Yıldız konuşmasında “Ablamız kartona yazmış Bakanım Doğalgaz İstiyoruz diyor. Arkadaşlarımla konuştum, dedilerki; biz Mucur Belediye Başkanlığı ile bir sinerji oluşturamadık. Dogalgaz’ın Mucura gelmesiyle hükümet mi kazanacak, yoksa Belediye mi kazanacak dediler. Arkadaşlar, böyle bir şey olamaz, Mucur’a Dogalğaz gelmesiyle Mucur’da vatandaşlarımız kaznır, hanım kardeşlerimiz bundan istifade edecektir. Kazanan, Mucur olacaktır. Sayın Başbakan’ımızla önceki gün konuştum. Mucur’a ve Kırşehir’e gideceğimi söyledim. Sizlere, özellikle selamlarını ve muhabbetlerini ilettiler. Ben şimdi sizden bir atak bekliyorum, biz 6 ay daha süreyi uzattık. Şimdi bir hamle yapacaksınız geri kalan kısmıda hep beraber burada tamamlanacak ve biz Mucur’a inşallah Botaş vasıtasıyla Doğalgazı getirmiş olacağız. Bunu hep beraber başaracağız. Hanım kardeşlerim ben her yerde söylüyorum. 2 tane tencereye aynı miktarda patates konulsun. Tencerenin birini Tüpgazla, diğer tencereyi Doğalgazla pişirin. Ben hesap ettim bir tencere 10 liraya çıkıyorsa, diger tencere tam 62 liraya çıkıyor. Doğalgaz 10 liraya, Tüpgaz 62 liraya çıkıyor. Arasında çok büyük fark var. Değerli hanım kardeşlerim özellikle beyleri zorluyacak olan sizlersiniz en fazla konforu evinizde hissedecek olan sizlersiniz. Odunu kömürü daha az taşıyacak olan sizlersiniz. Biz yerel yönetimle beraber bu sinerjiyi Mucur’da oluşturamadık. Sinerjiyi oluşturabilmek için Ömür kardeşimle beraber, AK Partinin siyasetiyle beraber Mucur’da inşallah bunu sağlamış olacağız. Evet Ömür kardeşim nerede biz oradayız. Şimdi Ömür kardeşime bakın, Bürokratik hayatıyla Devlet tecrübesiyle, yeni vizyonuyla, yeni ufkuyla Mucur’a inşallah çok şey katacağına inanıyorum”dedi.

TANER YILDIZ: YAMULA BARAJ SUYUNU MUCUR’A  GETİRİYORUZ

Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın konuşması sık sık sloganlar ve alkışlar ile kesildi. Bakan Yıldız konuşmasında “Yamula Barajı’ndan sulama suyunu Mucur’a inşallah beraber getirmiş olacağız. Mucur üst düzey bürokrasiyle beraber, hukukçularla beraber ve yüksek yargı mensuplarıyla beraber Ankara’ya çok şey katmıştır. Bu sefer yerel yönetimiyle beraber Ankara’ya katılacaktır. Son seçimlerde ufak bir kaza yaşadık. Bunu hep beraber telafi edeceğiz. Mucur Seçim Bürosu Merkezimizin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum, çalışmaları birlikte yapalım diyorum. Sizleri Allaha emanet ediyorum, Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

AK Parti Mucur Belediye Başkan Adayı Ömür Toker, açılış töreninde yaptığı konuşmasında:    
“Değerli Hemşerilerim, önce hepinize, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hoş geldiniz, bizlere onur verdiniz. 30 Mart 2014 seçiminin Mucur’a ve Türkiye’mize hayırlar getirmesini diliyorum. Ben Mucur’da doğdum. Mucur’da yaşıyorum. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunuyum. Ankara’da bürokrat olarak çeşitli devlet kurumlarında görev yaptım. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalıştım. Eşim Mucur’da öğretmen. 3 çocuk babasıyım. İyi derecede İngilizce biliyorum. Bilgi ve tecrübelerimle; Mucur’un gelişmesi ve kalkınmasını birlikte sağlamak için; AK Parti Mucur Belediye Başkan Adayı oldum” dedi.

ÖMÜR TOKER: MUCUR’UN 4 ÖNEMLİ PROBLEMİNİ, BİRLİKTE ÇÖZMEK İÇİN ADAY OLDUM

Mucur’un 4 önemli problemini ve çözümlerini anlatan Ömür Toker konuşmasında: “Mucurun gelişmesi ve kalkınmasını engelleyen 4 önemli problemi var. Bu 4 önemli problem çözüm bekliyor. Birinci Problem: Mucur geliştirilemedi. Mucur, kalkınma için geleceğini bekliyor. Mucur’un gelişmesini ve kalkınmasını, Belediye Başkanı sağlar. Mucur Belediye Başkanı, büyük yatırım projeleri hazırlayıp, Ankara’ya gitmeli. Bakanlarımız ile görüşmeler yapmalı. Milletvekilleri ile görüşmeler yapmalı. Üst düzey Bürokratlarımız ile görüşmeler yapmalı. Hükümetin önemli yatırımlarını Mucura getirebilmeli. Belediye Başkanı koltuğunda oturup beklerse, Mucur gelişemez. Mucur büyüyemez. Hele hele birde muhalefet partisinden bir belediye olursanız Mucur, beş yılını daha kaybeder. Mucur Belediyesinin bütçesi ile büyük işler yapılamaz. Yaşanabilir Yeni Mucur için, Değişim Projelerimiz ve tecrübelerimiz ile biz hazırız. İnşallah, birlikte Mucur’u Kırşehir’in parlayan yıldızı yapacağız” sözleri üzerine “Mucur Seninle Gurur Duyuyor” sloganları ile açılış alanında bulunan binlerce insan coşkulu anlar yaşadı. 

ÖMÜR TOKER: YAŞANABİLİR, YENİ GELİŞMİŞ MUCUR İÇİN ÇALIŞACAĞIZ          
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             
Ömür Toker konuşmasında, Mucur’un ikinci problemini ve çözümünü şöyle açıkladı: “Mucur, şehir olarak geliştirilemedi. Belediye hizmetleri yetersiz. Mucur’un yaşanabilir bir şehir olarak gelişmesi için yapacağımız projelerimiz hazır. Mucur’un eskiyen, içme suyu alt yapısını, atık su kanalizasyonunu değiştireceğiz. Mucur’da içme suyunun ton fiyatını düşüreceğiz. Mucurda halkımızı doğalgazla buluşturacağız. Yaşlı ve yoksul ailelere; ücretsiz ev temizliği hizmetleri vereceğiz. Yaşlı ve yoksul ailelere; ücretsiz teknik hizmetler vereceğiz. Muhteşem bir kent meydanı yapacağız. Kaldırımları düzenleyeceğiz, yenileyeceğiz. Köme alanına muhteşem bir tesis yapacağız. Kırşehir'in bir numaralı tesisi Köme'de olacak. Nişanlar, düğünler ve eğlenceler Köme’deki tesiste yapılacak. Yer altı şehri ve gölleri turizme kazandıracağız. Her mahalleye, aile yaşam parkları ve spor alanları yapacağız. Hanımlar, gençler ve ailelere, sosyal ve kültürel hizmetler vereceğiz. İşsizliği çözmek için “belediye istihdam merkezi” açacağız. Esnaflarımıza projeli destek verilmesi ve girişimcilik desteği için çalışacağız. Önce, hanımlar, gençler, çocuklar ve yaşlılarımız için çalışacağız. İhtiyacı olan öğrencilerimize ve okullarımıza eğitim yardımı yapılması sağlanacak. Camilerin ve mezarlıkların, bakım, temizlik ve yollarını yapacağız. Ankara’da; akademisyenler, bürokratlar ve uzmanlarla birlikte çalıştık. Mucur’un 25 yıllık geleceğini planladık. “Mucur Değişim Projelerimizi” hazırladık. Mevcut fabrikalar ve tesislerin büyümesi ve yeni fabrikaların açılması için çalışacağız. 11 yılda, Türkiye de yazılan AK Parti belediyecilik destanını, Mucur’da yazmak için, Mucur’un yaşanabilir, gelişmiş, kalkınmış ve marka bir kent olması için aday oldum” dedi.

ÖMÜR TOKER: MUCUR SÜREKLİ GÖÇ VERİYOR, İNSANLAR MUCUR’DAN GİDİYOR...

Ömür Toker, Mucur’un üçüncü problemini ve çözümünü anlatan konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Mucur, sürekli göç veriyor... İnsanlar Mucur’dan gidiyor... Kırşehir’in en fazla okuyanı olan, en fazla üniversite mezunu olan ilçesi Mucur. Kırşehir’in en fazla tüccarı olan ilçesi Mucur. Ankara’da yaşayan Kırşehirliler arasında, en fazla bürokratı olan ilçe Mucur. Fakat… Mucur’da doğan, büyüyen insanlar sürekli göç ediyor... Mucur’dan gidiyor. İnsan, ailesinden ayrılmak ister mi? İnsanlar, Mucur’dan neden gidiyor? Çünkü; Mucur, kent olarak yaşanabilir değil. Mucur’da ticaret yapmak zor, para kazanmak zor. Mucur’da işsizlik çözülememiş. Sosyal, kültürel çalışmalar yok. İnsanlar arasında, gerilim çözülememiş. Biz önce, birlik ve beraberliği sağlayacağız. İlçemizin göç veren değil, göç alan duruma gelmesi için çalışacağız. Devlet tecrübemle ben hazırım. Projelerimizle biz hazırız. Sizde hazır mısınız” dedi.

ÖMÜR TOKER: CENAZELERİMİZ BÖLÜNDÜ, DÜĞÜNLERİMİZ BÖLÜNDÜ, MUCUR KAYBETTİ

Dördüncü problemin “Mucur’da gerilim” olduğunu açıklayan Ömür Toker açılış konuşmasına: “Değerli Kardeşlerim, Mucur’da, birlik yok. Mucur, bugüne kadar gerginlikten, ayrıştırmadan çok çekti. Bizi hep böldüler, bizi hep birbirimize düşürdüler. Şuralısın dediler buralısın dediler. Şucusun dediler, bucusun dediler. Cenazelerimiz bölündü, düğünlerimiz bölündü. Mucur kaybetti. Sizler kaybettiniz. Birinin adamı olacaksanız Allah’ın adamı olun. Mucur’lu benim kardeşimdir. Yabanlı benim kardeşimdir. Karacakurtlu benim kardeşimdir. Irmak bucak’lı benim kardeşimdir. Biz biriz. Biz birlikte Mucur’uz. Biz ağlarsak beraber ağlarız , gülersek beraber güleriz. Çünkü biz Mucur’da yaşayan 12.500 kişilik büyük bir aileyiz. Atalarımız “bir elin nesi var, iki elin sesi var” demişler. Biz “bir elin nesi var, 12.500 elin sesi, Mucur’u Kırşehir’in yıldızı yapar” diyeceğiz. Gün, birlik günüdür. Gün, birlikte kalkınma günüdür.
Belediyede “ben yaptım oldu” değil, “birlikte yönetim anlayışını” hâkim kılacağız. Belediye başkanı sürekli mahalleleri gezecek, sizlerle birlikte olacak, sizlere soracak. Halka emreden değil; halkın emrinde Belediye Başkanı olmak için Aday oldum. Devletin yatırımlarını Mucur’a getirmek için Belediye Başkan Adayı oldum. Sizlere söz veriyorum. Söz verip, verdiği sözü unutan olmayacağım. Çocuklarımızın geleceği için; sizlerle birlikte, büyük bir kalkınma tarihi yazacağız. Ben 12.500 şerefli Mucurlunun şerefli belediye başkanı olmak için aday oldum.
Benim teminatım projelerimdir. Benim teminatım Başbakanımızdır. Bakanlarımızdır.
Mucur benim sevdam, Mucurla ilgili hayallerim var. Bu hayallerimi gerçekleştirecek projelerim var. Projelerimize destek olacak hükümetimiz var. Şimdi karşınızdayız, 30 Mart 2014 tarihinde sandığa gittiğinizde, milli iradeyi tecelli ettirirken bir kez daha düşünün.
Oy vebal işidir, oy vicdan işidir. Elinizi vicdanınıza koyun ve oyunuzu Mucurun geleceğine verin. Mucuru değiştirecek, geliştirecek ve kalkındıracak projeleri olana verin. Çalışmak bizden, destek sizden, takdir  Cenab-ı Allah’tandır. Seçim kampanyamız boyunca vereceğimiz geçici rahatsızlıklardan dolayı değerli hemşerilerimden ayrıca özür diliyorum. Hepinize tekrar teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mucurlu - 5 yıl önce
ömür başkan elbetteki başarılı olacak, hükümet arkasında abdullah çalışkan yanında, üniversite destekliyor, emin demir ve ibrahim kangal da geçen gün açılışa mucura gidip geldiler elbette ömür kazanacak şimdiden hayırlı olsun
Avatar
aklın sesi - 5 yıl önce
akp nin sezsiz sesi yeter saadet partisini havasını inşallah yakında alacak
Avatar
hakiki mucurlu - 5 yıl önce
sayın toker'in ankarada hangi kurumlarda ve hangi unvanla bürokrat olarak görev yaptiğini belirtirseniz aydinlanmiş oluruz.
Avatar
dergah - 5 yıl önce @Mucurlu
emınle ıbo varsa alamaz omur hoca
Avatar
destek - 5 yıl önce
mucur artık aynı lafları duymaktan ayrımcılıktan geri kalmaktan insanların koltuk sevdasına bumerang gibi atılıp atlıp geri gelmesinden çok sıkıldı. bütün bunların bitmesi için ömür toker senin yanındayız ak partinin desteği sessizdir bağırmaz çağırmaz sandıkta kendilerini gösterirler.
Avatar
YADELLER - 5 yıl önce
SÖZÜNÜN ERİ YALAN SÖYLEMEYEN NAMUSLU EDEPLİ ANLAYIŞLI ÖMÜR TOKER MUCURU KURTARACAKTIR BUNU HERKES BÖYLE BİLSİN.