banner245

Bahçeci'ye sevgi seli vardı

"Kırşehir'e Hizmet Yolunda 5. Yıl Programı" büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Bahçeci'ye sevgi seli vardı

"Kırşehir'e Hizmet Yolunda 5. Yıl Programı" büyük bir coşkuyla gerçekleşti.

Akşam saat 18.00’de Kelebek Düğün Salonu’nda gerçekleşen “Kırşehir’e Hizmet Yolunda 5 Yıl” programında yoğun bir katılım ve coşku vardı. Programa Kırşehir Milletvekili Muzaffer Aslan, Ak Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya ve sivil toplum kuruluşu başkanları ve temsilcileri, basın mensupları ve binlerce vatandaş katıldı. Programda vatandaşlara hitap eden Başkan Bahçeci, göreve geldikleri günden bugüne yaptıkları icraatları ve yeni dönemde gerçekleştirecekleri projeleri anlattı. İkizarası Kentpark, Cacabey Meydanı, Ahi Evran Külliyesi, alt yapı çalışmaları ile birlikte 5 yılda yapılan çalışmaları özetleyen Bahçeci, Kırşehir halkının kendilerine olan güvenini hiçbir zaman boşa çıkarmadıklarını ve çıkarmayacaklarını söyledi. Siyasi çekişmelerin anlamsız olduğunu belirten Bahçeci, gerek kendisinin gerek diğer siyasi parti adaylarının Kırşehir’e hizmet için yola çıktıklarını söyleyerek dostluk ve kardeşliğin önemine vurgu yaptı.

Bahçeci, programa gösterilen yoğun ilgiden dolayı tüm Kırşehir halkına teşekkür ederek, " 5 yıl boyunca inanarak çalıştık ve birlikte başardık " dedi.

' ÇETİNKAYA, EMANETİ EMİN ELLERE VERELİM '

AK Parti Teşkilatı ve Kırşehir halkının geniş katılım gösterdiği toplantının açılışını AK Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya yaptı. Sizler desteklediğiniz için bu dava yüksek onurlu bir dava diyen Çetinkaya, “Kırşehir Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci ve ekibinin AK Belediyecik anlayışı ile beşinci yılını doldurdu. Bu salonda Kırşehir var. Ahi Evran’ın torunları Yunus gönüllü insanlar var. Aşkın ve sevginin dilini konuşan insanlar burada her dili her rengi ile biriz birlikte hep beraber Kırşehir’iz. Bu beş yılda yapılanlar gelecekte yapılacak olanların teminatıdır. Kim ne derse desin, bizim istikametimiz bellidir. Niyetimiz hayır inşallah akıbetimiz de hayır olur. Geleceğin Kırşehir’ini oluşturmak için yollara düşme zamanıdır. Gezmedik kapı görüşmedik insan bırakmayacağız. Kırşehir emanetinin emin ellerde kalması için az uyuyup çok çalışma zamanıdır. Sizler olmasanız bizlerin inanın ki hiçbir şeyi yok biz sizlerle el ele yürümeye devam edeceğiz. Üzerimizde dedikodu oluşturanlara en büyük dersi sandıkta vereceğiz” şeklinde konuştu.

Kırşehir Belediyesinin beş yıllık süreç içerisinde yaptığı yatırımları anlatan Kırşehir AK Parti Milletvekili Muzaffer Aslan ise konuşmasında, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Belediye Başkan Adayımız Yaşar Bahçeci’yi kutluyorum. AK Belediyemiz de beş yılını doldurmuş durumda yapılan hizmetler ve yatırımlar ortada Kırşehir en sağlıklı ve en güçlü hizmeti bu son beş yılda almıştır. Marka şehir haline geldi. Gelen misafirlerimiz biz yatırımları saymadan Kırşehir’de yaşanan değişimi anlatıyor. AK Belediye her alanda sosyal belediyecilik anlayışını hayata geçiriyor. Hiçbir konuda ayrım yapmadan her alanda çalışıyoruz. Belediyecilik sadece yol yapıp, asfalt yapmakla olmuyor. Bir ilde sosyal belediyecilik uygulanıyor ki görüyoruz bunu her alanda belediyemiz sosyal belediyeciliği her alanda uyguluyor.

Sadece yatırımlar merkezle alakalı değil, STK’larla birlikte hep birlikte Kırşehir için çalışıyoruz. Bu topraklara hizmet etmek bizlerin boyun borcu, takip edilmesi gereken her konuyu takip ederek hizmete dönüştürüyoruz. Akpınar’da Boztepe’de Mucur’da her ilçemiz de köylerimiz de dahi eksiklikleri giderme yolunda çaba gösteriyoruz.

Kırşehir’in marka değerlerine önem vererek bu değerleri gerekli alt yapılarla kuvvetlendiriyoruz” ifadelerini kullanarak Kırşehir’e hükümetin ve Kırşehir Belediyesinin yaptığı yatırımları anlattı.

Beş yıllık görev süresinin anlatımının halka ve parti teşkilatına sunumunun yapıldığı gösteride slayt eşliğinde ve alkışlarla sahne alarak yaptıklarını anlatan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, güçlü bir ekiple en olumsuz zamanda göreve başladıklarını söyledi.

Bahçeci, Biz insanımızla gurur duyuyoruz. 30 Martta Kırşehir’i bir adım daha ileri atacak seçimin startını bugün veriyoruz.

Yola çıkarken sizleri utandırmayacağımızı söylemiştik. Gece gündüz sizler için çalışarak Kırşehir için projeler üreteceğimizi söylemiştik. Kaybolan Kırşehir Belediyesinin itibarını tekrar kazandırdıklarını ifade etti.

HİZMET ÇITASINI YÜKSELTEREK GÜVENİ YENİDEN TESİS ETTİK

Bahçeci Kırşehir Belediyesinin itibarını tekrar kazandırdıklarını söyleyerek, “Göreve geldiğimiz gün kimseye tepeden bakmadan hizmet çıtasını yükselteceğimizi söylemiştik. Hizmet çıtasını yükselttik. Hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak. Bizler hizmet etmeye kilitlendik. Bundan sonra bu makama gelen herkes hizmet etme çıtasını daha da yukarılara dikecek. Bizler çalışırsak Kırşehir kazanacak. Bizler hizmet edersek Kırşehir büyüyerek güzelleşecek. Bizler sizleri utandırmayarak hizmet etme yolunda her şeyi yapacağız. Sizler için hayaller kurduk” dedi.

BAHANELERE SIĞINMADAN BİR BUÇUK YILDA BORÇLARIN ÇOĞUNU ÖDEDİK

Kırşehir Belediyesine itibar kazandırarak bir buçuk yılda borçların çoğunun ödendiğini anlatan Bahçeci, “Biz 182 icrası olan bir Belediye devraldık. Kimsenin mal ve

Borç vermek istemediği bir Belediye devraldık. Ama elhamdülillah bunların hepsini aşarak Kırşehir Belediyesine bir itibar kazandırdık. 40 trilyon borç öderken icraların hepsini kaldırdık. Bunları yaparken bahanelerin arkasına saklanarak sizlere hiçbir zaman olumsuzlukları gerekçe olarak sunmadık. Kırşehir’e çağ atlatacak projeleri hayata geçirdik” ifadelerini kullandı.

Bahçeci tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada, “Bana herkes kendini bu kadar hırpalama bir kent park, bir cacabey meydanı, bir Pazar yeri projesi bile fazla gelir bu projeler bile seni bir dönem daha Belediye Başkanı yapmaya yeter dediler. Biz Allah ömür ve güç verdiği sürece çalışmaya devam edeceğiz. Her zaman arayış içerisinde durmadan olacağız. Bu şehre vizyon katacağız. Ufak çekişmeler, iftiralar, dedikodularla hizmet etmeye vakit bulunmaz diyerek elimizin tersi ile bunları geri çevirip eski siyaset anlayışını geri ettik. İftira edenlere dedikodu edenlere itibar etmedik. Adam gibi bir duruş sergilemeye çalışarak her şeyi geri teptik. Hırsızlara yol vermeyerek rantçıların rantını kestik. Ben siyasete girmeden hiç düşmanım yoktu. Şuan hatırı sayılır düşmanlarım var. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Daima dik durduk. Oy veren vermeyen herkese hizmet etmek için biz buradayız. Siyaseti ve iktidarı hizmet aracı olarak gördük.

Şu bölgenin bu bölgenin insanı anlayışına son vererek eşitlik ilkesini oluşturduk. Kırşehirlilerden ricamız makam derdine düşenlere fırsat vermeyin. Yüzlerce Yaşar Bahçeci gelir gider ama bir tane Kırşehir var.

İnsanın olmadığı hiçbir şeyin önemi yok. Temizlik görevlisinden Başkan Yardımcısına kadar biz bir aileyiz. Yaşadığımız şehre hizmet etmek, bizler enerjimizi sizlerden alıyoruz. Sevdamız Kırşehir, başladığımız her işi bitireceğiz. Yıllarca Ahilik Kırşehir’in başkenti denildi. Yıllarca Valilik emri ile programlar memurlarla doldurulurdu. Tam iki buçuk yıl külliye projesi için çalıştık. Bütün külliyeleri inceledik. Makaleleri okuduk.

Yapılanlar yeterli mi elbette yeterli değil, yıllarca Kırşehir’in neden büyümediği konuşuldu. Ahi Evran vasiyetinde bir vakıf kurduğundan bahsediyor. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın emri ile Ahi Evran Vakfını yeniden hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullanarak projelerinden bahsetti.

Kırşehir Belediyesinin beş yıllı tanıtım toplantısı AK Parti teşkilatının kapıda misafirlerini uğurlaması ile son buldu.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
homurlu - 8 yıl önce
partisini sevmıyorum ama yaptığı işlerden bır kırsehırlı olarak cok memnunum, kısa zamanda kırsehırın çehresini değiştirdiii. yeni dönemde daha fazlasını da yapabılır
Avatar
[email protected] - 8 yıl önce
hakkınızda hayırlısı olur inşallah...........yaptıklarınız yapacaklarınız teminatı gibi duruyor.2 döneminizde sosyal belediyecilikte insana olan yatırımlarınızın daha da artması dileği ile ..................
Avatar
Eğitimci - 8 yıl önce
ak'ın kara olduğu günlerde bile. halkın sevgisini kazanan başkan. parti gözetmeksizin çalışmalarınız taktir görüyor. görmelide.
sosyal belediyecilikte devrim yaşadı kırşehir. gelecek kaygısı olmayan bir başkan görünümü oldukça net.
saygılar.