banner245

Ercan Hoca'nın çiçekleri...

Ahi Evran Üniversitesinde çiçeğe ödenen paranın 3 bin 500 lirayı bulduğu ileri sürüldü.

Ercan Hoca'nın çiçekleri...

Ahi Evran Üniversitesinde çiçeğe ödenen paranın 3 bin 500 lirayı bulduğu ileri sürüldü.

Ahi Evran Üniversitesi'nde Rektör Kudret Saylam ve Genel Sekreter Ercan Soydan'ın, üniversite bütçesinden hayırlı olsun ve özel kişilere gönderilen hediye çiçekler için yaklaşık 3 bin 500 lira para ödendiği kaydedildi. Çiçeklerin özerine kendi ismini ve Kudret Hoca'nın ismini yazdırıp, faturalandırdığı ileri sürülürken; Soydan'ın makamına her sabah taze çiçeklerin getirilmesi için talimatların verildiği de üniversite içinde konuşuluyor.

Ercan Soydan'ın çiçek harcamaları ile ilgili açıklamasını bekliyoruz. Yada bu haberimizden dolayı bize dava açmasını, bizimde yargı yolu ile tespitini isteyeceğimizi bilmesini istiyoruz.

' İŞTEN ATILANLAR SOYDAN'A DAVA AÇTI '

Genel Sekreter Ercan Soydan'ın, bir gece ansızın gelip güvenlik görevlileri hakkında tutanak tutturduğu ve bu tutanakları mazeret gösterip, güvenlik görevlilerini işten attığı bildirilirken; güvenlik görevlileri tarafından Soydan ve üniversiteye yönelik tazminat davası açıldı. Güvenlik görevlileri davayı kazanırsa, üniversite tarafından bu kişilere yaklaşık 200 bin lira tazminat ödenecek. Diğer yandan, işten atılan temizlik personeli bayanların da, üniversitede yapmaları gereken görevlerin yanında Ercan Soydan'ın özel işlerini de yaptıkları ileri sürülürken; temizlik için alınan bayanların Genel Sekreter Ercan Soydan'ın lojmanına kadar temizledikleri ve de ütüsüne kadar yaptıkları da ayrıca iddia edildi. Bu konuda 6 temizlikçi bayanların yargı yoluna gideceği ve Ercan Soydan hakkında suç duyurusunda bulunacağı kaydedilirken, isimleri gizli kalması için bu bayanların isimleri açıklamıyoruz.

'CUMHURİYET SAVCILARINA İHBARDIR '

Kırşehir24 olarak Ahi Evran Üniversitesi'nde yapılan alımların incelenmesini ve doğrudan teminle alınan malların bütünlük arz edip etmediğinin araştırılmasını istiyoruz. Bu konuda Kırşehir Haber24 olarak Cumhuriyet Savcılığına biz de suç duyurusunda bulunacak ve bir gazeteci olarak şüphelendiğimiz bu alımlarla ilgili araştırma isteyeceğiz. Cumhuriyet Savcıları'nın Ahi Evran Üniversitesi'nin Kudret Saylam döneminde bugüne kadar yaptığı ihaleleri, alımları, doğrudan temin sınırını geçmeyen alımları, basın harcamalarını, tanıtım harcamalarını, büro mobilyalarının alımlarının nasıl yapıldığını, mobilya alımları yapılmadan önce firma sahipleri ile üniversite yönetiminin arasında geçen telefon görüşmesi olup olmadığını, Ercan Soydan'ın derse girmeden ders ücreti alıp almadığını, çiçeklere ödenen faturaların ne kadar olduğu, bilgisayar alımlarının ve bilgisayar bakım, program faturalarının hangi firma tarafından ne kadar kesildiği ve bu faturalar karşılığında alınan hizmetin ne olduğuna ilişkin bilgi almak adına hem suç duyurusunda bulunacak hem de kamuoyunu bilgilendirme adına bilgi isteyeceğiz.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.