banner245

Çelik, Başkan'a övgüler yağdırdı

Kırşehir Belediyesi’nin projelerinden olan Ankara-Kayseri yolu yeşil bant projesinin temel atma Töreni, 25 Mayıs Cumartesi Günü saat 14.00’de Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr Hüseyin Çelik’in katılımı ile gerçekleşti.

Çelik, Başkan'a övgüler yağdırdı

Kırşehir Belediyesi’nin projelerinden olan Ankara-Kayseri yolu yeşil bant projesinin temel atma Töreni, 25 Mayıs Cumartesi Günü saat 14.00’de Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr Hüseyin Çelik’in katılımı ile gerçekleşti.

Temel atma ve bir dizi programlara katılmak için Kırşehir’e gelen  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr Hüseyin Çelik’in Belediye ziyaretinde, Kırşehir Valisi Özdemir  Çakacak, Nevşehir Milletvekili Erdal Feralan, Kırşehir 22. Dönem Milletvekili Hacı Turan, Ak Parti İl, ilçe Teşkilatı ve Belediye Meclis Üyeleri de hazır bulundu. Belediye ziyaretinde Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, belediyenin projelerini ve yatırımlarını anlatan brifing’ini sundu.


' Kırşehir’de gösterilmiş olan ev sahipliği için öncelikle değerli Valimize, belediye başkanımıza İl teşkilatımıza ve buradaki değerli arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum ' diyerek söze başlayan Çelik özetle;  “Ben Kırşehir’e yaklaşık on kere geldim.Her gelişimde Kırşehir’i biraz daha değişmiş gördüm.Bu değişimde , gelişimde emeği geçenleri tebrik ediyorum.Kırşehir oldum olası partimize kurulduğu günden buyana teveccüh göstermiştir.Biz bunun ne anlama geldiğini çok iyi biliyoruz.Yaşar Bahçeci kardeşim meslek kariyerine bir mühendis olarak Van’da başladı.Şu anda gördüğünüz gibi Kırşehir’de harikalar ortaya koyuyor.Bundan dolayı kendisini tebrik ediyorum.Açıkçası bizde belediyecilik deyince akla hep çöp toplayan, yolları temizleyen, kanalizasyon gibi hizmetler algılanıyor.Asıl bunlar değil.Şurası açık ki, Ak Parti ile birlikte belediyeciliğin mahiyeti değişti.Artık kültürel belediyecilik oldu.Çevre ile ilgili projelerin ve diğer sosyal projeleri Kırşehir de hayata geçmiş olması gerçekten sevindirici.Bugün Yeşil Bant Projesinin temelini atacağız.Teşkilatımızla buluşacağız.Burada, bozkırın insanlarıyla birlikte olmaktan haz duydum.Bu Yaşar kardeşimizin 10 parmağında 10 marifet.Bahçeci şehirleşmek demek.Kendisi inşaatçı.Böyle bozkırın içerisinde yeşilliğin, çiçeklerin olması hakikaten takdire şayan.Tabandaki arkadaşlarıma söylemek istiyorum, Yaşar kardeşim daha önce parti sekreteri olarak, daha sonra İl Başkanı oldu.Şimdi Belediye Başkanı oldu.1-2 dönem daha yapsın, ondan sonra mebus olsun ve bu yol açık.Yani bütün bu şeyler açık, yollar açık” dedi. 

Ziyaretin sonunda Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr Hüseyin Çelik’e Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci tarafından hediyeler takdim edildi.

' YEŞİLBANT PROJESİ TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILIM YÜKSEK OLDU '

 Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr Hüseyin Çelik tarafından temel atma töreni gerçekleştirilen Yeşil Bant Projesi; Ankara-Kayseri karayolunun, Kırşehir il merkezinden geçen güzergâhta olmasından dolayı, Kırşehir’in prestiji açısından oldukça önem arz ediyor. 4.4 km uzunluğunda ve yaklaşık 31.500 m2’lik alan kapsayan, çevre yolunun sağında ve solunda devam eden Yeşil Bant projesi kapsamında parklar, spor alanları, bisiklet ve yürüyüş yolları gibi çeşitli aktivite olanakları sunan rekreasyon alanları bulunuyor.

Saat 14.00 da yapılan Ankara-Kayseri Yolu Yeşil Bant Projesinin Temel Atma Törenine, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr Hüseyin Çelik’in yanı sıra Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Nevşehir Milletvekili Erdal Feralan, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker ,Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, İl Emniyet Müdürü Mustafa İncebay, İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal, Ak Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, , Ticaret ve Sanayii odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu, daire amirleri, Firma yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve basın mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

' BAHÇECİ: ŞEHRİMİZE KİMLİK OLUŞTURUYORUZ '

Burada ilk konuşmayı yapmak üzere kürsüye gelen Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci özetle "Her zaman desteğini yanımızda hissettiğimiz sayı Bakanımıza bizleri kırmayarak ilimize geldiği için tüm Kırşehirliler adına teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.Sayın Bakanım bu yol doğu ile batıyı birbirine bağlayan bir yol.Karayolları kayıtlarına göre günde ortalama on bin araç geçiyor. Biz, belediye yönetimine talip olduğumuzda, gittiğimiz her ev toplantılarındaki konuşmalarımızda, şehirlerin girişleri şehirlerin kimliğini yansıtır demiştik. Maalesef Kırşehir’imizin hem Ankara girişi, hem Kayseri girişi, hem güney girişi, hem Karakurt girişi şehrimizi yansıtmıyor. Göreve geldikten sonra hemen şehir girişleri ile ilgili çalışmalarımızı başlattık. Güneykent girişimizde inşaat çalışmaları şuan devam ediyor.Bu yol bittiğinde, bisiklet yoluyla, kaldırımlarıyla, aydınlatmasıyla, peyzaj düzenlemesiyle inşallah güzel bir şehir girişi olacak.Ankara –Kayseri Karayoluna Karayolları tarafından beton asfalt çalışması yapıldı.Yaklaşık yirmi tiril yon bir yatırım yapıldı.İnşallah şehrimizin önemli bir ihtiyacı olan hastane kavşağımızın alt geçidinde yer teslimi yapıldı. Yaklaşık yirmi beş tiril yonluk bir yatırım gerçekleştiriliyor. Bu yol boyu üzerinde iki yıl önce hizmete giren 300 yataklı hastanemiz hizmete girdi. Yine Özel İdaremiz burada.Hızla inşaatı devam eden terminalimizde bu yolun üzerinde. Burada yine üç tane üst geçidimizin inşaatı devam ediyor " dedi.

' BAHÇECİ: KIRŞEHİR DEĞİŞİYOR, KIRŞEHİR GÜZELLEŞİYOR '

Şehitlikten başlayarak Meytaş kavşağına kadar uzanacak bu proje kapsamında park alanları, spor alanları, çocuk oyun alanlarıyla bisiklet ve yürüyüş yollarının da olacağını söyleyen Bahçeci, şehrin prestijini yükseltecek bu projenin 12 ay gibi bir zamanda bitirileceğini ve böylelikle Ankara ve Kayseri yolunun da revize edilmiş olacağını da söyledi.

Konuşmasına, Kırşehir değişiyor, Kırşehir Güzelleşiyor diye devam eden Bahçeci,” Kırşehir bu projelerin hayata geçmesi ile her geçen gün daha güzel bir şehir oluyor. Kırşehir Anadolu’nun en güzel şehirlerinden bir tanesidir. Bizde belediye yönetimi olarak sizleri desteği ile Kırşehir’imizi bu projeler ile Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri yapmak en büyük amaçlarımızdan biridir. Kırşehir ortak hedefleri için hep birlikte güçlü bir şekilde birlik ve beraberlik içinde yürüyor. Bu şehir, sivil toplum örgütleriyle, bütün seçilmişleriyle, atanmışlarıyla, bürokrasisiyle tam bir birlik ve beraberlik içerisinde belirlediği ortak hedeflere ilerleyen bir şehir haline geldi çok şükür.
Bu yılın sonunda, devam eden birçok işimiz bitecek. Kent Parkımızı inşallah hizmete açacağız. Cacabey Meydan Düzenlememizi ve Masal Parkımızı bitireceğiz. Altyapı çalışmalarımızla birlikte asfalt çalışmalarımız da bu yıl yoğun bir şekilde devam edecek. İlk defa Kırşehir’de şehir içinde karayolları standardında 4 kattan oluşan asfaltı bu yıl uygulamaya başlayacağız. Yol konforunu da en üst seviyeye getireceğiz. Çevre ile ilgili bütün yatırımlarımızı bitirdik.
Sayın Bakanım, tabii biz bu yatırımları yaparken her zaman Kırşehirlileri dinleyerek yapıyoruz. Onlarla birlikte karar veriyoruz. Sivil Toplum Örgütlerimizle paylaşıyoruz. Özellikle Ahi Evran Külliyesi Kırşehir’in geleceğini değiştirecek bir proje olacak. Ahiliği bir dünya değeri haline getirecek. Ahiliği inşallah bu külliyede yaşatacağız. Biz yaptığımız bütün yatırımlarda devletimizin, hükümetimizin bütün bakanlarıyla, bütün kurumlarıyla uyum içerisinde gerçekleştiriyoruz. Bunun en önemli göstergelerinden biri Ankara-Kayseri karayoludur. Burada Karayollarımız çok önemli bir çalışma yaptı, DSİ’nin çalışmaları oldu. MEDAŞ çalışmalar yaptı. Ve en son biz de Belediye olarak peyzaj düzenlemeleri ile burasını inşallah Kırşehir’imize yakışır bir hale getireceğiz. Ben burada emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah bu yolun en güzel şekilde kazasız-belasız yapılarak hizmete açılmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Sizlere Kırşehirliler adına hoş geldiniz diyor, bütün projelerimizle yanınızda olacağımızı belirtmek istiyor hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

' ÇELİK, BAHÇECİ'YE ÖVGÜLER YAĞDIRDI '


Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin konuşmasının ardından kürsüye gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Hüseyin Çelik; “Bugün çeşitli etkinlikler için aranızda olmaktan gurur duyuyorum” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti; “Neşet Babanın dediği gibi dost elinden gel olmazsa varılmaz, rızasız bahçenin gülü derilmez. Değerli Valimiz, değerli Milletvekillerimiz, değerli Belediye Başkanımız, değerli İl Başkanımız gel dediler, biz de başüstüne diyerek bu gönül bahçesinden güller dermeye geldik. Bende Belediye Başkanımızın genç olduğunu, çalışkan olduğunu, dinamik olduğunu, vizyoner olduğunu ve sürekli koştuğunu, Kırşehir’e ve Kırşehirlilere layık olmaya çalışan bir Başkan olduğunu, görüyorum, gözlemliyorum ve bundan dolayı da kendisini tebrik ediyorum.
“Sevgili Kırşehirliler, adınızın sadece şehir olması yetmiyor, gerçek manada şehir olmak için o şehrin özelliklerini taşımanız gerekiyor. Yıllar yılı şunu kabul etmemiz lazım, Nevşehir ve Kırşehir Anadolu’nun ortasında bu milletin asil evlatlarının yaşadığı bölgelerimiz, beldelerimiz olmasına rağmen bizim ruh ve mana iklimimizin en güzel temsil edildiği ve görüldüğü iller olmasına rağmen, itiraf edelim ki ihmal edilmiştir. Ancak AK Parti Belediyeciliği ile birlikte bu şehirlerimiz ayağa kalkıyor. Bugün belediyede değerli kardeşim Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci, bizlere bir brifing verdi. Bütün görüntüleriyle yaptığı işleri anlattı. İftihar ettim, göğsüm kabardı. Alt yapı yatırımlarından tutun, buna kanalizasyon, artıma tesislerinden tutun da yağmur sularının şehri işgal etmemesi için alınan tedbirlere varıncaya kadar, katı atık depolama tesislerinden tutun yapılan parklara, bahçelere kadar, bunlar hepsi güzel şeyler… Ve şehir tertemiz, her taraf çiçeklerle bezenmiş, işte olması gereken bu… Ben Yaşar kardeşimiz lale mevsiminde laleler ile, mevsimin gerektirdiği çiçeklerle şehri donattığı için kendisine tebriklerimi sunuyorum, gözlerinden öpüyor ve kendisine teşekkür ediyorum. Biz şehir kurmak istiyorsak, gerçek manada alt yapısı olan, üst yapısı olan, yolları olan, çiçekleri olan, ortak kullanım alanları olan şehirler oluşturmak zorundayız. İşte AK Parti Türkiye’ye bunu getirmiştir. Ben yıllarca bu yoldan gelip geçtim. Dediğiniz gibi bu yol doğu ve batıyı birbirine bağlayan bir yol… Başkanımız burada, parklarıyla, oyun bahçeleriyle, sincapların dolaştığı, oynaştığı, insanların oturduğu, çayını kahvesini içtiği bir seyran gah yeri yapmaya çalışıyor. Vilayet merkezinde böyle 4 kilometre yeşil bant oluşturmak bence son derece önemlidir” dedi.

Projenin yüklenici firmasından işin taahhüt edilenden önce bitirilmesini de isteyen Çelik,” Kırşehir bize her zaman gönlünü verdi. 2001’den bu yana bizi hep memnun etti. Allah’ta sizleri memnun etsin. Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra törene katılan protokol mensupları ve davetliler tarafından temel atma töreni gerçekleştirildi.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mehmet - 8 yıl önce
başkanımı gönülden tebrik ediyorum allah cc yolunu açik eylesin sayin başkanim
Avatar
ismail - 8 yıl önce
tebrşkler.çalışan övgüyü hak eder... bu milletin emanetine shipçıkan herkese en derin saygı ve hürmetler...