banner245

Hani verilen sözler, hani atılan imzalar!

Ahi Evran Üniversitesinde Rektör Kudret Saylam'ın göreve gelmesinin ardından geçen yaklaşık 2 yılda çim, gül, oturma guruplarının yer aldığı çevre düzenlemesinin dışında inşaat adına doğru düzgün çalışma yapılmadı.

Hani verilen sözler, hani atılan imzalar!

Ahi Evran Üniversitesinde Rektör Kudret Saylam'ın göreve gelmesinin ardından geçen yaklaşık 2 yılda çim, gül, oturma guruplarının yer aldığı çevre düzenlemesinin dışında inşaat adına doğru düzgün çalışma yapılmadı.

Ahi Evran Üniversitesi'nin resmi web sitesinde geçtiğimiz aylarda yapılan bir duyuruda 'Üniversitemiz İnşaatları TOKİ’ye Emanet ' denilmiş ve Kudret Hoca'nın TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel ile yaptığı protokol gündeme taşınmıştı. Ancak, aradan geçen süre içerisinde TOKİ tarafından üniversitenin binaları ve yeni derslikleri ile ilgili bir tane çevi çakılmazken; 29 Mayıs 2012 tarihinde yapılan imza protokol töreni, bu fotoğraftan öte gitmedi. 8 ay geçmesine rağmen mahkemelerle uğraşan, mahkeme başkanlarına telefon açarak ve yapılmaması gereken, suç olan müdahaleleri yaparak, mahkeme başkanlarına ' Bu ihaleyi iptal etmeniz iyi olacak ' telkinlerinde bulanan Genel Sekreter Ercan Soydan'ın sayesinde, Kırşehir'in üniversitesi tam anlamıyla kilitlenmiş durumda.

' ÜNİVERSİTEMİZ İLE İLGİLİ MAHKEMELERDE DOSYALAR EKSİK OLMUYOR '

Genel Sekreter Ercan Soydan'ın adeta kişiselleştirdiği ve sürekli olarak mahkemeleri arayarak ilgili başkanlara telkinlerde bulunması, yargının kararlarını etkilemezken; Ahi Evran Üniversitesi İnşaat Daire Başkanlığı tarafından son derece şeffaf ve düzenli bir şekilde yapılan ihalelere iptal ettirmek için var gücüyle çalışan Soydan'ın gayretleri sonuçsuz kalıyor. Mahkemeler ihaleleri iptal ettirmediği gibi ihalelerin kaldığı yerden devam etmesi için hüküm veriyor. Ama, Ercan Soydan ne hikmetse bu kararları da uygulamaya almadığı gibi sürekli itirazlarda bulunarak, üniversitemizin TOKİ ile yaptığı sözleşmeyi dahi uygulatamıyor.

' MİLLETVEKİLLERİ'NİN GAYRETLERİ SONUÇSUZ KALIYOR '

Milletvekili Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan ile Rektör Kudret Saylam'ın, Ahi Evran Üniversitesi'nde yeni derslik ve binaların daha hızlı yürümesi adına aldıkları TOKİ ile anlaşma kararında bir sonuca varılamazken, Genel Sekreter Ercan Soydan'ın sürekli olarak mahkeme kararlarına itiraz etmesi ile inşaatların yapımı da sürekli erteleniyor. Böylelikle Milletvekillerinin ve Rektör'ün gayretleri de suya düşüyor.

' SOYDAN, MAHKEME HEYETİNİ ETKİLEMEYE ÇALIŞIYOR MU?'

Genel Sekreter Ercan Soydan'ın, ihalelerin haksız iptalleri ile ilgili birkaç kez Yozgat Bölge İdare Mahkemesine gittiği ileri sürülürken, mahkeme heyetini etkilemeye çalıştığı ve kararların kendi lehlerine olacak şekilde sonuçlanması noktasında telkinlerde bulunduğu iddiası, Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığına, YÖK'e ve birçok kuruma şikayet edilirken, hakkında suç duyurusunda bulunuldu. Soydan'ın bu ülkenin bağımsız yargı mensuplarını etkileme çabası karşılıksız kalırken, mahkemeler hem görevlerinden uzaklaştırılan daire başkanlarını tekrar görevlerine iade etti hem de ihalelerin kaldığı yerden devam etmesini karara bağladı. Mahkeme kararlarının sürekli aleyhlerine karar vermesi ile adeta psikolojisi bozulan Ercan Soydan, şimdilerde daire başkanlarına hakaret edip, yine mahkeme kararlarına itiraz yollarına başvuruyor.


' KIRŞEHİRLİ DEDİK SEÇTİK! BÖYLE Mİ OLACAKTI KUDRET HOCA '

Kırşehirli deyip herkes el birliği ile seçip göreve getirdiği, herkesin desteklediği Kudret Hoca'mızın, göreve geldiği günden bugüne kendisinden beklenen performansı göstermemesi, başta Mucurlu hemşerilerini derinden yaralarken, Kırşehir halkı da kendi içinden çıkan bir bilim adamının istenilen çalışmayı yapamamasından ve hakkında çıkan dedikodulardan dolayı son derece mutsuz ve başı yere eğik durumda... Kudret Hocamızın kendisine gelmesini ve ekip diye getirdiği insanların aksine kendi iradesiyle ve kendisine yakışır, Kırşehirliye yakışır bir şekilde üniversitemizi daha iyi yerlere taşımasını istiyoruz. 2 yıl geçmesine rağmen üniversitemizde dişe dokunur hizmetin olmaması, hemşerilerini üzmüş ve kendisine güvenenlerin, destek verenlerin başını yere eğdirmiştir. Rektör Kudret Saylam'ın hemşerilerini dinlemesini ve üniversitemizi en iyi yerlere getirmesini bekliyoruz...

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.