banner245

857.5 milyon TL yatırım yapılıyor

2014 yılı İl Koordinasyon Kurulu ve İdare Şube Başkanları toplantısının üçüncüsü, Valilik Toplantı salonunda yapıldı.

857.5 milyon TL yatırım yapılıyor

857.5 milyon TL yatırım yapılıyor

2014 yılı İl Koordinasyon Kurulu ve İdare Şube Başkanları toplantısının üçüncüsü, Valilik Toplantı salonunda yapıldı.

Yatırımcı kuruluşların ilimiz ölçeğinde yürüttükleri projeler kapsamında çalışmalarıyla ilgili olarak bilgi almak, kurumlar arası koordinasyonu ve işbirliğini sağlamak amacıyla yapılan toplantıda, 2014 Yılı yatırımlarının genel değerlendirilmesi yapıldı.

Vali Özdemir Çakacak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. S. Kudret Saylam, Belediye Başkan Vekili Halil Tan, Vali Yardımcısı Özkan Demirel, kaymakamlar, bölge kuruluşlarının temsilcileri, ilçe ve kasaba belediye başkanları ile daire müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Özdemir Çakacak, yatırım izleme raporlarına göre 2014 Yılında ilimiz genelinde 241 projenin uygulanmak üzere programlarda yer aldığını söyledi.

Bu projelerin toplam tutarının 857 milyon 462 bin TL olduğunu dile getiren Vali Özdemir Çakacak, “Önceki yıllarda 278 milyon 701 bin TL harcama yapılan bu projelere, 2014’te 178 milyon 674 bin TL ayrılmıştır. 2014 Yılı Haziran Ayı itibariyle bu yatırımlara 79 milyon 750 bin TL harcama yapılmıştır.” dedi.

Hükümetimizce ayrılan bu ödeneklerle ilimizde önemli projelerin yürütüldüğünü belirten Vali Çakacak, “Yapılan bu harcamaların 45 milyon 355 bin lirası karayolları, 8 milyon 469 bin lirası milli eğitim, 5 milyon 991 bin lirası iller bankası, 5 milyon 314 bin lirası Ahi Evran Üniversitesi, 4 milyon 369 bin lirası devlet su işleri, 2 milyon 253 bin lirası da İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirildi. Yatırımcı kuruluşlarımızın yürüttükleri projeler toplamında %41.80 oranında nakdi gerçekleşmeye karşılık %44.63 oranında fiziki gerçekleşme sağlanmıştır. Yatırımcı kuruluşlarca yürütülen 241 projeden 19’u tamamlanmış, 112’si devam etmekte, ihale aşamasında 27 ve başlanmayan 83 proje bulunmaktadır” dedi.
Toplantıda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 2011 yılından bugüne Doğu Karadeniz Bölgesinden başlayarak 2013 yılında tüm Karadeniz Bölgesinde uygulanan Engelliler Destek Programı (EDES) hakkında da bilgiler veren Vali Çakacak, “EDES, 2014’te Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir ve Nevşehir illerinin katılımıyla 22 ilde uygulanacaktır. EDES kapsamında, bu illerde Valiliklerin yetki ve sorumluluğunda kamu kurum ve kuruluşları, İl Özel İdareleri, Belediyeler, meslek odaları ve üniversiteler tarafından gerçekleştirilecek projeler desteklenecektir. 10 bin lira 100 bin lira arasında desteği olan projeler için son başvuru tarihi 1 Eylül 2014’tür. Bu kapsamda farkındalık eğitimlerine yönelik projeler, engellilerin psiko-sosyal ve tıbbi rehabilitasyonunu sağlamaya yönelik projeler desteklenecektir “ diye konuştu.
Toplantı, yatırımcı kuruluş yöneticilerinin faaliyetleri hakkında bilgiler vermesi ile sona erdi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
fatih - 7 yıl önce
sular akmiyor. evimizde sular akmiyor. sorun nedir. medrese mahallesinde iki güne bir su kesiliyor. gelincede üst katlara su çıkmıyor. hiç böyle olmazdı. bu sene ne oldu anlamıyorum. lutfen yasar başkana iletin.
Avatar
Ali keskin - 7 yıl önce
evet sular akmıyor apt. 5. katta oturuyorsun su çıkmıyor çıkmayacaksa niçin ruhsat veriyorsun be kardeşim.
Avatar
Kentli - 7 yıl önce
karayollarının payı manidar.