Başkan Bahçeci, 9 yıllık tarihi hizmetlerini anlattı

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir’deki Ulusal ve Yerel Basın mensupları ile bir araya gelerek Belediye faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 

Başkan Bahçeci, 9 yıllık tarihi hizmetlerini anlattı
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
13 Şubat 2018 Salı 11:50

Başkan Bahçeci, 9 yıllık tarihi hizmetlerini anlattı

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir’deki Ulusal ve Yerel Basın mensupları ile bir araya gelerek Belediye faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. 

Göreve geldiği günden beri halkın içinde, halkla bütünleşmiş bir anlayışla Kırşehir'i yönetme isteği ve gayretinde olan Başkan Bahçeci, yaklaşık 9 yıllık görev süresince Kırşehir Belediyesi olarak yaptıkları ve yapacakları icraatları  ulusal ve yerel basın temsilcilerine   aktardı. Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Bahçeci, planlanan değerlendirme toplantısında Kırşehir Belediyesi’nin yaptığı ve yapacağı hizmetlerle ilgili bilgiler verdi.
Başkan Bahçeci, " Her düzenli olarak dokuz yıldır aksatmadan faaliyet sunumlarımızı gerçekleştiriyoruz. Ocak ayından başlayarak Nisan ayına kadar toplumun farklı kesimleri ile bir araya geleceğiz. Bizler toplumu her kesimine ulaşmaya çalışıyoruz. Dokuz yıldır faaliyetlerimizde halkla ilişkiler arasında bana en etkili olanı hangi derseniz bu faaliyet sunumlarını söylerim. Genç yaşta siyasete başladım ve farklı bir siyaset ortaya koymaya çalışıyoruz. Sıradan, alışagelenmiş, yıllarca yapılan siyasetin dışında, yeni bir şeyler söyleyerek ortaya koymaya gayret ediyoruz. Bunu yapmamız bana göre en önemli görevlerden bir tanesi .Özellikle Türkiye’de gençlere daha fazla fırsat verilmesi için, genç siyasetçilerin önünün açılması için bu fırsatı yakalayan gençlerin daha başarılı olması lazım. Kendimize rehber edindiğimiz bir sözümüz var. Halkı dinlemeyen siyasetçiler , gemiyi karaya oturtmaya mahkumdur. Eğer siz halkın ne istediğini ve ne istemediğini bilmezseniz o zaman kendinize doğru politikalar belirleyemezsiniz. Biz dokuz yıldır faaliyet sunumlarımızdan o kadar çok faydalandık ki yılda bir defa da olsa toplumun farklı kesimleri ile bir araya gelerek çalışmalarımızı anlatıyoruz. 
Başkan Bahçeci , Belediyemizin vizyonunu yansıtacak mekanlar oluşturmaya özen gösteriyoruz. Belediye Başkanı olarak ta ortaya çıkarttığımız, yaşadığımızı görmeniz, hissetmeniz gerçekten bu hiçbir şeye ölçülebilecek haz değil. Dünya'nın en büyük hazı başarmaktır. Bizde dokuz yıldır önce zihinlerdeki tapuları yıkarak , geleceğe umutla bakabilen , bir çok eserinden gurur duyulan Türkiye’de bir çok projesi örnek gösterilen bir şehir haline geldik ve gelmeye devam edeceğiz. Bunun en önemli sebeplerden biri ortak akılla istişaredir. Peygamber efendimiz Uhud savaşının sonucunu bildiği halde istişare etmiştir. Bütün şehirleri gezerken bir fotoğraf çekiyoruz. Yaptığımız bu toplantılarda o kadar güzel fikirler çıkıyor. Sizlerde basın mensupları ile doğru bir ilişki kurmaya özen gösteriyoruz.
 Basın halkın bilgilendirilmesi noktasında çok önemli bir görev yapıyor. Özellikle yerel basın gerçekten çok önemli. Şehrin menfaatini her şeyin üstüne koymak bana göre en önemli prensip olması lazım. Şehrin menfaatine göre hareket etmek bizim için en büyük katkı olacak. Şu günler zor dönemlerde geçtiğimiz günlerde işimize dört elle sarılmamız lazım. Ne iş yapıyorsak Allah için , Vatan için, Millet için daha fazla yapmamız lazım. Her gittiğim yerde söylüyorum benim iki tane kırmızıçizgim var. Bir tanesi vatan ilk sırda tartıştırmam, böldürtmem, ikinci çizgim şehrim. Bunların dışında her şeyi tartışabiliriz. Birbirimizi baskı altına almadan, karşımızdakinin fikrinin de bizim ki kadar kıymetli olduğunu bilmemiz lazım. Sadece kırmızı çizgimizden taviz vermeyelim. Vatan haini ise onunla ilgili tartışacak ve konuşacak hiçbir şeyimiz yok. 
Başkan Bahçeci Şehrimiz adına ekibimizle birlikte gece gündüz çalışıyoruz ve her türlü zorluğa rağmen çalışmaya devem ediyoruz. Dokuz yılda baktığımızda uğramadığımız iftira, duymadığımız dedikodu , çamur hakkımızda duymadığımız hiçbir şey kalmadı. Dedikodunun gündem belirlediği değil, hizmetin ve yapılan işin şehre katkının konuşulduğu bir şehir olmamız lazım. Bu şehrin kaderini dedikoduculara mahkûm etmeyeceğiz. Biz bir hizmet çıtası koyduk, bundan sonra gelecek her kes bizden daha fazla üretmek zorunda ki toplumun gözüne girsin. Dokuz yıldır kimseye kin gütmeden ama duruşta sergileyerek dikleşmeden dik durarak yaptığımız işin hakkıyla yapmak istiyoruz. 
Başkan Bahçeci 2009-2014 yılındaki seçimlerde de söylediğim gibi kadere iman etmiş insanlarız. Allah neyi dilediyse onu yaşayacağız. Yaptığımız işleri eleştirilir, mutlaka hatalarımız var. Başka maksatlarla birilerinin verdiği şeylerle hatayı yapana karşı hiçbir şey olamamış gibi muamele edersek o zaman da düzgün ve dürüst işini yapan kişilere haksızlık etmiş oluruz. Hepimizin gayesi yaşadığımız şehri daha güzel olması, yaşadığımız şehir ne kadar güzel olursa hepimiz bundan faydalanacağız. 
Başkan Bahçeci Çarşı güzel olursa insanlar gelip alışveriş yapar. Çarşı kötü ve çirkin olursa insanlar kaçar. Şehir ne kadar güzel olursa , insanlar o kadar bu şehirde yaşamak ister. Şehir ne kadar çirkin olursa o zaman kaçmak isterler. 98.000 nüfustan 137.000 oldu. En agresif büyüyen şehirlerden biriyiz. Bu nüfus oranı daha da artacak ve yaşanabilir bir şehir haline geleceğiz " dedi.

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.