banner245

Gönül köprüsünden binlerce kişi geçiyor

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezinde yapılan “Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projeleri” Tanıtım Toplantısında konuşan Vali eşi Kevser Çakacak, Kırşehir’de binlerle ifade edilecek sayıda gönül elçisine ulaştıklarını söyledi.

Gönül köprüsünden binlerce kişi geçiyor

Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezinde yapılan “Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projeleri” Tanıtım Toplantısında konuşan Vali eşi Kevser Çakacak, Kırşehir’de binlerle ifade edilecek sayıda gönül elçisine ulaştıklarını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde ülkemiz genelinde yürütülen Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projelerini tanıtmak amacıyla Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezinde düzenlenen toplantıya Vali eşi Kevser Çakacak, Belediye Başkanı eşi Zerrin Bahçeci, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve bayanlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali eşi Kevser Çakacak, Gönüllere yapılan çağrının karşılık bulduğunu ifade ederek, yapılan tanıtım toplantılarıyla Kırşehir’de binlerle ifade edilecek sayıda gönül elçisine ulaştıklarını söyledi.

Çocukların sevgi, şefkat, sevinç, paylaşma, birlik ve beraberlik ruhu, kardeş sevgisi ve daha fazlasını ancak aile ortamında, sıcak bir yuvada kazanabileceğini belirten Vali eşi Kevser Çakacak; “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığın geliştirilmesi ve gönüllü çalışmanın yaygınlaştırılması amacıyla, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın değerli eşleri Sayın Emine ERDOĞAN Hanımefendi’nin himayesinde başlatılan “Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile” projelerini illerde Vali eşleri tarafından yürütülmektedir. Bizler de ilimizde bu projenin amacını, hedeflerini ve ülkemiz açısından önemini daha geniş kitlelere anlatmak ve uygulamak için Kırşehir’de gönül elçilerimizi harekete geçirdik ve Kırşehir ilimizde binlerle ifade edecek sayıda gönül elçimize ulaştık” dedi.

Ülke olarak zaten yardımsever, kardeşlik, birlik ve berberlikten yana, paylaşımcı, beraber ağlayıp, beraber gülebilen bir toplum yapısına sahip olduğumuzu belirten Vali eşi Kevser Çakacak şu ifadelere yer verdi.

 “Hiç şüphe yok ki, anne-baba olarak hepimiz hangi yaşta olursa olsun, kız çocuğu olsun, erkek çocuğu olsun onların yüzünün güldüğünü görmek, onların başını okşamak, minik ellerinden tutmak, çocuksu duygularına, isteklerine, ihtiyaçlarına cevap vermek kadar güzel bir duygunun yerini hiçbir şeyin tutmayacağını biliriz. Devletimiz sevgi evlerinde olsun, çocuk evlerinde olsun, yuvalarda olsun teknik, altyapı, maddi her türlü imkânı eksiksiz sunuyor. Ancak çocuklarımızın maddi imkânların yanı sıra en çok ihtiyacı olan aile ortamının sıcaklığını ve manevi havasını hissettirmek takdir edersiniz ki o kadar kolay değildir.  Bu nedenle, koruyucu aile projesinin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projesine katılarak “Ben bugün insanlık için ne yaptım?” sorusuna gönül huzuru içerisinde vereceğimiz bir cevabımız olsun diyen Valimizin eşi Kevser Çakacak sözlerini “Kırşehir’in gönül insanlarının bu projeye destek vereceklerine inanıyorum,” diyerek tamamladı.

Toplantı katılımcılara Gönül Elçileri ve Koruyucu Aile Projesi hakkında detaylı bilgi verilmesi ile sona erdi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.