banner245

TSO, MEDAŞ'a kılıçları çekti

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, MEDAŞ'ın Kırşehir'de ki yatırımlarına gereken özeni göstermemesi ve yaşanan elektrik kesintilerine yönelik resmen kılıçları çekti.

TSO, MEDAŞ'a kılıçları çekti

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası, MEDAŞ'ın Kırşehir'de ki yatırımlarına gereken özeni göstermemesi ve yaşanan elektrik kesintilerine yönelik resmen kılıçları çekti.

TSO Başkanı Müfit Göçen, MEDAŞ genel müdürlüğü'ne resmi yazı yazarak Kırşehir'de yaşanan sıkıntıları aktardı ve gerekli çalışmaların yapılmasını istedi. Başkan Göçen, MEDAŞ'a yönelik yaptığı yazılı uyarıyı bilgi notu olarak Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kırşehir Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan ile Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'ye de gönderirken; açıklamaların diğer odalarda da geleceği bildirildi.

Başkan Göçen açıklamasında şunları kaydetti:

" İlimizde son yıllarda sıkça rastlanan ve oldukça ciddi problemlere sebep olan elektrik kesintileri başta günlük ticaret olmak üzere sanayicilerimizin olumsuz etkilemesine ilişkin Bakanlığa yazmış olduğumuz yazının cevabı mahiyetinde olan ve çeşitli açıklamalara yer verilen yazınız değerlendirilmiştir. İlgi yazınızda OSB’de ortaya çıkan sorunlar ile ilgili olarak TEİAŞ’a atıfta bulunulmuştur. Ancak, hizmeti alan abonelerin ve dolayısı ile üyelerimizin muhatabı TEİAŞ olmayıp, hizmet bedelini ödedikleri MEDAŞ’tır.  Doğal olarak bu sorunun muhatabı ve çözüme ilişkin sorumluluğu olan kurum da MEDAŞ’tır.  Kaldı ki hem OSB’de hem de şehir içinde yaşanan arıza ve kesintiler elektrik dağıtımın hizmetinin özelleştirilmesinden sonra çoğalmış ve azalmadan devam etmektedir. Ayrıca çözüm için dört yıldır süren her türlü destek önerilerimize de hiçbir zaman dönüşünüz olmamıştır. Cevabi yazınızda ağırlıklı olarak OSB’ye yönelik açıklama yapılmış olsa da şehir içi kesintilerin ticari ve sosyal hayatı daha fazla olumsuz etkilemektedir. Özellikle sorunlu olarak bahsettiğiniz  caddelerde ısınma, aydınlatma, ev aletleri ve çeşitli makinelerin çalışmamasından kaynaklanan zararlar hat safhaya ulaşmaktadır. İlimiz ticaretinin %90’ı ise kesintilerden olumsuz etkilenen bu caddelerde yapılmaktadır. En son örnek olarak dün (19.02.2013) 2 kez elektrik kesintisi olmuş ve birçok işyerinde olduğu gibi  odamızda da tüm işlemler uzun bir süre yapılamamıştır. Bu kesintilerin elektrikli cihazlara vermiş olduğu zararların dışında, esnaflar poss makinesi ile tahsilat yapamaz hale gelmiş ve şu anda mevcut ve ilimize gelmeyi düşünen yatırımcılarımız tarafından şikayet konusu olmakta ve bu güne kadar maalesef soruna çözüm bulunamamaktadır. Halbuki kurumunuz MEDAŞ ile yapılan şifahi görüşmeler ve yazışmalarda bu sorunun en kısa zamanda son bulacağı belirtilmekte ancak şu ana kadar bir çözüm bulanmamaktadır.  Ayrıca problemler sürekli değişik kurumlar ve aboneler sorumlu tutularak aradan sıyrılma gayretlerinizi görmekteyiz. Bu durum kamuoyu önünde MEDAŞ’ın olaya “sadece” karlılık açısından baktığı ve tahsilatlarını eksiksiz ve tavizsiz yerine getirirken, yatırım ve hizmet verme eğiliminde olmadığı yönünde bir intiba bırakmaktadır. Her yönü ile tüm ilimizi olumsuz yönde etkileyen bu sorunun giderilmesi yönünde yetkilileri “yeniden” ve acilen göreve davet ediyoruz "

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yeşil - 8 yıl önce
elektrik kesintilrini sayıp epdk ya stk olarak müracaata bulunmak dah etkili olur sayın başkanım
Avatar
mehmet eren - 8 yıl önce
kırşehirdeki meram elektirik dağıtım devletin yaptıklarının üstüne hiç birşey koymuyor. devletin yaptıkları ile parayı cebe indiriyo.kardeşim özelleşti aldın bari alt yapıyı kuvvetlendir. ama nerde anca para para
Avatar
BAYRAM BALDEDE - 8 yıl önce
selam ilkin başkana böyle bir konuya degindiği için cok teşekür ederim. elektirik kesintisi cok siklikla yaşaniyor .çaliştigim yerde işten cok büyük bir zaman ve enerji kaybina neden oluyor
taş ocaginda 1sn yelik elektirik kesintisi 3 saate mal oluyor cenenin tikanip üretime g
eçilcek duruma gelmesinde tedaş elektirik faturasini geciktirdigimizde bizden cezali aliyorsa bizim tedaştan kaynakli elektirik kesildiginde üretim kaybimizi nerden temin edecegiz
bu konuda tüm atanmiş ve secilmiş büyüklerimizden gereginin yapilmasini istiyoruz