Beyaz önlükler yasta

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Op. Dr. Kamil Furtun’a için kınama mesajı yayınlandı.

Beyaz önlükler yasta
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
02 Haziran 2015 Salı 12:21

Beyaz önlükler yasta

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Op. Dr. Kamil Furtun’a için kınama mesajı yayınlandı.

Genel Sekreterliğe bağlı Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesinde basın açıklaması yapılarak yaşanan elim olay kınandı.

Düzenlenen programa Genel Sekreter Alpaslan Kuş’un yanı sıra Tıbbi Hizmetler Başkanı Halim Koçpınar, Mali Hizmetler Başkanı Serdar Duru, Halk Sağlığı İl Müdürü Bekir Demirbaş, Sağlık İl Müdürü Selçuk Büyüker, Kırşehir Tabipler Odası Başkanı Oğuz Kocamış, İlimizde sağlık alanında faaliyet gösteren sendika şube başkanları, Hastane Başhekimleri ve yöneticileri ile Genel Sekreterliğimiz ve bağlı sağlık tesislerinde görev yapan sağlık personelimizin katılımıyla gerçekleşti. 


‘ ALPARSLAN KUŞ, OLAYI NEFRETLE KINADI ‘

Genel Sekreter Alpaslan Kuş, programda yaptığı konuşmada, "Değerli  yöneticilerimiz , değerli mesai arkadaşlarımız ve tüm basın mensubu arkadaşlarımız öncelikle hepiniz toplantımıza hoş geldiniz.
Ülkemizin güçlü yarınlara daha sağlıklı bir toplum temelinde ulaşabilmesi adına, hekiminden ebe ve hemşiresine, eczacısından teknisyenine ve memuruna yaklaşık 700 bin kişilik çalışanıyla sizlerin sağlığı için emek veren büyük bir ailenin mensuplarıyız.
Sunduğumuz hizmetin hakkaniyeti, niteliği ve herşeyden önce sürdürülebilirliği için bu açıklamayı temsil ettiğimiz, sağlık camiası adına medyamız aracılığıyla sizlerin takdirine sunuyoruz.
Son günlerde manidar bir şekilde gündem oluşturan ve malesef değerli meslektaşımız Op.Dr. Kamil Furtun’un görevi başında vahşice katledilmesiyle farklı bir boyut kazanan saldırılardan, “Sağlık ve Şiddet” kelimelerinin sıkça yan yana anılıyor olmasından evlatlarınız olarak derin bir endişe ve üzüntü duymaklayız.
Bizlere güvendiniz, okuttunuz, büyüttünüz ve sağlığınızı emanet ettiniz. Bizler de bu emanete en iyi şekilde sahip çıkabilmek, sizlerin güvenini ve emeğini boşa çıkarmamak adına gece gündüz demeden çalışıyor, ter döküyoruz. Sizlere geçmiş yıllarla mukayese edilemeyecek nitelikte, gelişen tıp teknolojilerinin en iyi ürünleriyle donatılmış sağlık tesislerimizde hizmet vermekteyiz.

Ülkemizi sağlık alanında çağ atlatan ve dünyada zirve yarışına taşıyan bu büyük başarı, sizlerin desteği olmadan hizmet sunumunda tek başına yeterli olamayacaktır.

Şifa sunan ellerin sahipleri, her gün yastığa başını koyarken sağlığınız için aldığı kararları şöyle bir gözden geçirip, vicdanını rahatlatmadan gözlerini kapayamıyor. bundan emin olunuz. Ne var ki, üst üste yaşanan olaylar sizlerin evlatları olan sağlık çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu neredeyse tükenme noktasına getirmiş dunundadır.
Biz sizlerin sayesinde varız, sizlerin duaları ve desteğiyle ayaktayız. Mesleğimizi icra ederken kin. nefret ve şiddetin diliyle karşımıza çıkanlara en büyük dersi ancak ve ancak hep birlikte verebiliriz. Unutmayalım ki. insan hayatını hiçe sayacak kadar vahşileşen bu çirkin durumun sadece yasal düzenlemelerle sıfır noktasına getirilmesi beklenemez. Bu nedenledir ki;

Şifa veren eller sizlerden kendilerini anlayan yürekler istiyor. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum" dedi. 

Program konuşmaların ardından son buldu. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.