banner245

İşadamı gibi değil bir Kırşehirli olarak 24'e konuştu

Kırşehir Haber24 Genel Yayın Yönetmeni Alparslan Demirbaş, önceki gün Makissos Termal Otel yatırımcısını İşadamı Ercan Malkoç ile görüştü.

İşadamı gibi değil bir Kırşehirli olarak 24'e konuştu

Kırşehir Haber24 Genel Yayın Yönetmeni Alparslan Demirbaş, önceki gün Makissos Termal Otel yatırımcısını İşadamı Ercan Malkoç ile görüştü.

Yaptığı yatırımları ile Kırşehir'e gerçekten son derece anlamlı ve önemli bir yatırımı hediye eden İşadamı Hemşerilerimiz Ercan Malkoç, Mehmet Malkoç ve Oğuz Altın, şimdilerde baba ocaklarına yatırım yapmanın mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyorlar.

' MALKOÇ, DEMİRBAŞ'A KONUŞTU '

Makissos Otel'in temelinden bugüne dek her zaman takipçisi olan ve yatırımcının hem yanında hem de yakınında olan Kırşehir24 Genel Yayın Yönetmeni Alparslan Demirbaş, önceki gün akşam yatırımın mimarlarından hemşerimiz İşadamı Ercan Malkoç ile otel süreci ve sonrası ile ilgili son röportajını yaptı. Malkoç, yatırım yapmaktan çok yatırım yapılırken kimlerin yanında olduğu ve kimlerin destek verdiğinin önemine değinerek, " İnsanlar bir yola çıkarken yanlarında ve yakınlarında kimlerin durduğuna, kimlerin destek olduğuna, kimlerin dinleyip heyecana kapıldığını ve bu heyecana ortak olduğu çok önemli. Biz, kardeşim ve yeğenimle bu yola çıkarken Kırşehirli hemşerilerimizin yanımızda olacağına her zaman emin olduk. Şükürler olsun ki hemşerilerimiz ve bizi sevenler her zaman yanımızda oldu, bize destek verdi ve birileri dedikodu üretirken onlar bizim savunuculuğumuzu yaptı. Kırşehir'in seçilmişi, atanmışı her daim bizim sıkıntılarımızı dinleyip, ellerinden gelen gayreti gösterdi. Desteğini esirgemeyen ve tıkandığımız yerde adeta bize omuz veren tüm hemşerilerimize, Valilerimize, Milletvekillerimize ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz " dedi.

' MALKOÇ: TANITIMA İHTİYACIMIZ VAR '

Makissos Otel'in hizmete girmesi ile yükün daha ada arttığını kaydeden Malkoç, Kırşehir'in marka şehir olması için tanıtıma ihtiyacı olduğunu ve bunun ivedi yapılması gerektiğini belirterek, " Makissos, Kırşehir'in termal turizm yönüyle tanıtımında kullanılacak en önemli unsurlardan birisi. Biz, tanıtım noktasında elimizden geleni yapacağız. Sadece otelimizi değil aynı zamanda Kırşehir'imizi tanıtacağız. Ancak, şehrin yöneticilerinin de bu anlamda tanıtıma önem vermesi, ulusal TV yada diğer basın kuruluşlarında Kırşehir'i tanıtmaları gerekiyor. Tanıtım olmadan marka olunmuyor ve de yatırımcı bulamıyorsunuz. Biz, Kırşehirliyiz ve buranın kıymetini, değerini biliyoruz. Ancak, gerek ulusal gerekse uluslararası arenada mutlaka tanıtıma gereken önemin verilmesi ve Kırşehir'in böylelikle marka olmasını arzu ediyoruz. Tanıtım şart ve bu konuda Valimiz Sayın Özdemir Çakacak ve Belediye Başkanı Sayın Yaşar Bahçeci'nin bu anlamda girişimlerde bulunacaklarına inanıyoruz " dedi.

' YATIRIMLAR DEVAM EDECEK '

Kırşehir'de yatırımların devam etmesi ve bu bölgenin cazibe merkezi olması için reklamın ve tanıtımın olmaz olmazlardan olduğunu vurgulayan Malkoç, " Kırşehir'imize yatırımlarımız devam edecek. Bu konuda gerekli çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Otomobil üretiminden tutunda farklı sektörlerde yatırımlar düşünüyoruz. Şu anda otomobil devlerinden bir kuruluşla evlilik yapma hazırlığındayız. Bu konuda Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanımızla görüştük, görüşeceğiz. İnşallah yeni yatırımların müjdesini verecek ve Kırşehir'imizin bölgesinde söz sahibi olması için elimizden geleni yapacağız. Burada tekrar tekrar söylemek istiyorum ki; Kırşehir'in marka olması için reklama ve tanıtıma ihtiyaç var. Birçok yatırımcı Kırşehir'in durumunu, yapısını, konumunu, özelliğini hatta yerini dahi bilmiyor. Bunun için tanıtıma gereken önemin verilmesi ve bu konuda ulusala çıkılması gerekiyor " dedi.

' MALKOÇ: MİLYON DOLARLIK YATIRIM YAPIP, KEYİFLE ÇAY İÇMEK AYRI BİR KEYİF '

Kırşehir'e yaptıkları yatırımın kendilerine ayrı bir heyecan ve mutluluk verdiğini söyleyen Malkoç, " Milyon dolarlık yatırımın bitmesi ve insanımızın otelimize gelip konaklaması. SPA merkezinde termal su ile buluşması, restoranında yemek yemesi, ruf barında Kırşehir'i izleyerek kahvesini yudumlaması kadar güzel bir duygu yok. Ankara'da, İstanbul'da ve ülkenin çeşitli yerlerinde yatırımı olan birisi olarak memleketimize de yatırım yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz ve buraya harcadığımız paranın boşa gitmediğini görüyoruz. Bu yatırımın en keyifli tarafı ise lobisinde oturup sıcak bir kahve içmek ve gezdirmeye getirdiğim Annemin bize ettiği ' Allah razı olsun ' duasıdır. Kırşehir'den ve Türkiye'nin dört bir köşesinden gelip bize teşekkür ediyorlar. Bu bize ayrı bir mutluluk veriyor " dedi.

' MALKOÇ: BİZ, ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPTIK. SIRA KIRŞEHİR'İN YÖNETİCİLERİNDE '

Kırşehir'in evlatları olarak üzerlerine düşen görevi yaptıklarını söyleyen Ercan Malkoç, " Biz, üzerimize düşen görevi yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Şimdi sıra Kırşehir'imizin değerli yöneticilerinde. Tanıtım adına yapılması gerekenler var. Avrupa'nın en büyük SPA Merkezini Kırşehir'e kurduk ve bu Kırşehir için son derece önemli. Tanıtım gerekiyor ve bizim kadar şehrimizin yöneticilerinin de bu konuda çalışma yapmasını bekliyoruz. Çünkü, yapılacak tanıtım bu şehrin termal turizm yönüyle ve sağlık turizmi yönüyle marka olmasına vesile olacak. Kırşehir, bugün itibariyle termal turizmin ve SPA'nın başkenti olmuştur. Gelin bunu anlatalım ve Dünya'ya duyuralım " dedi.

Yapılan söyleşinin ardından Malkoç, 24 ekibine ve Gazeteci Alparslan Demirbaş'a da yakın ilgi ve desteğinden dolayı teşekkür ederek, bir gece kaldığı Makissos Termal Otel'den ayrılarak Ankara'ya döndü.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mehmet eren - 8 yıl önce
helal olsun bide yerli otomobil fabrikasını buraya kurdurur isen süper iş olur
Avatar
mehmet eren - 8 yıl önce
helal olsun bide yerli otomobil fabrikasını buraya kurdurur isen süper iş olur
Avatar
VATANDAŞŞ - 8 yıl önce
önemli olan yapmak değil işletmek, inşallah yurt dışından müşterileri hazırdır.
Avatar
meryem uyanık - 8 yıl önce
kırşehirimize böyle bir yatırım hayırlı olsun.