Taraftar: Kırşehirspor vazgeçilmez bir sevdadır

Kırşehir’de Terme Caddesi Ulucanlar Apartmanına yeni kurulan 40 Kırşehirspor Taraftar Derneği Yönetim Kurulundan basın açıklaması geldi.

Taraftar: Kırşehirspor vazgeçilmez bir sevdadır
24 Kasım 2014 Pazartesi 10:14

Taraftar: Kırşehirspor vazgeçilmez bir sevdadır

Kırşehir’de Terme Caddesi Ulucanlar Apartmanına yeni kurulan 40 Kırşehirspor Taraftar Derneği Yönetim Kurulundan  basın açıklaması geldi.

Kırşehirspor sevgisinin kendileri için vazgeçilmez bir sevda olduğunu belirten 40 Kırşehirspor Taraftar Derneği Yönetim Kurulu  ”Sevgili Kırşehirliler ve Kırşehirspor sevdalıları bizler için Kırşehirspor vazgeçilmez bir sevgi ve  duygudur. Soğukta stada gelen herkes takımımıza maddi ve manevi destek vermeye çalışıyor. Amacımız   ve sevdamız sadece Kırşehirspordur. Bizler Kırşehirspor’un önüne geçmek için değil, Kırşehirspor’u daha iyi noktalara nasıl getiririz onun mücadelesindeyiz. Bu takım ne şartlarda kuruldu ve ne şartlarda devam ediyor bunu iyi algılamamız gerekiyor. Şuan kimseyi sorgulama diye bir lüksümüz olamaz, bu nedenle bu saatten sonra bizler ne yapabiliriz demeliyiz. Bu anlamda yola  çıkan bizler 40ŞEHİRLİLER grubu olarak elimizden geldiği kadarı ile takıma destek olmaya çalışıyoruz. Ve çalışmaya da devam edeceğiz. Mutlaka herkes de öyledir. İki haftada bir kendi evimizde mücadele ettiğimiz maçlarımızda takıma biraz olsun kendi imkânlarımız ile destek olmalıyız. İki haftada bir kendi sahamızda oynadığımız maçlar için gönüllük esası ile Kırşehirspor yönetimimiz 2,50TL lik bilet uygulaması yapılmıştır. Ve sadece bilet fiyatı 2.50TL'dir. Bizler Kırşehir sevdalıları iki haftada  bir sadece 2.50TL veremiyorsak stada gelmeyip ve imkanı olup da takıma maddi ve manevi destek olmayan kişilerden ne farkımız olur? Maça gelip 2,50 TL veremiyorsak, Kırşehir sevadlısıyım,tribün lideriyim dememeliyiz. Bizler için Kırşehirspor’un değeri parayla pulla ölçülmemelidir. Kendimiz İçin değil Kırşehirspor için mücadele etmeliyiz. Biz takım olarak belki de grubumuzun en duygusal takımıyız bu anlamda. Bu yüzden bizler 40ŞEHİRLİLER olarak elimizden geldiği kadarı ile maddi ve manevi destek olmaya çalışıyoruz. Bizler Kırşehir'i ve Kırşehirsporu içerde ve dışarıda temsil eden kişileriz. Bizler bu anlamda takımımız ve şehrimizi ne kadar iyi temsil edersek bize karşı tepkiler o kadar olumlu olur. Bu yüzden bu mücadelede olan başta bizler 40ŞEHİRLİLER ve diğer grubumuz NEŞET ERTAŞ biraz daha duyarlı olup takımımız için maddi ve manevi ne kazandırabiliriz onu tartışmamız gerekiyor. Yoksa bizim stada gelip bir şeylerin mücadelesini yapmamızın hiç bir anlamı yoktur.
Bizler de bu anlamda Kırşehirspor sevdalıları ile bir araya gelerek dedik ki bu mücadelede daha etkili olabilmemiz  için, dernekleşmemiz gerekiyor dedik. Bu nedenle Kırşehir sevdalısı kişiler bir araya gelerek ve sona yaklaştığımız 40 KIRŞEHİRSPOR TARAFTAR DERNEĞİNİ kurmaya karar verdik. Derneğimizin amacı;
"Yeşil Kırşehirspor taraftarlarının gerek sosyal hayatta ve gerekse tribünlerde birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesi, şiddete dayalı her türlü hareketin önüne geçilmesi, Kırşehir taraftarlarının sayısının tüm Türkiye ve dünya çapında arttırılması, kalitesinin arttırılması, Kırşehir taraftarlarının sosyal hayatta daha fazla birlikte olabilmeleri için etkinlikler düzenleme, deplasmanlarda yapılacak başta futbol olmak üzere kulübün faaliyet göstermekte olduğu veya gelecekte faaliyet göstereceği tüm branşlardaki müsabakalara taraftarlarımızı çağdaş ölçüler içerisinde ve tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek şekilde götürebilmektir. Başta İlköğretim Okulları, Liseler ve Üniversiteler olmak üzere etkinlikler yapılarak , genç nesillere Kırşehir  tarihini ve duruşunu anlatarak Kırşehirli bir nesil oluşturmaktır.  Derneğimiz Kırşehirspor taraftarları arasındaki sosyal dayanışmayı arttırmak ve bütünleşmeyi sağlamak amaçları ile kurulmuştur."
Daha iyi bir şeyler yapmak için  hep birlikte bu onurlu mücadelemizi devam ettireceğimizi tüm kamuoyuna sizlerin aracılığı ile bildiriyoruz. SAYGILARIMIZLA...

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.