banner245

Vali, Kırşehirliler Federasyonu'nu ziyaret etti

Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kırşehirli Dernekler Federasyonu’nu ziyaret etti.

Vali, Kırşehirliler Federasyonu'nu ziyaret etti

Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kırşehirli Dernekler Federasyonu’nu ziyaret etti.

Federasyon Başkanı Hilmi Gökçınar tarafından ağırlanan Vali Çakacak, Kırşehirli STK yöneticilerinin sorunlarını dinledi. Ankara’da temaslarda bulunan Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Başkent’te faaliyet gösteren Kırşehirli sivil toplum örgütlerini de ihmal etmedi.  Kırşehirli Dernekler Federasyonu’na konuk olan Vali Çakacak, Ankara’da yaşayan Kırşehirlilerle kucaklaştı. Yönetim Kurulu üyeleri , Kadın ve Gençlik Komisyonu Üyelerinin de hazır bulunduğu ziyaret sırasında, Federasyon Başkanı Hilmi Gökçınar, faaliyetleri hakkında Vali Çakacak’a kısa bir sunum yaptı.

“KIRŞEHİR ADINA ETKİLİ BİR LOBİ YARATMALIYIZ”

“Ankara’da Kırşehir’den daha çok Kırşehirli var” diyen Başkan Gökçınar, bu potansiyeli bir araya getirmek ve kent adına Ankara’da daha etkili bir lobiye sahip olmak için organize olmanın şart olduğunu belirtti. Sadece 6 dernekle başladıkları federasyonlaşma macerasına şu an 50’ye yakın dernekle devam ettiklerini ifade eden Gökçınar, kurumsal olmanın önemine değindi. Gökçınar,  sadece düğün, cenaze vb. ziyareti yapan bir kurum olmaktan ziyade Kırşehir’e yararlı olmak için Başkent Ankara’da etkili çalışmalar yapan bir kurum olmaya çalıştıklarını dile getiren Gökçınar, Yönetim Kurulu üyelerini Vali Çakacak ile tanıştırdı ve ziyaretinden dolayı Vali'ye teşekkür etti.

“AHİ EVRAN’I DAHA İYİ ANLADIM” 

Vali Özdemir Çakacak da, Başkent’te Kırşehir adına faaliyetler yürüten böyle bir sivil toplum kuruluşunun var olmasının çok anlamlı olduğunu söyledi. Ankara’da önemli konumlarda bulunan birçok Kırşehirli olduğunu belirten Vali Çakacak, “Sizin Kırşehir’e bağlılığınız ve faaliyetleriniz özellikle gelecek nesiller için çok önemli. Kırşehirli ailelerin, belki hiç Kırşehir’e gitmemiş çocukları sayenizde Kırşehir’i tanıyor” dedi. 

Kırşehir’de göreve başladıktan sonra çok kısa sürede Kırşehirlilerle sıcak bir ilişki geliştirdiklerini ifade eden Vali Çakacak, şunları kaydetti:

 “Ben Kırşehir’e geldikten sonra Ahi Evran’ı daha iyi anlamaya başladım. Ahi Evran’ın kapın açık olsun felsefesini biz devlet görevlileri olarak uygularsak vatandaşa çok daha iyi hizmet vermiş oluruz. Ben çalışma arkadaşlarıma kapıya geleni göndermeyin diyorum. Randevuyla gelenler ayrı. Ama köyden çıkıp Valilik kapısına sıkıntılarını çözmeye geleni asla bekletmem”

“TERMAL TURİZM KIRŞEHİR’İN GELECEĞİ”

Termal Turizm’in Kırşehir’in geleceğinde çok önemli bir yeri olduğunu ifade eden Vali Çakacak, bu alanda Kırşehir’den ya da dışardan gelecek her türlü yatırımı çok önemsediklerini ve bu alanda yatırım yapmak isteyenlere her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi. Vali Çakacak, teknolojik seracılığı Kırşehir’de yaygınlaştırmak için de çalışmalar başlattıklarını belirterek bu konuda Tarım Bakanlığı’yla temaslarda bulunduklarını aktardı.
Vali Çakacak daha sonra salonda bulunan Kırşehirli STK temsilcilerine söz vererek sorunlarını ve önerilerini dinledi. Başkan Hilmi Gökçınar,  Kırşehirli Dernekler Federasyonu  adına Vali Çakacak’a bir teşekkür plaketi sundu.


Kırşehirli Dernekler Federasyonu Başkanı Hilmi Gökçınar,Vali Özdemir Çakacak’a Kırşehir’in gelişmesi adına iki önemli projelerinin olduğunu aktardı.

Tüm şehirlerde yapılmasına karşın, Ahi Evran kutlamalarının merkezinin Kırşehir olduğunu dile getiren Gökçınar, bu konuda Kırşehir’i çok daha öne çıkaracak bir projeye imza atılabileceğini söyledi. Gökçınar’ın hayata geçirmek istediği projeye göre; Ahiliğin felsefeleri içerisinden o yıla ait bir felsefe başlığı belirlenecek. Türkiye genelinde 81 il her sene kutlamalar sırasında kendi Ahisini seçtikten sonra, bunların arasından bir tanesi “Yılın Ahisi” seçilecek. Kırşehir’de yapılacak büyük bir organizasyonla Yılın Ahisi’nin Şed Kuşanma Töreni Kırşehir’de yapılmasını dile getirirken ikinci  Projenin yakın bir gelecekte açıklayacağını kaydetti.


Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.