TÜGVA, Kırşehir'de sahaya indi

Türkiye Gençlik Vakfı İl Temsilciliği (TÜGVA) Kırşehir'de kuruldu. 

TÜGVA, Kırşehir'de sahaya indi
ALPASLAN DEMİRBAŞ
ALPASLAN DEMİRBAŞ
09 Aralık 2016 Cuma 12:20

TÜGVA, Kırşehir'de sahaya indi

Türkiye Gençlik Vakfı İl Temsilciliği (TÜGVA) Kırşehir'de kuruldu. 

Kurulduğu günden bugüne birçok ziyaret ve sosyal etkinlik gerçekleştiren TÜGVA, Öğretim Görevlisi Emrah Aydemir'in öncülüğünde bir dizi ziyaret ve etkinlik gerçekleştirdi. 

'  REKTÖR KARAKAYA'DAN TAM DESTEK '

Kırşehir Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) il temsilcimiz Öğr. Gör. Emrah Aydemir, Kırşehir TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti Başkanımız ve Ahi Evran Üniversitesi Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Süleyman Çelik ile birlikte Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya nezaket ziyaretinde bulunuldu. Samimi bir ortamda geçen ziyarette karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu. Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek TÜGVA Kırşehir İl Temsilcisi Öğr. Gör. Emrah Aydemir ile TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti Başkanı Öğr. Gör. Süleyman Çelik’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

' BAŞKAN BAHÇECİ, ZİYARET EDİLDİ '

 Kırşehir Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) il temsilcimiz Öğr. Gör. Emrah Aydemir, Kırşehir TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti Başkanımız ve Ahi Evran Üniversitesi Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Süleyman Çelik ile birlikte Kırşehir TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti Üyesi Şuayip Soysal ile birlikte, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’ye nezaket ziyaretinde bulunuldu. Görüşmede karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak nezaket ziyareti tamamlandı.

' VALİ ŞENTÜRK, TÜGVA HEYETİNİ SAMİMİ KARŞILADI '

Kırşehir Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) il temsilcisi Öğr. Gör. Emrah Aydemir, Kırşehir TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti Üyesi ve Ahi Evran Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ve Kırşehir Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Medya ve İletişim Koordinatörü Öğr. Gör. Yasin Söğüt ile birlikte Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e nezaket ziyaretinde bulundu. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede İl Temsilcisi Emrah Aydemir, ileriye dönük faaliyet ve planlamalarından bahsederek Vali Necati Şentürk’ten destek beklediklerini belirtti.

' AK PARTİ İL BAŞKANINA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ '

Kırşehir Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) il temsilcisi Emrah Aydemir, beraberinde Kırşehir TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti Üyesi Şuayip Soysal ve Kırşehir Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Medya ve İletişim Koordinatörü Öğr. Gör. Yasin Söğüt ile birlikte Ak Parti Kırşehir İl Başkanı MUSTAFA KENDİRLİ’ye nezaket ziyaretinde bulundu. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede İl Temsilcimiz Emrah Aydemir ileriye dönük faaliyet ve planlamalarından bahsederek destek beklediklerinden bahsetti. 

' ANADOLU GENÇLİK UNUTULMADI '

Kırşehir Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Kırşehir Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Mehmet Terzioğlu ile AGD Yönetim kurulu üyesi İrfan Bayrak'a tebrik ziyaretinde bulundu. TÜGVA il temsilcisi Aydemir, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Başkan KIRŞEHİR TÜGVA olarak başarılı hizmetler vermek için durmadan çalışacaklarının altını çizdi. AGD Başkanı ve Yönetimine bu nazik ziyaret için teşekkürlerini sundu.

' TÜGVA, TOPLANTILARA DEVAM EDİYOR '

Kırşehir Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) il temsilciliği yurdunda Kırşehir TÜGVA Yüksek İstişare Heyeti Başkanı ve Ahi Evran Üniversitesi Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Süleyman Çelik başkanlığında Kırşehir TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu toplantısı gerçekleşti. Toplantının ardından yurtta kalan öğrencilerle birlikte bir tanışma yemeği düzenlenmiştir. Ardından yüksek istişare üyeleri yurt müdüründen şuandaki durum hakkında bilgi aldı. 

' SOSYAL ETKİNLİKLERE DEVAM '

TÜGVA Kadın ve Aile Koordinatörlüğü tarafından her hafta düzenli olarak yapılan İslama Bakış Dersleri bu hafta da 04.12.2016 Pazar günü saat 20.00’da KYK Kervansaray Kız Öğrenci Yurdunda yapıldı. Bu hafta ki sohbet Hadisi Şerif konusu üzerine işlendi. Sohbette; Hadis ilminin önemi ile  Kuran ve sünnetullah çerçevesinde bilgiler paylaşıldı.

Diğer yandan, yine her ay düzenli bir şekilde gerçekleşen etkinlik olan sabah namazı buluşmalarına bu ay içerisinde diğer STK temsilcileri ile birlikte gerçekleştirildi. Temel amacı birliktelik sağlamak ve içtenlikle sabah vakitlerinin bereketinden feyiz almak olan etkinlikte Ümmetin birlikteliği için dualar edildi.   

' SEMİNER VE EĞİTİM ÇALIŞMALARINA DEVAM '

Kadın ve Aile Koordinatörlüğü'nün düzenlemiş olduğu eğitim ve seminer faaliyetleri kapsamında, 30 Kasım 2016 tarihinde Durdu Muzaffer Marmara Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde Saat:14.30’da 100 Soruda Ergen Dönemi Semineri gerçekleştirildi. Konuk olarak Psikolog Emrah Kaysı’nın katıldığı programda genel psikolojik sorunlar hakkında bilgi verildi.
 
 
Ahi Evran-ı Veli Yurdu ve Kırşehir Gençlik Merkezi Ziyareti

TÜGVA Kırşehir Ahi Evran-ı Veli yüksek öğrenim erkek öğrenci yurdu oda temsilcileri ile yurt müdürü İbrahim Kaya, il gençlik ve spor müdürlüğünün gençlik merkezini ziyaret ettiler. Gençlik merkezinin altyapı imkanlarından faydalanmak, kurs, gezi ve spor gibi etkinliklerden öğrencilerimizin istifade etmesi gayesiyle gençlik merkezi yetkilileriyle görüşmeler yapılarak yurt öğrencilerinin istifade edebilecekleri alanlar hakkında karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu.

' ŞABAN GÜNEŞ İLE SOHBET YAPILDI '

Ahi Evran-ı Veli Öğrenci Yurdunda her hafta düzenli olarak yapılan sohbet toplantılarımızın bu haftaki konuğu Kırşehir İl Gençlik ve Spor Müdürü Şaban Güneş oldu. İl müdürü Güneş konuşmasında, il gençlik ve spor müdürlüğünün faaliyetleri hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra yurt öğrencilerinin gençlik merkezlerinin tüm imkan ve faaliyetlerinden yararlanabileceklerini söyledi. 
Toplantı, yurt öğrencilerinin görüş öneri ve isteklerinin alınmasıyla sona erdi.
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.