banner245

45 bin imza...

Aka, Memur Sen’e Bağlı Sendikaların Başkanları, basın ve STK temsilcilerine kahvaltı vererek “Özgürlük İçin 10 Milyon İmza” kampanyası gösterdikleri ilgi için teşekkür etti.

45 bin imza...

Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Rıza Aka, Memur Sen’e Bağlı Sendikaların Başkanları, basın ve STK temsilcilerine kahvaltı vererek “Özgürlük İçin 10 Milyon İmzakampanyası gösterdikleri ilgi için teşekkür etti.

Aka, kampanya çerçevesinde ilimizde 45,362 imza toplandığını belirtti. Destek olan herkese teşekkür etti ve konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Memur Sen il Temsilcisi Ali Rıza Aka, açıklamasında şunları kaydetti:

İMZALAR TAMAM, SÖZ SAYIN BAŞBAKANDA
ÖZGÜRLÜĞE ATILAN 10 MİLYON İMZA, ANKARA'YA YOLA ÇIKIYOR

Memur-Sen Konfederasyonu olarak 'Kamuda Kılık Kıyafet Özgürlüğü İstiyoruz' diyerek başlattığımız 'Özgürlük İçin 10 Milyon İmza' kampanyamıza destek dalga dalga yayılmış, çığ gibi büyümüş ve dün itibarıyla bütün yurtta sona ermiştir. Başlangıçta belirlediğimiz 10 milyon imza hedefinin üstüne çıkarak tamamlanan kampanyada toplanan imzaları genel merkezimize bugün gönderiyoruz. Genel merkezimizde toplanan imzalar, daha sonra genel merkez yönetimimiz tarafından gereği yapılmak üzere Başbakanlık'a teslim edilecektir. İlimizde toplanan imza sayımız ise 45.362’dir.

Sayın Basın Mensupları... Değerli Kırşehir Halkı…

Darbecilerini yargılayan Türkiye, darbe anayasasıyla yönetilme, hatta darbe anayasasında bile yer almayan kılık-kıyafet yönetmeliği ile kamu görevlilerinin özgürlüklerini kısıtlaması ayıbından kurtulmalıdır. Kamuda uygulanan kılık-kıyafet yasağı, özgürlük ve demokrasi noktasında sona erdirilmesi gereken yasaklardan biridir. Memur Sen Konfederasyonu kurulduğu günden beri temel hak ve özgürlükleri savunmuş, haksızlığa uğrayanların yanında olmuştur.  Türkiye'nin en büyük sivil toplum örgütü ve memur sendikaları konfederasyonu olarak üzerimize düşeni yaptık. Demokratikleşme ve özgürlük yolunda önemli adımlar atan Türkiye'nin, bu ayıptan en kısa zamanda kurtulması gerektiği talebini ortaya koyduk. Milletimizin yasakların kaldırılmasına yönelik taleplerini, imza kampanyamızla Sayın Başbakan'a iletiyoruz. Bundan sonra sorumluluk hükümetindir, TBMM'nindir, siyaset kurumunundur.

Kampanyayı başlattığımız ilk günden itibaren milletimizin ilgisi, bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Halktan karşılık bulacağına inandığımız kampanyamızın beklentimizin üzerinde ilgi görmesi, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın da göstergesi olmuştur.

Sayın Basın Mensupları... Değerli Kırşehir Halkı…

Biz Anayasa ve herhangi bir kanunda olmayan, kamuda kılık kıyafeti düzenlediğini iddia eden yönetmeliğin değiştirilmesini istiyoruz. Kamuda özellikle kadın çalışanları  mağdur eden ve ötekileştiren kamuda başörtüsüne özgürlük istiyoruz. Yönetmeliklerle, kısmi düzenlemelerle tam demokratikleşmenin sağlanamayacağı açıktır. Memur-Sen olarak, 12 Eylül referandumuyla başlayan demokratikleşme hamlesinin yeni anayasa ile sürmesi gerektiğini dile getirmiştik. TBMM'de yeni anayasa konusunda bir uzlaşı olmadığını görmek, milletimiz gibi bizleri de üzmektedir. Memur-Sen olarak mevsimsel iyileştirmeler yerine, Bugünkü konjönktürel iyiliğin yerine, kalıcı ve anayasa güvencesiyle getirilen demokratikleşme ve özgürlüklerden yana taraf olduğumuzu bir kez daha ilan ediyoruz. Temel hak ve özgürlükler kişilerin inisiyatif ve lütfuyla kullanılan hakka dönüşmemelidir. Hak ve özgürlükler, yasalarla ve anayasayla teminat altına alınmalı, en temel hakların kullanımı, bir minnet borcu doğurmamalıdır.
Halkın talepleri, sayın başbakanın ve hükümetin bu konudaki olumlu görüşleri ve STK'ların da bu konudaki özgürlük talepleriyle en kısa sürede bu sorunun çözülmesini bekliyoruz.

Sayın Basın Mensupları... Değerli Kırşehir Halkı…

Milletimiz, Özgürlük İçin 10 Milyon İmza Kampanyası'na katılarak üzerine düşeni yapmıştır. Tarihi bir adım atılmıştır. Memur-Sen olarak bizler de, üyelerimize, ülkemize karşı bir sorumluluğumuzu daha yerine getirmiş olmanın vicdani rahatlığını yaşıyoruz. Bu kampanya sürecinde bize destek olan bütün kişi ve kurumlara, sivil toplum kuruluşlarına da ayrıca teşekkür ederiz. Özgürlüklerin önündeki bütün engellerin kalkması dilek ve temennisiyle, katılımınız ve desteklerinizden dolayı kampanya boyunca yakın ilgi gösteren siz  basın mensuplarına da çok teşekkür ediyorum.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.