Özbağ'da siyaset ve MHP'lilik...

Birisi kasabasına hizmet etti, birisi makam aracıyla tatile gitti!

Özbağ'da siyaset ve MHP'lilik...

Birisi kasabasına hizmet etti, birisi makam aracıyla tatile gitti!

Kırşehir'in Özbağ Kasabasında, Ak Partili Belediye Başkanı Nazmi Ay tarafından kasabanın birçok mahallesine ve sokağı sahip çıkılırken; hiçbir dönem bu kadar hizmet almayan kasabada yapılan anketlerden de Nazmi Başkan'ın ismi öne çıkıyor.

Partisine bakılmaksızın kasaba halkının hizmet edene oy verme önceliğinde, Nazmi Ay'ın çalışkanlığı ve kasabasına hizmet aşkı nedeniyle, özellikle tozdan ve çamurdan kurtulan kasabalı kadınlar, Ak Parti'ye ve Nazmi Ay'a tam destek veriyor. Kasabasına daha fazla hizmet etmek için devlet imkanlarından faydalanma adına Ak Parti'ye geçen ve Ak Parti'ye geçtikten sonra kasabanın kanalizasyon, kilit parke, yol ve birçok sorununun üstesinden gelip, kasabanın dört bir köşesine hizmet götüren Nazmi Başkan, makamını da en iyi şekilde temsil ediyor ve kasabaya yakışır bir vizyonla birçok Bakan, milletvekili ve belediye başkanı'nı kasabada ağırlıyor.

' TOZLU VE ÇAMURLU YOLLAR TARİHE KARIŞTI '

Kasabada yıllarca tozlu ve çamurlu yollarda çocuklarını okula gönderen kadınlar, şimdilerde tertemiz ve kilit parkelerle donatılışmış yollarda ocuklarını hem sağlıklı hem de güven içinde okullarına gönderiyor. Tozlu ve çamurlu yollardan bıkmış kasabanın kadınları, yapılan ankette de Ak Parti'ye ve Nazmi Başkan'a tam destek veriyorlar.

' KANALİZASYON SORUNU ORTADAN KALKTI '

Kasabanın en önemli ve tarihi yatırımı durumundaki kanalizasyon projesi de tamamlanırken, kasabanın en ücra köşesine kadar kanalizasyon hattı döşendi ve kasaba halkı bu hizmetten en iyi şekilde faydalanıyor. Köy görüntüsünden çıkan Özbağ Kasabasında, Belediye Başkanlığı süresince kapısını da her zaman halkına açan Başkan Ay, " Biz, kasabamıza hizmet etmek için göreve talip olduk ve şükürler olsun ki hizmetlerimizin hepsinin arkasındayız. Kasabaya hizmet ettik. Dedikodu üretmeden, makam saltanatı sürmeden, halkımızın daha huzurlu ve modern bir kasabada yaşaması için ne gerekiyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Kanalizasyondan tutunda parklara, bahçelere, yıllara, kaldırımlara kadar birçok hizmeti Allah'a şükür hemşerilerimizle birlikte yerine getirdik. En önemlisi kasabamızın eli nasırlı kadınlarını tozdan, çamurdan kurtarıp, kapılarının eşiğine kadar kilit parke ile donattık. Yapılan bu hizmetler, sagı değer kasaba halkımıza az bile. İnşallah daha çok hizmet edecek ve kasabamıza yeni projelerle Kırşehir'in en güzel ve gelişmiş kasabası haline getireceğiz " dedi.

' ÖNCEKİ BAŞKAN TATİL YAPIYORDU?'

Diğer yandan, Kırşehir24'ün yaptığı kısa bir araştırma sonucunda, Özbağ Kasabasının bir önceki Belediye Başkanı Ali Ekici'nin, hükümet yanlısı belediye olma avantajını doğru düzgün kullanamadığı ortaya çıkarken; Ekici, Belediye Başkanı olduğu dönemde makam aracıyla tatilde görüntülenmesi ve Hürriyet'e manşet olmasıyla ün yapmıştı.

HÜRRİYETİN HABER ARŞİVİNDEN KISA HATIRLATMA:

AKP'li başkan resmi araçla tatilde

Latif SANSÜR/KUŞADASI (Aydın), (DHA)

Kırşehir'in Özbağ Beldesi Belediye Başkanı AKP'li Ali Ekici, kamyon satın almak üzere valilikten izin alıp İzmir'e geldiği resmi plakalı makam otomobiliyle Kuşadası'nda tatil yapıyor.

Davutlar Beldesi'nde yazlık kiralayıp ailesiyle tatil yapan Ekici'nin komşuları, 40 AE 960 resmi plakalı makam aracını görünce tepki gösterdi. Sadece görevde kullanılması gereken devlet aracının tatilde kullanılmasının doğru olmadığını söyleyen komşuları, gazeteleri arayıp bu duruma tepkilerini dile getirdi.

Davutlar'daki Örnek Köy Sitesi'nde kalan AKP'li Belediye Başkanı Ali Ekici, bir kamyon firmasından kamyon satın almak üzere geçen perşembe günü İzmir'e şoförü, eşi ve çocuklarıyla birlikte geldiğini söyledi. Başkan Ekici, Davutlar'daki bu sitede 10 günlük bir tatil için villa kiraladıklarını, makam aracını ise kullanmadığını öne sürdü.

Başkan Ekici “Kırşehir valimizden, İzmir'den bir kamyon almak üzere 10 günlük izin aldım. Perşembe günü İzmir'e geldik. Kamyonu aldık, Cuma günü makam şoförüm kamyonu alarak Kırşehir'e döndü. Ben de çocuklarımla birlikte ilk defa deniz kenarında bir tatile geldim. Makam aracıyla geldiğim doğrudur. Ancak kapının önünde kapalı duruyor. Hiç kullanmıyorum” dedi.

Başkan Ekici villanın kamyon firmasınca kiralanıp kiralanmadığı yönündeki soruya “Aydın'da eşimin akrabaları var, Davutlar'da asker arkadaşım var. Onun sayesinde kiraladık. Örnek Köy'deki bu villaya günlüğü 40 YTL ödüyoruz. Biz Cuma günü döndükten sonra yazı işleri müdürüm gelip bu villada kalacak” diye konuştu.

Resmi aracın özel işlerde, tatil amaçlı kullanılmasının suç olduğunu bildiğini söyleyen Ali Ekici “Ama kullanmıyorum. Kullansam söylerim. Vali Bey'den izin aldığım için şu anda zaten izinliyim” dedi.

Bu arada Özbağ Belediye Başkanı Ali Ekici'nin villa komşuları, Ekici'yi, tatilinin ilk iki gününde, Aydın plakalı araçlarla gelen birçok kişinin ziyaret ettiğini söyledi.

YASA NE DİYOR

Kamu taşıtının nasıl kullanılacağı 237 sayılı Taşıt Kanunu'nun 16. Maddesi'ne şöyle anlatılıyor:
 “Bu kanunun şümulüne giren taşıtları her ne suretle olursa olsun, tahsis bulunduğu için, gayrisinde ve şahsi hususlarda kullananlar veya kullanılmasına müsade edenler veya kanunda yazılı olduğu şekilde kullanılmış gibi gösterenler veya kanunen bir makama veya işe tahsis olunmadığı halde, hakikati tağyir ile bu taşıtlardan istifade eden ve ettirenler, bunların gidiş gelişine müsade edenler hakkında, fiilin mahiyetine göre bir seneye kadar hapis cezası verilir. Bu yüzden hasıl olan masraf ve zararlar, kendilerine teselsülen ayrıca tazmin ettirilir. Tekerrürü halinde verilecek hapis cezası, iki aydan aşağı olamaz”

' KASABA HALKI, HİZMET EDENİ BİLİYOR '

Kasabada yapılan ankette, halkın Nazmi Ay'a güvendiği ve hizmet ettiği ortaya çıkarken; partisi önemli değil önemli olan kişinin hizmet etme aşkı ve kasabasına verdiği önemdir yorumu ortaya çıktı. Bir önceki Belediye Başkanı Ali Ekici, Ak Parti'de Belediye Başkanlığı yaptı, tekrar aday gösterilmedi ve Asım Atabey Ak Parti'nin 2009 adayı oldu. Ali Ekici, Ak Parti'den aday olamayınca CHP'ye gitti ve adaylığı açıkladı. Seçimi kaybetti ve 5 yıl dinlenmeye çekildi. 2009'da Asım Atabey Ak Parti'nin adayı oldu ve seçimi kaybetti. MHP'nin adayı Nazmi Ay, 2009'da ki seçimde kasaba halkının oyunu alarak seçimi kazandı. Ancak, kasabaya daha fazla hizmet etme ve iktidar avantajlarını kullanma adına Ak Parti'den gelen teklifi kabul edip; Ak Parti'den belediye hizmetlerine devam etti ve son derece başarılı hizmetlerin altına imza attı.

' KAYBEDENLER, TEKRAR YEŞİLLENİYOR '

Parti değiştirene sıcak bakmadığını söyleyen Özbağ'da ki MHP seçmeni, kasabasına daha fazla hizmet etmek için Belediye'yi Ak Parti'ye geçiren Nazmi Ay'a tepki gösterirken; şaşılacak şeydir ki 3 parti değiştiren Ali Ekici MHP'den aday adaylığını açıklayıverdi. MHP İl Başkanı Cemil Cahit Pişkin, alenen Ali Ekici'nin yanında olduğunu söyleyip, genel merkezin yollarını aşındırırken; MHP''den ayrılıp AK Parti'ye giden Nazmi Ay'a tepki gösteredursun, kendisi de 3 parti değiştirmiş Ali Ekici'ye kefil olmada çıta yükseltti.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu dedirtecek siyaset bu mudur! Aday olup seçimi kaybeden; parti parti gezen Ali Ekici, AK Parti'den sonra CHP'den, daha sonra MHP'den aday adaylığını açıklıyor ve MHP İl Başkanı Pişkin, parti parti gezen Ekici'ye tam destek veriyor ve hatta sesini öyle yükseltiyor ki genel merkez Özbağ adayını açıklayamadı.

Şimdi buradan kasaba halkına ve Cemil Cahit Pişkin'e sesleniyorum:

Siz değil misiniz parti değiştirene sıcak bakmayan, hakaret eden ve ' Davasını satan adamla bizim işimiz olmaz ' diyen...

Siz değil misiniz Nazmi Ay'a hakaret edip, partisini değiştirene bilmem ne gözle bakan...

Ne oldu da 3 parti değiştiren Ali Ekici'ye kollarınızı, kanatlarınızı açıp; gel ne olursan ol yine de gel diyorsunuz!!!!!

Kendinize güldürmeyin... Söylemlerinizle yaptıklarınız bir olsun lütfen! Yoksa size de inanan kalmaz ve ortada kalırsınız... Ülkücü, söylemleri ile yaptıkları bir olandır... Önce, parti değiştirene atıp tut, daha sonra parti parti gezen insana kapılarını aç! Bu düşüncelerinizle sizi kamuoyunun ve Özbağ halkının taktirine bırakıyor; takım tutar gibi parti tutmaya değil, özüyle sözüyle bir olmaya davet ediyorum...

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hayret - 5 yıl önce
hayret mhp yi mhp den fazla düşünen bir basın organı var maşallah ne güzelde haber yapmışsın.seçimlerden sonra görüşürüz asıl yorumları o zaman yapacam
Avatar
ARİF KILIÇ - 5 yıl önce
milliyetçi hareket partisi aday ve seçilecek insanları belirlemek için hiç kimseden icazet alacak değildir. kırşehir'de teşkilatımız ne karar aldıysa mhp li ve ülkücüler onun arkasındadır.
Avatar
özbagli - 5 yıl önce
hayirdir gardas, nazmiyle bir akrabaligin falanmi var. bu ne siddet bu celal? özbag halki kimin hizmet edip etmedigini cok iyi biliyor ona görede oyunu kullanir, sen biraz geride dur.
Avatar
konya ŞÜKRÜ - 5 yıl önce
bunlar doğru olabilir ama her seyden once tek yon yolu .kanalizasyonu.erevikte tek bir civi cakilmayan özbag var..kirsehire bağlanmak istiyoruz...nazmi bey aciklasin bakalim imar varmi bu sene
Avatar
okan yüce - 5 yıl önce
teşkilatımız çok ayıp etmiş halka değil sana sorsalardı keşke
Avatar
OZBAGLI - 5 yıl önce
ozbagi cok seviyosan aday olacan sagi solu yalamayacasin
Avatar
vatandaş: Çok şaşırtıcı - 5 yıl önce
kırşehir dışında yaşayan biriyim. "çok şaşırtıcı" yazmamın sebebi mevcut başkanın mhp'den ak partiye geçince hizmet getirmiş olmasıdır ve bunun açıkça söylenerek haber yapılmasıdır. demek memleketimizde iktidar partisinin belediyeleri ile diğer partilerin belediyelerine eşit davranılmıyor. biz bunu zaten biliyorduk da böyle açıkça söylenmesi haber yapılması ne günlere geldik dedirtiyor. biz millet olarak böyle düşündükçe bu devlet yükselmeyecektir böyle saçma sapan, şehir hayatına ve medeni düşünceye yabancı olarak sürünüp duracağız. kısır döngü içinde "köyün muhtarı" olma hayaliyle yaşayıp küçük hesapların zirvesinde birbirimizi yiyeceğiz. çok yazık.
Avatar
ıssız - 5 yıl önce
adaylara başarılar özbağımız kazansın