banner245

Meclis, Haziran birleşimini gerçekleştirdi

Kırşehir Belediye Meclisi gündemindeki konuları görüşüp karara bağlamak üzere Meclis Başkan Vekili Veli Şahin başkanlığında 6 Haziran 2013 Perşembe günü bir araya geldi.

Meclis, Haziran birleşimini gerçekleştirdi

Kırşehir Belediye Meclisi gündemindeki konuları görüşüp karara bağlamak üzere Meclis Başkan Vekili Veli Şahin başkanlığında 6 Haziran 2013 Perşembe günü bir araya geldi. Açılış ve yoklamanın ardından 02 Mayıs 2013 ve 06 Mayıs 2013 tarihli 1. ve 2. Birleşim Mayıs Ayı Meclis kararlarının okunması ile devam etti.

Gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce meclis üyesi Emel Ersin Kırşehir Belediyesinin çevreye duyarlı olması ve çevre ile ilgili projelerini başarı ile gerçekleştirmesinden dolayı Başkan Bahçeci’ ye sunulmak üzere Meclis Başkan V. Veli Şahin’e çam fidanı takdim etti.

Gündem; İmar Komisyonu Raporunun Görüşülmesi, İmar Komisyonuna Havale Edilecek Taleplerin Görüşülmesi, Oto Yıkama Yerleri Hakkında Usul ve Esaslara Dair Yönerge, Temyiz Feragat Talebinin Görüşülmesi, Yurtdışı Görevlendirilmesinin Görüşülmesi, Kardeş Şehir Olma Projesinin Görüşülmesi, Ahi Kalkınma Ajansı Proje Eş Finansmanın Görüşülmesi, Kırgaz A.Ş.’ye İlave 300 Pay Adedi ile Ortak Olunmasının Görüşülmesi ve Hisse Devir İşlemleri İçin Belediye Başkanına Yetki Verilmesi, İller Bankasından Kredi Alımı için Belediye Başkanına Yetki verilmesi ve Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü yönergesine ek madde eklenmesinden oluşan 12 maddeden oluştu.

Gündemin 5. Maddesi olan oto yıkama yerleri hakkında usus ve esaslara dair yönerge gereğince şehir içinde açılan oto yıkama yerlerinin daha düzenli olması ve şehrin ticari hayatını daha düzenli hale getirmek için Zabıta Müdürlüğünce talep edilen yönergenin imar komisyonunca değerlendirmesi ve bir sonraki meclis toplantısında gündeme alınması oy birliğiyle kabul edildi. Meclisin 8. Maddesi olan Kardeş Şehir olma projesi kapsamında Kazakistan’ın Türkistan şehri ile Kırşehir Belediyesi’nin siyasi, kültürel, ekonomik ve sosyal anlamda ilişkilerin güçlendirilmesi ve tarihi mirasa sahip çıkmak için Türkistan ve Kırşehir Belediyesi’nin kardeş şehir olması teklifi meclise sunularak oybirliğiyle kabul edildi.

Ayrıca meclisin son gündemi olan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Yönergesine Ek Madde Eklenmesi maddesinde Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünde faaliyet gösteren Aile Yaşam Merkezi’nin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü altında faaliyet göstermesi oy birliğiyle kabul edildi. Meclis diğer gündem maddelerini görüşülmesi ile sona erdi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.