Türkiyemizin güzel geleceği, Ahilikte uzlaşmakla olur

Ak Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, TBMM kürsüsünden tüm Türkiye'ye ve Milletvekillerine seslenerek, önemli mesjlar verdi.

Türkiyemizin güzel geleceği, Ahilikte uzlaşmakla olur

Türkiyemizin güzel geleceği, Ahilikte uzlaşmakla olur


Ak Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, TBMM kürsüsünden tüm Türkiye'ye ve Milletvekillerine seslenerek, önemli mesjlar verdi. 

Milletvekili Salih Çetinkaya, TBMM kürsüsünden yaptığı konuşmasında Türkiye'nin ve Dünya'nın kurtuluş reçetesinin, İnsanlığın kurtuluş reçetesinin Ahilik olduğunu belirterek, son derece önemli ve anlamlı mesajlar verdi.

Milletvekili Salih Çetinkaya, TBMM konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

'' Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; 2016 merkezî yönetim bütçesi lehinde şahsım adına söz almış bulunuyorum. Yüce heyetinizi saygıyla selamlıyorum. Değerli arkadaşlar, sayın milletvekilleri, 1 Kasım seçimlerini hep beraber yaşadık. 1 Kasım seçimlerinde AK PARTİ güven tazeleyerek Meclise gelmiştir. 7 coğrafi bölgemizin tamamında, 81 şehrimizin 63'ünde, 970 ilçemizin 740'ında, 396 beldemizin 290'ında birinci olarak AK PARTİ'miz ve AK PARTİ Hükûmetlerinin hazırladığı 14'üncü bütçe görüşmelerini gerçekleştiriyoruz. Milletten aldığımız bu yetkiyi millet lehine kullanmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyoruz. Bütçenin, kalkınmaya, birliğimize ve dirliğimize vesile olmasını temenni ediyor, hayırlı olmasını diliyorum. "Bismillah" diye başladığımız bütçenin bereketli olmasını Rabb'imden niyaz ediyorum. Değerli arkadaşlar, sayın milletvekilleri, bu bütçede Ahilik vardır. Tabii, Kırşehir milletvekili olunca Ahilikten Ahi Evran Veli'yi anmamak olmaz diye düşündüm. Başbakanımız ve Genel Başkanımızın sürekli belirttiği gibi Ahilik, aslında herkesin uyması gereken uyulduğu takdirde sorunlarımıza çözüm olacak, birçok meseleyi kökünden çözebilecek, bizim geçmişimizden gelen ve yaşayan değerler bütünüdür. Kırşehir'de doğmuş ve tüm dünyaya mal olmuştur. Ahdinde, sözünde ve sevgisinde vefalı olan, gözü, gönlü ve kalbi tok olan, alçakgönüllü, büyüklük ve gururdan kaçınan, herkese iyilik yapan, iyilikleri güzellikleri isteyen, yapılan iyilik ve yardımları asla başa kakmayan, hakka hukuka hak ölçüsünde riayet eden, insanların işlerini içten, gönülden ve güler yüzle yapan, Yaradan'dan dolayı tüm yaratılanları hoş gören, hata ve kusurları daima kendi nefsinde arayan, hak için hakkı söyleyen ve hakkı söylemekten asla korkmayan bir anlayışla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu vesileyle, Ahi Evran Veli'yi rahmet ve minnetle anıyorum ''

' UZLAŞI ALANI AHİLİK OLURSA, TÜM SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELİRİZ '

'' Evet, sayın milletvekilleri, 7 Haziran seçimlerinden sonra, 1 Kasıma kadar olan süreçte işte bu ilkelerle biz öz eleştiri yaptık, vicdan muhasebesi yaptık. Eğer uzlaşı Ahilik olursa, Ahi Evran olursa aslında çözülemeyecek hiçbir hadise yok. Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; bütçe görüşmeleri esnasında bir hususu belirtmeden geçmeyeceğim. Bizler halkın oyuyla seçilen kişiler olarak bu aziz millete karşı sorumluyuz. Milletvekillerinin yaptığı iş ve eylemlerde Anayasa, yasalara uygun hareket etmesi, en azından yaptığı yemine sadık kalması gerekir. Terörist cenazelerine gitmek, teröristi ve terörü haklı çıkarmak adına algı operasyonları yapmak milletimizin vicdanını ve şehitlerimizin aziz hatırasını rencide etmektedir. Bu nasıl bir iştir? Hangi vicdana sığar? Gittiğimiz her yerde milletimizin talebi nettir ve açıktır. Teröre ve teröriste destek veren kim varsa hukuk önünde hesap vermelidir. Başbakanlık genelgesini eleştirenler var, ben bunu da çok yadırgıyorum. Kanuna bağlı, devletine bağlı hangi memur böyle bir genelgeden çekinir değerli arkadaşlar? Herkesin bunu desteklemesi lazım. Eğer siz doğru işler yapıyorsanız, sizin böyle genelgelerden asla rahatsız olmamanız lazım ''

' ÇETİNKAYA, AYAKTA ALKIŞLANDI '

Konuşması ayakta alkışlanan Milletvekili Salih Çetinkaya, konuşmasına şöyle devam etti:
'' Bakın, değerli arkadaşlar, Yunus'un deyişiyle size sesleniyorum: "Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen." Değerli arkadaşlar, eğri insanlardan doğru işler çıkmaz. Eğri insanlardan doğru işler çıkmaz. Sizin söylediğiniz sözler dosdoğru olacak, dosdoğru duracaksınız, dik duracaksınız. Biz, bu manada Sayın Cumhurbaşkanımızla gurur duyuyoruz, Sayın Başbakanımızla gurur duyuyoruz  '' 

Çetinkaya, güzel ve anlamlı konuşmasının ardından uzun süre ayakta alkışlanırken; verdiği mesajlarla bir anlamda tarihi bir konuşma yapan Milletvekili olarak Kırşehirlilerin gururu oldu.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.