banner245

Öncel, önceliğini söyledi

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mehmet Öncel, yayınladığı mesajında Tıp Bayramı'nı kutladı.

Öncel, önceliğini söyledi

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mehmet Öncel, yayınladığı mesajında Tıp Bayramı'nı kutladı.

Genel Sekreter Op. Dr. Mehmet Öncel, “Canımızı emanet ettiğimiz, sağlıklı toplumların oluşmasında emek veren sağlık personelinin hayatımızdaki yeri çok önemlidir. Türk Hekimlerinin çalışma azmi tarih boyunca hiçbir zaman azalmamış aksine artarak Türkiye'nin içinde bulunduğu her şartta devam etmiştir” dedi.

Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Mehmet Öncel, ”Hiç şüphesiz hekimlerimizin gerçekleştirmiş oldukları çalışmalara insanlık her zaman minnet duymuştur. Hekimlerimizin ve diğer sağlık çalışanlarımızın insan yaşamındaki önemi herkesin malumudur. Sağlık çalışanların insan sağlığını korumak ve insan yaşamını sağlıklı sürdürmesi için her şartta görev yapmaktadırlar. Son yıllarda sağlık alanında sağlanan birçok gelişmeye karşılık yorucu ve yıpratıcı çalışma koşulları ve zorunlu hizmetler sağlık çalışanlarını yaşadığı zorluklardan sadece bir kaçıdır. Yaşanan kimi kötü örnekleri tüm sağlık çalışanlarına mal eden yayınlar ve bu nedenle şiddete maruz kalan doktorlar ve sağlık çalışanları vardır. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet önemli ve ortak bir sorun olarak devam etmektedir. Sağlık hizmetlerinin en iyi şekilde yerine getirilmesi, vatandaşların sağlık hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanması sosyal devlet anlayışının önemli unsurlarından biridir. Kaliteli bir sağlık sistemi, sağlıklı bir toplumun da birinci şartıdır. Ülkemiz, birçok alanda olduğu gibi sağlık hizmetleri alanında da önemli başarılarla gündeme gelmekte, sağlık alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. Ülkemizde sağlık sektöründe yaşanan gelişmeler, hayata geçirilen önemli projeler son derece sevindiricidir. Cenab-ı Hak`kın yarattığı en önemli varlık olan insana, hayatın her safhasında sağlık ile ilgili hizmet veren, onun sağlıklı ve mutlu olması için çaba sarf eden bir meslekte olmak hayatta en hayırlı işlerden biridir. Böylesine kutsal bir mesleği yaparken şüphesiz çeşitli zorluklar olacaktır. Ancak, aldığımız ve alacağımız hayır duaları bu yükümüzü hafifletecektir.  Bu vesile ile birliğimize bağlı Sağlık tesislerimizde görev yapan çalışanlarımızın Tıp Bayramlarını kutlarım” dedi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.