banner245

Bahçeci, başarının sırlarını verdi

Ahi Evran Üniversitesi Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü tarafından organize edilen ve öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişiminin artırılması amacına yönelik konferans gerçekleştirildi.

Bahçeci, başarının sırlarını verdi

Ahi Evran Üniversitesi Çiçekdağı Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü tarafından organize edilen ve öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişiminin artırılması amacına yönelik konferans gerçekleştirildi.

Konferansa, konuşmacı olarak katılan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin yanı sıra Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Özduran, Öğretim üyeleri, siyasi parti temsilcileri Çiçekdağı halkı ve çok sayıda öğrenci katıldı. Başkan Bahçeci, konferanstan önce öğrencilerle yemek yedi.
Konferansta konuşmasını yapmak ve başarı öyküsünü paylaşmak üzere kürsüye gelen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, konferansın gerçekleşmesinde emeği geçen öğretim görevlisi Meryem Düğer ve okul idarecilerine teşekkür etti. Başkan Bahçeci yaklaşık bir buçuk saat süren konferansta özetle şunları kaydetti:

“ Üniversite süreci insanların hayatında çok önemli bir süreçtir. Hem kendi başımıza hareket ettiğimiz hem de kendimizi geliştirme imkânı bulduğumuz bir zamandır. Bu yüzden bu süreci çok çalışarak, dünyayı tanıyarak, etrafımızı sorgulayarak, okuyarak, öğrenerek, kendimize hedefler belirleyerek geçirmeliyiz. Bir toplumda en önemli şey bireylerdir. Bireyler toplumu oluşturur. Biz de bu yüzden toplumu oluşturduğumuz için çok önemliyiz. Kendimizi yaşadığımız toplumda ne kadar iyi yetiştirirsek ne kadar kaliteli ve donanımlı olursak toplumumuz da çok iyi bir toplum haline gelir. Türk toplumu olarak diğer toplumlardan farkımız sadece kendi menfaatlerimiz için çalışmıyoruz. Başkalarının da menfaatlerini düşünüp maksimum fayda için çalışıyoruz. Bu yüzden Türk toplumu diğer toplumlardan daha üstündür. Adalet anlayışı ile hareket ederek, mücadeleci ruhumuzla aldığımız hedefler yolunda çok çalışarak iyi yerlere geliyoruz. Sizin de başarıya ulaşmanız için çalışmaktan vazgeçmeden, dürüst bir şekilde, pozitif düşünceler eşliğinde, mücadele ruhu ile çok çalışıp hedeflerinize ulaşmanız gerekmektedir.”

Kendi hayatından da kesitler sunan Başkan Bahçeci, “Geçmişte yaşadığımız olumsuz olaylar bizi ve ailelerimizi siyasetten hem soğutmuş hem de korkutmuş olabilir. Demokrasiye katılım noktasında da aksamalar olmuş olabilir. Eğitim sektörünü, sağlık sektörünü, askeriyeyi, yerel yönetimleri siyasetçiler belirliyor. Bu kadar önemli bir alana bu yüzden gençlerimizin de dâhil ederek düşünceleriyle, farklı fikirleriyle gençlerin desteklemeleri gerekiyor. Dünya'ya baktığımızda da artık siyaset yaşının daha genç yaşlara indiğini görüyoruz. Teknolojinin gelişmesi, bilginin hızlı yayılması, gençlerin de bu teknolojiden daha fazla yararlanması onları bilgiye daha yakın yapmaktadır. Bu açıdan biz gençleri çok önemsiyoruz. Üniversite çağları gençlerin kendilerini her anlamda geliştirebilecekleri, dünyaya açılan pencerelerine yeni pencereler ekleyebilecekleri, dünya insanı olma yolunda adımlar atabilecekleri çok önemli bir dönemdir. Bu yüzden gençler bu dönemde kendilerini okuyarak, konferans, seminer, panel gibi faaliyetlere katılarak ve gönüllülük esasına dayanan işlere adım atarak daha aktif olmalılar. İnandığınız davaya ulaşmak ve faydalı olmak için çok çalışın. Kendinize hedefleriniz belirleyin ve bu hedeflerinize ulaşmak için de birtakım şeylerden vazgeçin. Çok çalıştıkça Atatürk’ün dediği gibi muhasır medeniyetler seviyesine ulaşabiliriz” dedi.

Türkiye’nin genç nüfuslu bir ülke olduğunu belirten Bahçeci; “Bu genç nüfusun siyasette aktif olarak yer alan, inisiyatif alarak söz sahibi olmaları gerekiyor. Ben de siyasete atıldığımda çok genç yaştaydım. Bunu dezavantajları ve avantajları oldu. Siyasetçi olmak çok büyük emek ve zaman isteyen bir iştir. Belediye başkanı olarak çok fazla sorumluluklarımız var. Sizin de öğrenci olarak çok fazla sorumluluğunuz var. İlk olarak kendinize hedefler belirleyeceksiniz. Bu hedeflerinize ulaşmak için dürüst bir şekilde çok çalışacaksınız. Derslerinize önem vermenin yanında dünyayı da yakından takip eden, sürekli okuyan, kendini geliştiren bireyler olacaksınız. Sorumluluğunuz bilincinde olarak planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarınızı yürüteceksiniz. Ayrıca yaptığınız her işte istişare ederek gerek hocalarınıza gerek arkadaşlarınıza danışarak artılarınızı, eksilerinizi göreceksiniz” dedi.

Konferans Bahçeci’nin öğrencilerin sorularını yanıtlaması ve hediye takdimi ile son buldu.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.