Kırsal kalkınma destekleri başvuruları başladı

Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, yaptığı yazılı basın açıklamasında, kırsal kalkınma destekleri başvurularının ertelendiğini açıkladı.

Kırsal kalkınma destekleri başvuruları başladı
04 Şubat 2014 Salı 17:19

Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin, yaptığı yazılı basın açıklamasında, kırsal kalkınma destekleri başvurularının ertelendiğini açıkladı.

Şahin, yaptığı yazılı açıklamasında,  14/12/2013 tarihli ve 28851 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2013/59)’in 8 inci maddesinin dokuzuncu fıkrasında değişiklik yapıldığını ve aynı zaman da başvuru tarihinin 11 Şubat 2014 tarihine ertelendiğini belirtti. Şahin, " Yeni tesis ve tamamlama yatırımlarına yönelik başvurularda yatırım yerinin başvuru sahibi adına olması ya da Hazine, belediye, il özel idaresi, ticaret odası, sanayi odası, ziraat odası, ticaret borsası, Vakıflar Genel Müdürlüğü, organize sanayi bölgesi, tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi ve küçük ihtisas sanayi sitesinden başvuru sahibi adına tahsis/irtifak tesis edilmiş veya Hazine, belediye, il özel idaresi, ticaret odası, sanayi odası, ziraat odası, ticaret borsası  ve Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiralanmış olması gerekmektedir. Kapasite artırımı ve teknoloji yenilenmesine yönelik başvurularda ise yukarıda belirtilen kiralamalar dışındaki kiralamalar da kabul edilir” Bu Tebliğde belirtilen usul ve esaslara göre hazırlanan proje teklifleri, bu Tebliğin yayımı tarihinden itibaren altmış gün içerisinde il müdürlüklerine teslim edilir " dedi.

Son başvuru tarihinin 11 Şubat 2014 olduğunu belirten Şahin, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programı kapsamında tarıma dayalı ekonomik yatırımların desteklenmesi kapsamında bugüne kadar 24 yatırımcının 4.676.140,75 TL desteklendiğini ve bu yatırımlar sayesinde 222 kişiye istihdam sağlandığını belirtti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.